„Bylo nepříjemné dohrávat zápas ve čtyřech,“ říká Jakub Kadlec

„Bylo nepříjemné dohrávat zápas ve čtyřech,“ říká Jakub Kadlec
čtvrtek 8.2.2018 | Adam Krátký

Rodák z Havlíčkova Brodu Jakub KADLEC prožil ve středu večer povedený zápas v dresu Drtičů když dvěma góly dopomohl svému týmu k zisku tří bodů a Drtiči si tak nadále drží druhou příčku před Draky ze Šumperka. „Bude to složité, ale náš cíl je pořád stejný. Do playoff jít z druhého místa abychom měli zaručené semifinále,“ komentuje situaci v tabulce nejproduktivnější hodonínský útočník.

 
 

Sehráli jste druhé utkání v řadě na domácím ledě ze kterých jste získali šest bodů. Po třech porážkách panuje v kabině určitě spokojenost…

Obě utkání jsme potřebovali vyhrát. Jsme rádi, že se nám to podařilo a odčinili jsme tak tři prohrané zápasy.


Nový Jičín se na začátku utkání dostal do dvoubrankového vedení. Měli jste špatný vstup do utkání nebo to bylo něčím jiným?

Je pravda, že v posledních zápasech inkasujeme většinou jako první a musíme skóre dotahovat. Budeme se muset na vstupy do utkání více zaměřit.


Během první třetiny se vám, ale podařilo vyrovnat. Bylo to důležité pro další vývoj utkání?

Pro nás to byl dobrý signál do další třetiny. Jičín navíc nemohl hrát tolik do obrany jako kdyby vedl o dvě branky.


Sám si v zápase vstřelil dvě branky. Můžeš nám je popsat?

První gól byl po vyhraném buly v útočném pásmu. Chvíli jsme motali jejich obránce, kotouč se dostal ke mně a já to z úhlu zkusil nad rameno brankáře a vyšlo to. Druhý byl v přesilové hře. Vaňous (Daniel Vaněk pozn red.) mi poslal dobrou přihrávku mezi kruhy a já to z první vystřelil. Gólman toho asi moc neviděl protože střela nebyla nijak prudká, ale naštěstí to tam spadlo.


Rozhodčí rozdal v zápase celkem třináct menších a jeden větší trest. Myslí si, že sudí nastavil přísný metr?

Nedokážu posoudit jestli byl rozhodčí přísnější nebo to fauly opravdu byly. Každopádně si myslím, že když píská jeden hlavní rozhodčí, je pro něho strašně složité stíhat pozorovat všechno dění na ledě i když jsme jen v druhé lize. My se, ale musíme zlepšit v disciplíně a nesmíme být tolikrát na trestné lavici.


Dostali jste se až do vedení 5:2, ale v pětiminutovém oslabení jste dvakrát inkasovali a Ďáblové byli rázem na dostřel jediné branky. Závěr zápasu byl z vaší strany asi hodně ubojovaný…

Bylo nepříjemné dohrávat zápas ve čtyřech, už jen proto, že na oslabení chodí jen někteří hráči a ubránit pětiminutové oslabení není žádná sranda. Byl to, ale zase jeden z těch faulů kterých se musíme vyvarovat.


Závěr základní části se blíží ke svému konci. Uhájit druhou příčku před Šumperkem bude ještě asi hodně složité.

Bude to složité, ale náš cíl je pořád stejný. Do playoff jít z druhého místa abychom měli zaručené semifinále.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS