„Věřil jsem, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme,“ říká o souboji s Porubou tříbodový Jakub Sajdl

„Věřil jsem, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme,“ říká o souboji s Porubou tříbodový Jakub Sajdl
čtvrtek 15.2.2018 | Jan Hochman

Po pěti porážkách v řadě se Drtičům podařilo porazit neoblíbeného soupeře z Poruby. Divoké vítězství 7:5 je o to sladší, že Oranjes po pomalém startu už ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. „Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný,“ potvrzuje sedmadvacetiletý útočník Baníku Jakub SAJDL, který se na cenném skalpu lídra podílel nejen dvěma asistencemi, ale také gólem z poslední vteřiny utkání. Hodonínský odchovanec tak ukončil dlouhé čekání na sedmý přesný zásah v sezoně.

 
 

Jakube, začátek zápasu byl jako ze zlého snu. Co jste si po dvou rychlých inkasovaných gólech na střídačce říkali?

Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný. Museli jsme se po těch dvou obdržených gólech uklidnit a začít znovu od maličkostí.


V plánech na utkání asi jen těžko bylo, že budete ve třetí minutě prohrávat 0:2. Změnili jste něco, nebo jste dál věřili předzápasové taktice?

Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a vyšlo to.


Odpoledne na úvod olympijského turnaje otočil slovenský tým v zápase s favorizovaným „Ruskem“ ze stavu 0:2 na 3:2. Nezmínil to někdo ze spoluhráčů jako možnou motivaci?

To ne, o tom nikdo nemluvil.


Zlom přišel díky skvělému vstupu do druhé třetiny, nicméně důležitý byl určitě gól Kuby Kadlece ze závěru první třetiny, souhlasíš?

S tím určitě souhlasím, byl to pro nás důležitý impuls.


Hosté do druhé třetiny museli střídat brankáře, všimli jste si té změny hned? Řekli jste si, že na „studeného“ Kubáně musíte co nejvíc střílet?

Samozřejmě jsme si toho všimli a řekli jsme si, že jej musíme zasypat co nejvíce střelami.


Stejně jako v minulém domácím zápase s Novým Jičínem byl i závěr duelu s Porubou nakonec možná až zbytečně dramatický. Co ti proběhlo hlavou, když Zachar tři a půl minuty před koncem snížil na rozdíl jedné branky?

Já jsem věřil, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme.


V poslední vteřině jsi nakonec pečetil výhru gólem do prázdné brány. Můžeš nám poslední gólovou akci přiblížit?

Bylo chvilku do konce utkání. Pešák (Petr Peš, pozn. red.) získal puk a poslal mi jej k modré útočné čáře a já jsem to se štěstím poslal do brány.


Trefy v poslední vteřině by sis mohl asi nechat patentovat. Kromě dnešního si fanoušci určitě vzpomenou na památné sólo přes celé hřiště v zápase s Kláštercem…

Popřemýšlím o tom (směje se).


Gólovou radost jsi prožil po dlouhém více než dvouměsíčním půstu. Měl jsi v hlavě to, že dlouho čekáš na střelecký zápis?

Určitě jsem to v hlavě měl, ale v ten okamžik to ze mě spadlo.


Už v sobotu je před vámi další těžká zkouška proti dalšímu neoblíbenému soupeři. Jaký zápas v Šumperku očekáváš?

V Šumperku to bude určitě těžké utkání. Musíme se vyvarovat zbytečným faulům a hrát disciplinovaně, pak můžeme odehrát dobré utkání.


Na závěr se ještě na chvilku vraťme k probíhající olympiádě. Zítra naši reprezentaci čeká první duel proti domácímu výběru. Jak podle tebe utkání dopadne a jaké dáváš českému týmu šance na zisk medaile?

Tak já doufám, že vyhrajeme. I když po včerejších výsledcích je možné úplně všechno. Myslím si, že když kluci budou fungovat jako jeden tým a hrát tak i na ledě, tak by snad nějaká medaile mohla být.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS