Drtiče po Vánocích čeká ostrá zkouška, přijede lídr z Ostravy

Drtiče po Vánocích čeká ostrá zkouška, přijede lídr z Ostravy
středa 27.12.2017 | Josef Můčka

Vánoční pauza nám končí i ve východní skupině 2. ligy a hodonínské Drtiče hned čeká ostrá zkouška, a to v podobě ostravské Poruby. Lídr tabulky z Ostravy má před hodonínskými hokejisty náskok tří bodů a ještě k tomu zápas k dobru, ale tohle všechno půjde stranou a bude nás čekat napínavý souboj do poslední minuty. Dne 28. prosince se tedy svede souboj dvou týmů z čela tabulky na Zimním stadionu Václava Nedomanského, kdy utkání začíná v 18 hodin.

 
 

Poruba zažívá kolísavé období

V letošní sezóně Drtiči porazili Porubu jen v jednom případě, stalo se tak na startu nového ročníku - 16. září. V období této porážky žádný z jiných týmů ve východní skupině nedokázal s Porubou bodovat, natož ji porazit. Po Drtičích se povedlo obrat Ostravany až Kopřivnickým v posledním říjnovém kole, kdy Kopřivnice získala jen jeden bod. Hned v následujícím kole, tedy v 16. kole se to povedlo šumperským Drakům, kteří také získali jeden bod za prohru po samostatných nájezdech.

V 19. kole se Ostravané vydali do Valašského Meziříčí, kde prohráli teprve druhé utkání po základní hrací době, opět o dvě branky. O čtyři kola později se porubští hokejisté vypravili poprvé na zrekonstruovaný šumperský stadion. Domácí Draci se s lídrem tabulky vůbec nemazlili a zaskočení Ostravané si tak vyfasovali poprvé v tomto ročníku debakl.

V období, kdy ostravští hokejisté ztrácejí body i s týmy ze spodnější části tabulky, tak naopak proti Drtičům si drží plnohodnotné zisky. V prvních dvou střetech těchto rivalů v letošní sezóně získal Baník čtyři body, zatímco v těch dalších dvou střetech vyšel bodově naprázdno.

Po návštěvě nově zrekonstruovaného stadionu v Šumperku Poruba hostila na domácí ploše hodonínský tým. Po první třetině Drtiči vedli o jednu branku, a proto tým z koutku republiky ve druhé třetině zabral a zaslouženě ji vyhrál o tři branky. V poslední periodě se nic vážného nestalo, a tak si domácí hokejisté ponechali všechny tři body.


Překvapivé výsledky ke sportu patří, zvlášť k hokeji

V úvodním prosincovém kole se hokejisté z Ostravy vydali do nedaleké Opavy, aby se utkali s týmem z nejspodnější části tabulky. V derby jako je tohle jdou opravdu všechny statistiky stranou a hráči se perou o každičký bod a rozhodně se soupeři navzájem nešetří. A tak tomu bylo i v tomto zápase. Opava svého soupeře nešetřila již od začátku utkání a využila dvě nabídnuté přesilovky. Ostravané ještě zůstávali na kluzišti, zatímco domácí už v hlavách odcházeli do kabin a sedmnáct vteřin před koncem první třetiny tedy snížili na jednobrankový rozdíl.

Ve druhé třetině padly poslední branky pří klasické hře. Nejprve Slezan si vzal zpět dvoubrankové vedení, ale hosté opět ke konci třetiny nejen snížili, ale dokonce i vyrovnali stav utkání na konečných 3:3. Jelikož v poslední části hry nepadl už žádný další gól, tak přišlo na řadu prodloužení, a pak i samostatné nájezdy, ve kterých Ostravané získali cenný bod navíc.

V šestadvacátém kole do Ostravy přijeli valašskomeziříčští Bobři, kteří přijeli namotivováni z předešlého střetu s ostravskou Porubou. Nyní však vyhráli Valaši ještě větším poměrem a obrali tak Porubu o všechny tři body. V dalším utkání, které se hrálo netradičně v pátek 8. prosince, se Ostravané vydali na novojičínský led, kde se zrodilo další velké překvapení. Ďáblové před zraky svých fanoušků otočili nepříznivý vývoj zápasu a vyhráli nečekaně o jednu branku v základní hrací době.

V dalších dvou zápasech Ostrava potvrdila svou pozici v tabulce a získala všech šest bodů, ale každopádně tyhle body nebyly získány lehce. Nejprve Poruba nakonec udolala kopřivnickou Tatru dva ku jedné. A v dalším utkání se porubští hokejisté opět vydali do dračí tvrze, která se nachází v Šumperku. Ostravané tam vyhráli velkou gólovou přetahovanou o jedinou branku, ale přesto si odvezli tři body.

V porubském dresu doposud nejvíce bodů nasbíral Jiří Zdeněk (17+18), o bod méně má Vladimír Luka (18+16) a třetí příčku v kanadském bodovaní v týmu Ostravanů si drží Tomáš Káňa (12+16). Nejproduktivnějším bekem je Marek Kaluža (3+13).


HOD vs. POR:
letošní zápasy
5:3
4:5sn
2:6
2:5
28.12.
20.1.
14.2.
HOD vs. POR:
vzájemná bilance
z
v
vp
r
pp
p
skóre
doma
17
7
3
0
1
6
66:60
venku
20
3
0
1
2
14
51:96
celkem
37
10
3
1
3
20
117:156

Poznámka: Tabulka ukazuje statistiku vzájemných zápasů z pohledu Hodonína.
Drtiči se budou snažit o prodloužení vítězné šňůry

Drtiči nyní mají na svém kontě pět výher v řadě. Naposledy prohráli právě s ostravskou Porubou o tři branky. V následujících dvou zápasech si Hodonínští nevybojovali jen šest bodů proti Šumperku a Opavě, ale i dokonce si vylepšili skóre, ke kterému si připsali dvacet těch vstřelených a jen čtyři obdržené branky.

Doposud v posledních pěti odehraných zápasech Drtiči ztratili jen jediný bod za výhru až v nastaveném čase proti Bobrům z Valašského Meziříčí. V těchto pěti utkáních hodonínští hokejisté nasázeli svým soupeřům dvaatřicet branek, tohle vysoké číslo v průměru činí přes šest branek na zápas, což znamená, že Hodonínští jsou střelecky naladěni. Nesmíme také opomenout obdržené branky, hokejisté z Hodonína puk ze své sítě lovili celkem dvanáctkrát, což je v průměru přesně o čtyři branky méně než v případě vstřelených gólů.

V posledním předvánočním kole se Drtiči vypravili na plochu kopřivnického stadionu. Ve vyrovnaném utkání odskočili ve druhé třetině do dvoubrankového vedení, které dokázali udržet, a proto si odtud odvezli plný počet bodů. „Z obou stran to bylo hlavně o vysokém nasazení a bojovnosti. Bylo vidět, že po těch těžkých zápasech na nás přišla trochu únava a dnes to bylo spíše odbojované, než že by se dalo dívat na nějaký extra krásný hokej,“ takhle okomentoval utkání trenér hodonínského výběru Roman Čechmánek.

Nejproduktivnějším hráčem Hodonína je Michal Romančík (12+14), v těsném závěsu za ním je Daniel Vaněk (8+17) a o třetí místo se dělí Jakub Kadlec (13+10) s Jakubem Vránou (15+8). Čtvrtá příčka patří hned čtyřem hráčům, přesněji se na téhle příčce nacházejí dva útočníci a dva obránci, z řad beků to tedy je Pavel Mojžíš (4+15) a Jan Sedlák (5+14) a z útočníků to je Petr Jurča (15+4) a Jakub Sajdl (6+13).


Věděli jste, že...?

• V každém letošním duelu těchto dvou celků alespoň jeden z týmů vždy svému soupeři nasázel minimálně pět branek

• Josef Fojtík proti Hodonínu v letošní sezóně zaznamenal již šest bodů (5+1)

• V minulém střetu Hodonínští vystřelili na bránu vícekrát, přesto prohráli

• V dresu Hodonína si připsal pět bodů ve čtyřech letošních střetech s Porubou Michal Romančík (2+3)


Statistické porovnání soupeřů

31. kolo - 28. prosince 2017
(Zimní stadion Václava Nedomanského)
2.
umístění v tabulce
1.
26 / 16 - 1 - 3 - 6 / 118:77 / 53
statistiky mužstva
25 / 16 - 4 - 0 - 5 / 117:68 / 56
vs. KOP 5:3
poslední odehrané zápasy
vs. SUM 4:3
4.54
průměr vstřelených branek
4.68
2.96
průměr inkasovaných branek
2.72
Michal Romančík (12+14)
nejproduktivnější hráč
Jiří Zdeněk (17+18)
Jakub Vrána (15), Petr Jurča (15)
nejlepší střelec
Vladimír Luka (18)
Daniel Vaněk (17)
nejlepší nahrávač
Jiří Zdeněk (18)
Jan Sedlák (5+14)
nejproduktivnější obránce
Marek Kaluža (3+13)
Pavel Mojžíš (+18)
+/- hodnocení
neznámo
Petr Peš (38)
nejtrestanější hráč
Josef Fojtík (51)
Zdenko Kotvan (2.11 / 93.17 %)
A. Štěpanovský (2.51 / 90.59 %)
Ondřej Haloda (3.06 / 89.56 %)
porovnání brankářů
Andreas Kubáň (2.13 / 93.49 %)
Hynek Kůdela (2.75 / 90.57 %)
1095
návštěvnost na domácích zápasech
517

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body. V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Sedlák, Mojžíš (A), Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Peš (C), Sajdl (A) – Romančík, Vaněk, Vrána – Jurča, Charvát, Kadlec – Kuba, Černohous, Hložánek – Venclík.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Janota, Hryciow, Slavík, Kaluža, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, Káňa J., Finsterle, Káňa T., Zdeněk, Zachar, Jaroš, Fojtík, Gelnar, Ollender, Luka.


Rozhodčí

Filip Malota (Luhačovice) – Bohuslav Maloušek (Hodonín) , Zbyněk Novák (Rožnov pod Radhoštěm)
 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS