Poslední domácí zápas základní části. Drtiči vyzývají opavský Slezan

pátek 23.2.2018 | Petr Svoboda

Pokud bychom chtěli najít slova, která by nejlépe vystihla následující duel, mohli bychom použít slovní spojení „souboj drakobijců". Oba celky ve svých posledních utkáních porazily Šumperk. Oba shodně 4:2. Nyní se dostávají k tomu, aby změřili své síli mezi sebou. Drtiči už mají jasný přímý postup do semifinále a jediné, o co jim může jít, je první místo ostravské Poruby, které je ještě v reálném dosahu. Naproti tomu stojí Opava, která se bude chtít s touto nepodařenou sezónou rozloučit výhrou. Utkání začne v 17:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského.

Zlepšené výkony Opavy se začaly pomalu odrážet na výsledcích… až na jeden

Začneme před dvěma týdny. Tehdy se Opava utkala s Novým Jičínem. Ďáblové v domácím prostředí v polovině zápasu vedli, ale Opava předvedla, zejména pak ve třetí třetině, výborný výkon a zápas šel do prodloužení za stavu 4:4. To rozhodl přesným zásahem jičínský Gebauer. Následovala přestřelka s Kopřivnicí, která měla podobný průběh jako předchozí zápas, pouze s větším počtem branek. Opavané opět prohráli v nastaveném čase, navzdory tomu však mohli být pozitivnější díky zisku dvou bodů.

Pomalu se dostáváme k jádru věci. Po dvou prohrách v prodloužení přišel kandidát na nejjednoznačnější zápas tohoto ročníku. Zasadila se o něj ostravská Poruba. Opava přijela do severomoravské metropole pouze s torzem sestavy. V sestavě Slezanu byli gólmani Plánovský a Ovčáček, doplněni o čtyři beky a devět útočníků. Na druhé straně pak stála plná porubská sestava posílena o prostějovské posily Viktora Nestrašila a Milana Švarce. Porubská dominance se ukázala už v prvních minutách a po hororové třetí části, kterou Ostrava vyhrála 8:0, svítil na světelné tabuli stav 16:1.

Pro Opavské následovala domácí rozlučka s tímto ročníkem. Do Opavy přijel soupeř těžkého kalibru. Byli to šumperští Draci. Slezané chtěli předvést před svými fanoušky co nejlepší výkon a začali velmi dobře. V desáté minutě se prosadil Slavík, na kterého navázal Herman. Na ně navázali Šindelář s Wolfem chvíli před závěrečnou sirénou. Šumperští kontrovali dvěmi brankami, ale vyrovnat už nedokázali. Opava si připsala v posledním domácím utkání ročníku výborné vítězství.

297:253

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.

Neúspěch s Opavou nastartoval úžasnou sérii výher

Drtiči za sebou táhli dvě porážky s Šumperkem a Porubou, když nastupovali do posledního zápasu s Opavou, který se udál 31. ledna na opavském zimním stadionu. Opavané tehdy zvítězili 5:3 a mnoho lidí si kladlo otázku, jak se z tohoto nepovedeného utkání Drtiči oklepou. Odpovědí budiž následující série pěti vyhraných utkání. První výhry s Valašským Meziříčím, Novým Jičínem a Kopřivnicí Drtiče dostaly do dobré nálady. To nejlepší však přišlo až v následujících dnech.

V utkání s Porubou Oranjes prohrávali už po třech minutách 2:0. Tehdy to s Drtiči vypadalo velmi zle, pak ale přišla jejich nejpovedenější tříminutovka v tomto ročníku. Hodoňané mezi čtyřiadvacátou a sedmadvacátou minutou zasadili svému soupeři čtyři údery, ze kterých už se Ostravané navzdory závěrečné snaze nedostali. „Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný. Museli jsme se po těch dvou obdržených gólech uklidnit a začít znovu od maličkostí. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a vyšlo to,“ měl jasno Jakub Sajdl.

Následoval druhý šlágr kola v řadě, tentokrát proti Šumperku. Stejně jako v předchozím zápase, i nyní Baník prohrával chvíli po začátku. Obrat na sebe nenechal dlouho čekat. V padesáté minutě potvrzoval již dvougólové vítězství Jan Matějka, na kterého o čtyři minuty později navázal Petr Jurča. „Od druhé třetiny jsme postupně přebírali otěže a myslím si, že jsme nejenže vyhráli zaslouženě, ale také jsme předvedli opravdu dobrý a kvalitní výkon,“ měl jasno trenér Roman Čechmánek. Ten v dalším zápase dá volno některým hráčům před posledním utkáním základní části.

224

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Kobylík, Mojžíš, Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš, Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Sajdl.

HC Slezan Opava: Wanecki – Čechman, Kiss, Šindelář, Šendera, Tichý, Slavík – Pělucha, Bitomský, Herman, Rousek. Vítek, Cihlář, Štindl, Chalupa, Maxner, Wolf, Hartmann, Malina.