„Mám hlavně radost z toho, že jsme vyhráli,“ říká po své premiérové trefě mezi muži David Peška

„Mám hlavně radost z toho, že jsme vyhráli,“ říká po své premiérové trefě mezi muži David Peška
čtvrtek 15.3.2018 | Jan Hochman

S týmem se seznámil už v přípravě, v sezoně ale nastupoval hlavně za mateřskou zlínskou juniorku. K Drtičům se jedenadvacetiletý útočník David PEŠKA napevno opět připojil až před zápasem 42. kola ve Valašském Meziříčí. Ve včerejším úvodním semifinálovém duelu s Draky otevřel ve třetí minutě skóre a načal pětigólový hodonínský večer. Šlo o jeho první start v druholigových vyřazovacích bojích a zároveň o úplně první gólový zápis v mužském hokeji. „Byl to úžasný zážitek, ale hlavně mám radost, že jsme vyhráli a máme první důležitý bod,“ prozradil David Peška v pozápasovém rozhovoru.

 
 

Davide, je za námi první semifinálová bitva. Jak bys úvodní duel série se Šumperkem zhodnotil?

Strašně jsme se na ten zápas těšili. Hodně jsme v pauze trénovali, abychom byli na semifinále připravení. Od začátku jsme hráli to, co po nás kouč chtěl. Vlétli jsme na ně a vytvořili si v první třetině dvoubrankový náskok. Šumperk je nepříjemný soupeř, který hraje nepříjemný hokej. I když se to nemuselo zdát, byl to těžký zápas a jsme rádi, že nám to vyšlo.


Nastoupil jsi do vůbec prvního zápasu v dospělém playoff a navíc sis v něm připsal první trefu v seniorském hokeji. Mohl bys nám svou branku přiblížit?

Začalo to v našem obranném pásmu, kde jsme hráli buly. Hned po něm se ke mně odrazil puk a já okamžitě startoval dopředu. Za červenou jsem to nahodil a odrazilo se to před bránu, kde byl Víťa (Černohous, pozn. red.) a vystřelil. Po dalším odrazu jsem byl sám před brankou a zívala na mě prázdná klec. Myslím, že nějak tak to bylo (směje se). Byl to úžasný zážitek, ale hlavně mám radost, že jsme vyhráli a máme první důležitý bod.


Tento gól asi neunikne vašemu pokladníkovi. Už tě Matěj informoval, na kolik tě premiérový zásah přijde?

Zatím jsme se o tom nebavili, ale vím, co mě čeká. Máme to v kabině vyvěšené na nástěnce. Jarvisovi (Matěj Charvát, pozn. red.) neunikl ani poplatek za první můj start, takže si myslím, že mě zkasíruje i za gól (směje se).


Většinu sezony jsi strávil v extraligové zlínské juniorce. Co pro tebe bylo nejtěžší při přechodu do druhé ligy?

Nejtěžší pro mě asi byl přechod z toho juniorského rozlítaného hokeje. Musel jsem si zvyknout na styl, jakým se tu hraje. Je to víc o hlavě, přemýšlení a zkušenostech, než o lítání sem a tam. Někteří hráči jsou o patnáct let starší a jejich zkušenosti jsou poznat. Myslím si, že už se do toho pomalu dostávám (úsměv).


V Hodoníně jsi absolvoval dva přípravné zápasy, k týmu ses pak ale připojil znovu až na začátku února. Jak ses zabydlel v kabině Drtičů a jak se ti v Hodoníně hraje?

Jak jsi říkal, jelikož jsem tu hrál už před sezónou, kluci už o mně věděli, takže to bylo jednodušší. Hned mě přijali mezi sebe. Mám to tu rád. Jsme jedna parta, jeden tým. Já osobně mám rád dobrou atmosféru, když jsou fanoušci pořádně slyšet. Dokáže nás to hnát neskutečně dopředu.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 10 36:18 18
2. KOP Kopřivnice 10 38:39 18
3. VAL Val. Meziříčí 9 35:30 16
4. NJI Nový Jičín 10 27:31 16
5. HOD Hodonín 9 33:29 13
6. OPA Opava 10 28:29 13
7. ORL Orlová 9 23:49 3
Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS