Bitva s Draky pokračuje! V pátek hostí šumperský stadion druhé utkání série

Bitva s Draky pokračuje! V pátek hostí šumperský stadion druhé utkání série
čtvrtek 15.3.2018 | Jan Hochman

Semifinálová série nabírá od začátku na pořádných obrátkách. Ve středu hostil úvodní duel hodonínský stadion a už v pátek 16. března se vše přesune o sto padesát kilometrů severněji do podhůří Jeseníků. Druhý zápas semifinálového souboje „Jihu proti Severu“ startuje na šumperském ledě přesně s úderem 18. hodiny.

 
 

Drtiči pojedou do Šumperka bojovat o druhý bod

Čekání skončilo a dlouho očekávané první semifinále je za námi. Hodonínští hokejisté vstoupili do série s šumperskými Draky lépe a po výsledkově jasném vítězství se ujali vedení 1:0 na zápasy. Více než tisíc čtyři sta fanoušků na Zimním stadionu Václava Nedomanského vidělo výborný nástup slováckého celku, který už na začátku třetí minuty korunoval svým prvním gólem v dospělém hokeji David Peška.

„Strašně jsme se na ten zápas těšili. Hodně jsme v pauze trénovali, abychom byli na semifinále připravení. Od začátku jsme hráli to, co po nás kouč chtěl. Vlétli jsme na ně a vytvořili si v první třetině dvoubrankový náskok,“ okomentoval v pozápasovém rozhovoru začátek utkání mladý hodonínský útočník.

Do přestávky navýšil vedení Baníku Matěj Charvát a v polovině duelu se v krátkém sledu trefili také Michal Romančík a Jakub Hajný. Hosté poslední části snížili, ale závěrečné slovo si vzal opět Matěj Charvát, který gólem na 5:1 pojistil výhru Oranjes. „Atmosféra byla výborná a fanoušci nás táhli za prvním bodem!“ pochválil po utkání fanoušky hodonínský odchovanec s číslem devět na zádech.


Na sever vyrazí s hráči i početná skupina hodonínských fanoušků

Hodonínský klub vypravuje na druhé semifinálové utkání autobus zdarma, který je v tuto chvíli (čtvrtek 15. března v 18:30 je volných ještě pět míst) prakticky celý zaplněn. Kromě toho se do Jeseníků jistě vydají fanoušci i po vlastní ose a dá se očekávat, že sektor naproti domácí střídačky na šumperském stadionu bude slušně zaplněn oranžovo-modrými barvami. Ještě jedna důležitá informace - vstupné na utkání je sedmdesát korun.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Mojžíš (A), Kobylík, Sedlák J., Hladiš, Žabčík, Kužílek, Haloda M., Miklík - Romančík, Peš (C), Sajdl (A) - Jurča, Charvát, Matějka - Hajný, Vaněk, Kadlec - Peška, Černohous, Hložánek.

Draci Šumperk: Lakosil (41. Svoboda) - Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. (C) - Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal (A), Cink (A), Ostřanský.


Rozhodčí

Tomáš Cabák, Vaclav Šutara - Ing. Lukáš Barteček, Tomáš Mikler.
 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 10 36:18 18
2. KOP Kopřivnice 10 38:39 18
3. VAL Val. Meziříčí 9 35:30 16
4. NJI Nový Jičín 10 27:31 16
5. HOD Hodonín 9 33:29 13
6. OPA Opava 10 28:29 13
7. ORL Orlová 9 23:49 3
Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS