Hodonínští hokejisté sehrají poslední generálku v nedaleké Skalici

pondělí 4.9.2017 | Tomáš Chramosta

V úterý od 17 hodin čeká svěřence trenérského dua Beťko – Prčík poslední přátelské utkání před ostrým startem druholigového ročníku. Jako odrazový můstek do nové sezony Jihomoravanům poslouží odvetné utkání na slovenském ledě proti Skalici. Hokejisté Baníku se pokusí Záhorákům vrátit páteční porážku 1:4 z domácího prostředí. Utkání začíná úderem sedmnácté hodiny, přijeďte Drtiče podpořit na Slovensko!

Drtiči se v pátek střelecky trápili

Jihomoravané do prvního utkání se slovenský soupeřem vstupovali bez několika hráčů, které sužovaly zdravotní problémy. Zranění vyřadilo hned trojici útočníků: Matěje Charváta, Ondřeje Stehlíka a Michala Kubu. I bez nich si domácí ofenzíva dokázala vypracovat v úvodu utkání několik dobrých příležitostí. Jenže první gól zápasu dokázali už ve třetí minutě vsítit Skaličané, Patrik Janáč šťastně nastřelil bránícímu soupeři brusle takovým způsobem, že kotouč skončil za brankovou čárou.

Jako by tahle nešťastná branka poznamenala celý průběh utkání. Hokejisté Baníku byli mnohdy aktivnějším mužstvem směrem dopředu, jenže góly stříleli hosté. V závěru druhé dvacetiminutovky se prosadil Ľubomír Škápik. Bývalý obránce hodonínského týmu nekompromisně zakončil přečíslení tři na jednoho. Utkání se obecně hrálo ve vysokém tempu, řadu nepřesností v kombinaci oba celky vyvažovaly tvrdou hrou. Hlavní rozhodčí během přátelského utkání rozdali 30 trestných minut.

Po druhé přestávce se obraz hry nijak výrazněji nezměnil. Něco málo přes pět set diváků přihlíželo tomu, jak se Hodonínští střelecky trápí. Částečně za to mohly i nevyužité a špatně sehrané přesilové hry, kterých Drtiči měli k dispozici víc než dost. Skaličtí hokejisté potrestali domácí mužstvo potřetí, hodonínský odchovanec Aleš Dufek snadno přebruslil soupeře na levém křídle a perfektně zakončil. Střelecké prokletí Oranjes prolomil až Daniel Vaněk, který přidal čestný úspěch osm minut před koncem základní hrací doby. Jenže Záhoráci si vzali poslední slovo, jmenovitě to byl Tomáš Hluch, který dokázal svému týmu vrátit tříbrankové vedení. Drtiči zakončili sérii přípravných zápasů na vlastním ledě porážkou 1:4.

Baník čelí sérii tří porážek v řadě

Přestože se herní projev hodonínského mužstva postupně zlepšuje, Drtiči by se před ostrým startem ligové sezony rádi blýskli vítězným zápasem. První mistrovské utkání odehrají již tuto sobotu na domácím ledě proti Novému Jičínu. „Možná už je to i trochu tou nervozitou, že se nemůžeme dočkat začátku ligy,“ popisuje poslední výkony posila z ostravské Poruby Jakub Peslar. Záhoráky po úterním duelu čeká ještě jedno přátelské utkání. Mužstvo Skalice zahájí ligový ročník až ve středu 13. září proti Prešovu.

Oba trenéři si páteční zápas pochvalovali, domácí trenér Stanislav Beťko skalickému mužstvu dokonce vyseknul poklonu. „Na závěr přípravy jsme si vybrali silného soupeře. Skalica ukázala, že ne náhodou vloni bojovala o postup do extraligy,“ prohlásil šéf hodonínské střídačky krátce po utkání. Slovenský trenér si po šedesáti minutách pochvaloval především nasazení svých svěřenců. „Dnes to určitě nebylo jednoduché utkání, Hodonín výborně bruslil a dohrával souboje. Kluci podali stoprocentní výkon a dokázali udržet vedení až do konce utkání,“ řekl trenér Skalice Michal Ružička.

Jedinou kaňkou pátečního střetnutí z pohledu Jihomoravanů bylo odstoupení dalšího útočníka ze hry. Jakub Sajdl se skácel ve středním pásmu po seknutí Pavešice, načež se odbelhal na střídačku a zápas nedohrál. „Negativem dnes je další zranění, které nám v přípravě vyřadilo už čtvrtého hráče. Doufám, že si to všechno vybereme teď a do mistráků budeme všichni zdrávi,“ přeje si Beťko.