„Věřil jsem, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme,“ říká o souboji s Porubou tříbodový Jakub Sajdl

čtvrtek 15.2.2018 | Jan Hochman

Po pěti porážkách v řadě se Drtičům podařilo porazit neoblíbeného soupeře z Poruby. Divoké vítězství 7:5 je o to sladší, že Oranjes po pomalém startu už ve třetí minutě prohrávali o dvě branky. „Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný,“ potvrzuje sedmadvacetiletý útočník Baníku Jakub SAJDL, který se na cenném skalpu lídra podílel nejen dvěma asistencemi, ale také gólem z poslední vteřiny utkání. Hodonínský odchovanec tak ukončil dlouhé čekání na sedmý přesný zásah v sezoně.

Jakube, začátek zápasu byl jako ze zlého snu. Co jste si po dvou rychlých inkasovaných gólech na střídačce říkali?

Vstup do zápasu jsme měli hodně špatný. Museli jsme se po těch dvou obdržených gólech uklidnit a začít znovu od maličkostí.

V plánech na utkání asi jen těžko bylo, že budete ve třetí minutě prohrávat 0:2. Změnili jste něco, nebo jste dál věřili předzápasové taktice?

Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a vyšlo to.

Odpoledne na úvod olympijského turnaje otočil slovenský tým v zápase s favorizovaným „Ruskem“ ze stavu 0:2 na 3:2. Nezmínil to někdo ze spoluhráčů jako možnou motivaci?

To ne, o tom nikdo nemluvil.

Zlom přišel díky skvělému vstupu do druhé třetiny, nicméně důležitý byl určitě gól Kuby Kadlece ze závěru první třetiny, souhlasíš?

S tím určitě souhlasím, byl to pro nás důležitý impuls.

Hosté do druhé třetiny museli střídat brankáře, všimli jste si té změny hned? Řekli jste si, že na „studeného“ Kubáně musíte co nejvíc střílet?

Samozřejmě jsme si toho všimli a řekli jsme si, že jej musíme zasypat co nejvíce střelami.

Stejně jako v minulém domácím zápase s Novým Jičínem byl i závěr duelu s Porubou nakonec možná až zbytečně dramatický. Co ti proběhlo hlavou, když Zachar tři a půl minuty před koncem snížil na rozdíl jedné branky?

Já jsem věřil, že ten zápas už nepustíme a vyhrajeme.

V poslední vteřině jsi nakonec pečetil výhru gólem do prázdné brány. Můžeš nám poslední gólovou akci přiblížit?

Bylo chvilku do konce utkání. Pešák (Petr Peš, pozn. red.) získal puk a poslal mi jej k modré útočné čáře a já jsem to se štěstím poslal do brány.

Trefy v poslední vteřině by sis mohl asi nechat patentovat. Kromě dnešního si fanoušci určitě vzpomenou na památné sólo přes celé hřiště v zápase s Kláštercem…

Popřemýšlím o tom (směje se).

Gólovou radost jsi prožil po dlouhém více než dvouměsíčním půstu. Měl jsi v hlavě to, že dlouho čekáš na střelecký zápis?

Určitě jsem to v hlavě měl, ale v ten okamžik to ze mě spadlo.

Už v sobotu je před vámi další těžká zkouška proti dalšímu neoblíbenému soupeři. Jaký zápas v Šumperku očekáváš?

V Šumperku to bude určitě těžké utkání. Musíme se vyvarovat zbytečným faulům a hrát disciplinovaně, pak můžeme odehrát dobré utkání.

Na závěr se ještě na chvilku vraťme k probíhající olympiádě. Zítra naši reprezentaci čeká první duel proti domácímu výběru. Jak podle tebe utkání dopadne a jaké dáváš českému týmu šance na zisk medaile?

Tak já doufám, že vyhrajeme. I když po včerejších výsledcích je možné úplně všechno. Myslím si, že když kluci budou fungovat jako jeden tým a hrát tak i na ledě, tak by snad nějaká medaile mohla být.