„My jsme ti, kteří by měli určovat tempo hry, ať už hrajeme s kýmkoliv,“ říkal po utkání s Jičínem Jakub Vrána

„My jsme ti, kteří by měli určovat tempo hry, ať už hrajeme s kýmkoliv,“ říkal po utkání s Jičínem Jakub Vrána
neděle 17.12.2017 | Adam Krátký

Během prvních dvou třetin se fanoušci na zimním stadionu Václava Nedomanského gólu nedočkali. Na začátku poslední části, ale všechny rozradostnil Jakub VRÁNA, který přesnou střelou ihned po buly vsítil první gól. „U první branky musím pochválit Michala Romančíka, který skvěle vyhrál buly.“ O necelých pět minut později rozvlnil hodonínský útočník síť hostů podruhé. „Myslím si, že nikdo nečekal, že ten „plivanec“ skončí až v brance,“ říká o svém druhém gólu v zápase.

 
 

Jakube, jak bys na začátek zhodnotil zápas s Jičínem?

Určitě jsme čekali, že to nebude nic jednoduchého. Jsme teď na vítězné vlně, tak je pro nás důležité nikoho nepodcenit. Jičín dobře bránil střední pásmo a my jsme se přes jejich obranu jen těžce dostávali do útočného pásma. Navíc jim dobře zachytal gólman. Asi to nebyl moc hezký hokej pro diváky, ale pro nás jsou důležité tři body, které jsme získali.


Dvě třetiny nepadl ani jeden gól. Fanoušky jsi jako první rozradostnil ty, když jsi na začátku třetí třetiny otevřel skóre. Dělala vám taktika Ďáblů problém?

Určitě, ale my jsme ti, kteří by měli určovat tempo hry, ať už hrajeme s kýmkoliv. Proto se nám nehrálo moc dobře, když sem dojede tým, který má v plánu celý zápas pouze bránit. Zápas určitě rozhodla trpělivost a štěstí.


V utkání jsi vstřelil dvě branky. Můžeš nám tyhle situace popsat?

U první branky musím pochválit Romaňu (Michal Romančík, pozn. red.), který skvěle vyhrál buly. Buly v tomhle postavení jsme hráli pravděpodobně poprvé, tak mě docela udivuje, že to takhle pěkně vyšlo. Já hned po buly vystřelil, puk ještě tečoval jejich obránce a spadlo to tam. Na druhou branku mi nahrával Marek Haloda. Já si trochu vybruslil a vystřelil. Bylo to hodně se štěstím. Myslím si, že nikdo nečekal, že ten „plivanec“ skončí až v brance (směje se). Ale i takové branky se počítají.


Z posledních devíti utkání, jste jich vyhráli hned osm. Změna trenéra, zdá se, vám prospěla...

Já si osobně myslím, že změna přišla docela brzo. Byli jsme v dobré pozici a nebyli jsme na tom tak špatně, aby se museli měnit trenéři. Když se na to, ale teď dívám zpětně, tak to byl určitě dobrý impuls, a i s kluky v kabině to cítíme. Daří se, vyhrává se a to je důležité.


Během letošních jednadvaceti zápasů za Drtiče sis připsal již 15 branek. Což se ti nepovedlo za celou loňskou sezonu. Jak se na ledě cítíš? Co je pro tebe na ledě důležité?

Rozhodně se cítím lépe než loni. Minulá sezóna byla moje první mezi muži a ke konci jsem se trochu rozkoukal a docela jsem se do toho dostával. Pro mě jsou důležití spoluhráči. Potřebuješ k sobě někoho, s kým si to můžeš dát, víš o něm bez toho, aniž byste si něco řekli. Ze střídačky nebo z tribuny musí jít vidět, že ten útok spolu spolupracuje a to si myslím, že teď s kluky máme a daří se. Tímto jim děkuji za skvělou spolupráci.


Před sezonou jsi tě vyhlídl prvoligový Vsetín. Máte momentálně dohodu, že budeš hrát za Hodonín a když bude potřeba, pojedeš Valachům pomoci?

Se Vsetínem jsem stále v kontaktu. Dohoda je pořád stejná. Pořád tam mám platnou smlouvu. Jakmile se ozvou, jsem připravený tam jet a pomoci.


Jak se těšíš na Vánoce? Kde vánoční svátky strávíš a už si napsal Ježíškovi o dárky?

Já se na Vánoce těším vždy celý rok. Jsou to ty nejlepší svátky. Hrozně miluji tu vánoční atmosféru a všechno kolem toho. Svátky strávím doufám doma, ale moc toho asi nestihnu, protože 28. prosince hrajeme doma s Porubou. O dárky jsem si napsal. Dopis jsem dal poctivě za okno (směje se).


A co Silvestr?

Na Silvestra mám už plány vymyšlené. Budu již klasicky se svým parťákem, se kterým máme takovou tradici na Silvestra. Dál bych to asi nerozváděl (směje se).


Děkuji za rozhovor.

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS