„Jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa,“ říká Michal Romančík

„Jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa,“ říká Michal Romančík
středa 28.2.2018 | Ivan Hochman

Včerejším zápasem na ledě Valašského Meziříčí zakončili Drtiči základní část. Ta zároveň byla pro Michala ROMANČÍKA v hodonínském dresu premiérová. Během pětatřiceti utkání v ní slovenský útočník posbíral 34 bodů za 16 gólů a 18 asistencí, za což mu patří třetí místo v klubovém kanadském bodování. Ani v zápase s Bobry nevyšel bodově naprázdno a vstřelil první gól svého týmu. „Zpoza obránce jsem vystřelil pod vyrážečku gólmana,“ komentuje svou trefu čtyřiadvacetiletý odchovanec Skalice.

 
 

Michale, máte za sebou poslední utkání základní části, ve kterém jste ale podlehli Valašskému Meziříčí. V čem byl soupeř dnes lepší?

Tak soupeř musel vyhrát, aby nešel na Šumperk do vyřadovacích zápasů a my jsme samozřejmě chtěli uspět, ale nevyšlo to. Začátky všech tří třetin jsme začali hrát vlažně a tam jsme dostali góly, které dnes rozhodly.


Ty jsi poslední zápas proti Valašskému Meziříčí sehrál 10. ledna. Od té doby Bobři posílili. Bylo to znát i na ledě?

Valmez je nepříjemný supeř. Všechny zápasy s nimi byly vždy vyrovnané.


Bobři vám vstřelili rychlé góly na začátku třetin. Nebyli jste ještě úplně koncentrovaní, nebo čím to bylo?

Jak už jsem říkal. Začátky třetin byly od nás pomalé do tempa a předvádět svoji hru nám trošku trvalo.


Po šesti vynechaných zápasech ses vrátil do sestavy, teď už jsi odehrál druhý zápas po sobě a v každém jsi vstřelil gól. Vypadá to, že na play-off ses dostal do formy...

Já jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa. Forma není ideální z mojí strany, ale teď bude dost času to vypilovat (úsměv).


Můžeš popsat, jak padla tvá branka ze druhé třetiny?

Bylo to v oslabení. S Petrem Jurčou jsme šli na dva jejich obránce, před modrou čárou mi přihrál a já jsem to zpoza obránce vystřelil pod vyrážečku gólmana.


Po základní části končíte na druhém místě. Jak jsi spokojený s výkonem týmu a se svým individuálním výkonem?

Úlohu si myslím, že jsme splnili. Ta byla být nejhůř na druhém místě po základí části, takže si myslím, že spokojenost. Ja mám ješte na čem pracovat, aby byla stoprocentní spokojenost.


Další zápas odehrajete až 14. března. Myslíš, že vám dvoutýdenní pauza prospěje, nebo je podle tebe výhodou být stále v zápasovém tempu?

Určitě v zápasovém tempu, ale teď nás čeká dvoutýdnové trénování, kde bude třeba nabrat fyzičku, abychom měli dost sil na playoff.


Zmíněný zápas už bude semifinálový. Jak moc se těšíš na vyřazovací boje?

Já osobně se teším moc. Každý hokejista si chce zahrát a udělat co nejlepší výsledek. Doufám, že naši fanoušci přijdou na každý zápas v hojném počtu a podpoří nás.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS