Drtiče čeká ostrá zkouška, na domácím ledě přivítají lídra tabulky

Drtiče čeká ostrá zkouška, na domácím ledě přivítají lídra tabulky
úterý 13.2.2018 | Josef Můčka

Závěr základní části 2. ligy skupiny Východ nám přináší mnoho zajímavých střetů, ve kterých se bude do poslední chvíle rozhodovat o téměř všech pozicích v tabulce. Jedním z těchto soubojů 45. kola bude bezpochyby duel mezi prvním a druhým týmem východní skupiny, který se odehraje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně, kam přijedou Ostravané potvrzovat svou první příčku. Napínavý zápas mezi Hodonínem a Porubou započne v 18 hodin.

 
 

Poruba je na první pozici s náskokem sedmi bodů

Poruba v samém závěru letošní základní části odehraje ještě pět zápasů, vítězství ve dvou z nich za tři body by jí pojistilo první příčku. Šance, že by Ostravané neudrželi vedení i s náskokem sedmi bodů, je téměř mizivá, protože ostravští hráči doposud v této sezóně prokazovali opravdu skvělou formu. Svrhnout by je mohlo jen podcenění situace (soupeřů) či obrovská smůla v podobě nepříznivých výsledků, proto mají hráči ostravské Poruby osud ohledně vítězství v základní části pevně ve svých rukou.

Poslední dva zápasy, které Poruba odehrála, značně dokazují, že si nejlepší místo opravdu zaslouží. Ve 42. kole na svém ledě přivítala kopřivnickou Tatru, která okupuje předposlední příčku ve východní skupině. První perioda byla opravdu divoká, protože již v osmé minutě výsledková tabule ukazovala stav 2:1 pro Ostravany a ještě v devatenácté minutě ostravské vedení navýšil Vladimír Luka. Poruba skvělým výkonem nakonec ovládla tohle utkání poměrem pět ku jedné.

V sobotu 10. února čekala porubské hráče tvrdá zkouška, totiž na ostravské kluziště přijel opravdu nepříjemný soupeř ze Šumperka. Ostravané svého soupeře, který se nachází na třetím místě, nepodcenili a skvěle se připravili na tenhle zápas. Gólový účet započal již v šestnácté minutě ostravský Jan Káňa, který si ještě v průběhu zápasu připsal další dvě asistence. Těsně před polovinou zápasu, jak se později ukázalo, vstřelil Marek Haas pro Porubu vítěznou branku, poté už jen upravoval skóre nejprve Josef Fojtík, a pak i trestným střílením Vladimír Luka. Stav utkání po šedesáti minutách vyzněl lépe pro ostravskou Porubu (5:2).

Nejlepší v kanadském bodování jsou bezkonkurenčně Vladimír Luka (24+23) a Jiří Zdeněk (20+25). S jednadvaceti body na pozici obránce vede v týmu z Ostravy bodování Michael Janota (6+15).


Vzájemná bilance

HOD vs. POR:
letošní zápasy
5:3
5:4sn
2:6
5:2
3:4
4:2
14.2.
HOD vs. POR:
vzájemná bilance
z
v
vp
r
pp
p
skóre
doma
18
7
3
0
1
7
69:64
venku
20
3
0
1
2
15
53:100
celkem
38
10
3
1
3
22
122:164

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.


Mezi oblíbené soupeře Drtičů v letošní sezóně Poruba nepatří

V letošní sezóně Hodonín s Porubou naposledy bodoval v 10. kole, kdy za prohru na nájezdy obdrželi Hodonínští jeden bod. Výhra za tři body se datuje do 16. září, kdy na domácím ledě Drtiči vyhráli 5:3. Od těchto dvou zápasů se tito rivalové střetli ještě čtyřikrát a ve všech těchto čtyřech případech vždy značně dominovala ostravská Poruba, co se výsledků týče.

Tenhle fakt musí hodonínské hráče jednoznačně motivovat a určitě budou chtít prolomit nepříznivé výsledky s ostravským klubem z letošní sezóny. K tomuhle povede jen tvrdá příprava, ve které Drtiči nemají co podcenit. Dopomoct k lepšímu vývoji zápasu ze strany Hodonína může také pohoda, kterou si odnesli Drtiči z posledních třech zápasů, protože nejprve otočili vývoj s Valašským Meziříčím, poté díky velké bojovnosti dotlačili k vítěznému konci i zápas s Novým Jičínem a v souboji s kopřivnickou Tatrou neobdrželi ani jednu branku.

V tomhle posledním střetu s Kopřivnicí v základní části byli Drtiči nuceni k dlouhé cestě, která každopádně nebyla příjemná, přesto na led nastoupili ve velké pohodě. Skóre zápasu otevřel ve třinácté minutě hodonínský Dominik Matula a ještě v první periodě téměř dvě minuty před první sirénou se prosadil i Jakub Hajný, který na své trefě spolupracoval s Jakubem Kadlecem a Danielem Vaňkem. Další branky v tomhle zápase již nepadly, a proto si hodonínští hokejisté odvezli z Kopřivnice plný bodový zisk a nulu v obdržených brankách.

Statistikám v hodonínském týmu jednoznačně dominuje Jakub Kadlec (20+21), o osm bodů méně má Daniel Vaněk (11+22), z řad beků je o jeden bod nejproduktivnějším Jan Sedlák (7+17).


Statistické porovnání soupeřů

45. kolo - 14. února 2018
(Zimní stadion Václava Nedomanského)
2.
umístění v tabulce
1.
38 / 23 - 1 - 3 - 11 / 162:115 / 74
statistiky mužstva
37 / 24 - 4 - 1 - 8 / 164:100 / 81
vs. KOP 2:0
poslední odehrané zápasy
vs. SUM 5:2
4.26
průměr vstřelených branek
4.43
3.03
průměr inkasovaných branek
2.70
Jakub Kadlec (20+21)
nejproduktivnější hráč
Vladimír Luka (24+23)
Petr Jurča (22)
nejlepší střelec
Vladimír Luka (24)
Daniel Vaněk (22)
nejlepší nahrávač
Jiří Zdeněk (25)
Jan Sedlák (7+17)
nejproduktivnější obránce
Michael Janota (6+15)
Pavel Mojžíš (+21)
+/- hodnocení
neznámo
Jakub Hajný (51)
nejtrestanější hráč
Josef Fojtík (82)
Zdenko Kotvan (2.35 / 92.12 %)
A. Štěpanovský (2.88 / 89.74 %)
Ondřej Haloda (3.15 / 89.44 %)
porovnání brankářů
Andreas Kubáň (2.53 / 94.17 %)
Hynek Kůdela (2.63 / 91.94 %)
1137
návštěvnost na domácích zápasech
550

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) - Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík - Matula, Peš (C), Hložánek - Jurča, Černohous, Matějka - Hajný, Vaněk D., Kadlec - Peška, Charvát, Sajdl (A) - Venclík.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela - Slavík, Janota, Fišera, Hryciow, Puškár, Adam - Haas, Káňa J. - Finsterle, Fojtík, Zachar - Jaroš, Ollender, Káňa T., Luka.


Rozhodčí

Michal Antonín - Martin Musil, Bohuslav Maloušek.
 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS