„Soustředili jsme se pouze na sebe a ne na rozhodčího, soupeře a diváky,“ hledá příčiny výhry Martin Miklík

„Soustředili jsme se pouze na sebe a ne na rozhodčího, soupeře a diváky,“ hledá příčiny výhry Martin Miklík
neděle 18.2.2018 | Jan Hochman

Ve svých pětadvaceti letech je Martin MIKLÍK druhým nejstarším a nejzkušenějším obráncem hodonínského mužstva. I když na ledě třetího Šumperka nebodoval, byl spoluhráči zvolen nejlepším hráčem utkání. „Věřili jsme si, že je porazíme a konečně se nám to také podařilo,“ říká v pozápasovém ohlasu zadák, který v hodonínském dresu nastoupil už do 258 soutěžních utkání.

 
 

Martine, na začátek tě poprosím o krátké zhodnocení zápasu…

Konečně jsme je porazili na jejich půdě a to nás moc těší. O to víc, že jsme hráli o druhé místo v tabulce. Zápas byl těžký, ale dobře jsme se na něj připravili.


V Šumperku jste vyhráli po více než třinácti měsících? Čím to je, že se na ledě Draků hraje vlastně všem týmům tak těžko?

Šumperk má dobrý útok a protiútoky, z toho těží. Hlavně umí dobře padat a rozhodčí jim to v každém zápase hezky papají, takže mají dost přesilovek. Samozřejmě druhý tým je z toho nervózní a nesoustředí se na svoji hru, o to to mají lehčí.


S jakou taktikou jste šli do utkání a měnili jste něco po první třetině, po které jste byli o jednu branku pozadu?

Taktiku jsme měli oproti minulým zápasům se Šumperkem pozměněnou. Po první třetině jsme nic neměnili. Věřili jsme si, že je porazíme a konečně se nám to také podařilo.


Od druhé třetiny jste se domácím vyrovnali nejen herně, ale i střelecky. Byla zvýšená četnost střelby klíčem k obratu ve skóre?

Určitě. Kouč nás neustále nabádá v trénincích na důraz při střelbě a to jsme od druhé třetiny také víc přenesli i do zápasu, což je dobře.


V zápase jste měli sedm přesilových her, ani jednu se vám ale nepodařilo proměnit. Co šlo v přesilovkách dělat lépe?

Dát gól (směje se).


Vlastně v každém utkání v Šumperku utržil někdo ze spoluhráčů nějakou ránu či zranění. Hrají Šumperští tvrději, než jiné mužstva, nebo je to jenom shoda náhod?

Nemyslím si, že hrají extra tvrdě, spíš to je nějaká smůla. Doufám, že jsme si to už celé „vyžrali“ a do playoff už půjdeme v plné síle.


Kdybys měl říct, co bylo hlavní příčinou toho, že jste ze Šumperka odvezli tři body, co by to bylo?

Určitě to, že jsme se soustředili pouze na sebe a ne na rozhodčího, soupeře a diváky. I když to šlo někdy velice těžce.


Na závěr už tradiční téma posledních dní, olympiáda. Než půjdeme k hokeji, nejde se nezeptat na Ester Ledeckou. Co říkáš na její skvělý úspěch?

Šla to prostě zkusit a vyšlo jí to na výbornou. Někdy je lepší, když člověk není pod žádným tlakem a jede si to „funny“. Jí to vyšlo na sto procent a smekám před ní klobouk.


Čeští hokejisté dnes porazili Švýcarsko a postupují přímo do čtvrtfinále. Jak se ti zatím olympijský hokejový turnaj líbí a co říkáš na výsledky a průběh?

Moc se nedívám, protože chodím do práce. Hodně mě překvapili Slováci s „Rusama“. Jinak doufám, že to naši dotáhnou co nejdál a budu jim v tom fandit.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS