„Možná je to trochu i tou nervozitou, že se už nemůžeme dočkat začátku ligy,“ říká Jakub Peslar

„Možná je to trochu i tou nervozitou, že se už nemůžeme dočkat začátku ligy,“ říká Jakub Peslar
sobota 2.9.2017 | Ivan Hochman

Vedení Drtičů před letošní sezonou přivedlo na jih Moravy hned několik posil do obranných řad. Jednou z nich je Jakub PESLAR, který ve druhé lize platí za jednoho nejlepších a nejproduktivnějších zadáků. I proto měl po jeho konci v Porubě na stole hned několik nabídek. Pětadvacetiletý ostravský rodák si nakonec vybral tu, kterou mu předložilo vedení SHK Hodonín. „Co mě hodně přemluvilo, bylo jednání paní Gajošové,“ přiznává zatím poslední hodonínská posila.

 
 

Jakube, ještě se vraťmě k tvému přestupu z Poruby do Hodonína. Jak to probíhalo? Měl jsi i nějaké jiné nabídky?

Je fakt, že mě to překvapilo. Nabídek bylo po mém konci v Porubě docela dost. Nejvíc, co mě tady zaujalo, je, že jsou tady určité ambice, zdá se mi, že ten hokej je tady dělaný dobrým způsobem a ten tým je dobře poskládaný. Co mě hodně přemluvilo bylo taky jednání paní Gajošové, takže jsem si to všechno poskládal dohromady a vybral jsem si Hodonín.


Odehráli jste už předposlední zápas přípravy, ale výkon nebyl úplně optimální. Na čem si myslíš, že ještě musíte zapracovat?

Já si myslím, že jsme nehráli špatný hokej, ale stále tam chybí takové ty maličkosti. Co nás teda hodně zklamalo, byly přesilovky, to bylo otřesné a každý si musíme sáhnout do svědomí, kdo co udělal dobře, kdo co mohl udělat líp a musíme získat klid na holi. Možná už je to i trochu tou nervozitou, že se nemůžeme dočkat začátku ligy. Těžko říct, proč to nevyšlo. Na druhou stranu, jak říkám, rozhodovaly maličkosti a myslím si, že jsou to předbrankové prostory a občas tam vázne komunikace, ale to si myslím, že jsou všechno věci, které se dají ještě dopilovat.


Ty jsi tady odehrál první zápas proti Moravským Budějovicím, kdy jste využili dvě přesilové hry, ale od té doby vám to v přesilovkách moc nejde. Měnili jste něco? Zaměřujete se na hru v početní výhodě na trénincích?

Neměnili jsme, myslím, nic. Přesilovky samozřejmě trénujeme, ale je tady ještě spousta zraněných kluků. Kouba (Michal Kuba, pozn. red.) nehrál, Stehla (Ondřej Stehlík, pozn. red.) nehrál a to jsou taky kluci, kteří ty přesilovky hrát budou, takže je nemůžeme natrénovat úplně tak, jak bychom chtěli a tím pádem to možná i trošku vázne. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, já si myslím, že hokejisti jsme tady všichni a přecejen při té přesilovce jsme o jednoho chlapa navíc na ledě, takže bychom měli něco vytvořit, něco vymyslet. Možná dobře bránili, těžko říct. To musí zhodnotit trenéři, kteří to uvidí na videu a společně se na to podíváme.Dnes jste stejně jako proti Trnavě dostali první gól. Myslíš, že to na vás má nějaký vliv a odráží se to potom ve vašem herním projevu?

Tak samozřejmě je vždycky lepší dát první gól. Na druhou stranu, když ten gól dostaneme, tak tohle jsou ty chvíle, kdy se má ukázat charakter mužstva a ukázat to, že zápas dokážeme zlomit. S Trnavou do bylo dokonce 0:2 a dokázali jsme to srovnat na 2:2. Pak jsme dostali gól po buly a bohužel jsme nevyužili spoustu šancí. Dneska taky za stavu 0:1 nebo i před tím, než jsme dostali ten gól, tak jsme měli spoustu šancí. Já jsem měl taky ve druhé třetině gólovku z mezikruží a to je jenom o tom, že když se do těch šancí dostaneme, tak je musíme proměňovat.


Tento týden jste hráli dvakrát se slovenským soupeřem. Pozoruješ nějaký rozdíl mezi slovenským a českým hokejem?

Rozdílní byli soupeři Trnava a Skalica. Když porovnám tyhle dva soupeře, tak to byl úplně jiný hokej. Trnava přijela a zodpovědně bránila. Byli nabruslení, jsou to mladí kluci, kteří pořád bruslili a tím nám dělali problémy. Skalica byla trochu hokejovější. Byli šikovní na puku, uměli si ho pokrýt a měli tam zkušené hráče. Mají tam šikovné obránce, kteří to uměli vzít a potáhnout to, něco vymyslet. I jenom tihle dva soupeři, ikdyž byli ze stejné ligy, byli rozdílní. Takže já si myslím, že nějaké rozdíly by se tam pozorovat daly, ale to nám teprve ukáže ta liga.


Minulý zápas jsi hrál s Martinem Miklíkem v obranné dvojici, teď ses vrátil k Marku Halodovi. S kým se ti hraje líp?

Minulý zápas jsem nastoupil s Martinem, ale my jsme tam potom točili tři levé beky a čtyři pravé, takže jsem na tom ledě byl pokaždé s někým jiným. Já si myslím, že všichni obránci, kteří tady jsou, jsou něčím výjimeční a mají něco do sebe. Těžko posuzovat, s kým se hraje dobře a s kým se hraje špatně. Stejně tak si taky myslím, že bude docházet k situacím, kdy se ty obranné páry budou nějak měnit. Každopádně bych měl začít s Markem Halodou, to už víme dopředu. S Márou si myslím, že jsme i povahově tak nějak naladění na stejné vlně a že si vyhovíme. Tady z obránců, ať bych hrál s kýmkoliv, tak super. Nejen obránci, ale i celkově kluci v kabině. Tady je to postavené na partě a pokud dobře komunikujeme už mezi sebou v šatně, tak se to přenese na led a tam už je pak jedno, s kým budu hrát.Na ledě o sobě dáváš vědět nejen svými výkony, ale taky je tě hodně slyšet a spoluhráče si koriguješ. Považuješ se za vůdčí typ?

Já si myslím, že tady tohle je jenom dobře, když si povíme ten názor, když si na ledě ukážeme, kdo co chce hrát, ať předem víme a ať si můžeme vyhovět. Mojža, Pešák, nebo tihle zkušenější, Vaňous, Jurčis... I ten mladý kluk, když přijde a sedneme si, povíme si, kdo co má dělat, tak vždycky se najde nějaké řešení a to si myslím, že je dobře. Jo, já jsem takový ukecaný (směje se).


První mistrák hrajete už příští sobotu. Jak se těšíš na začátek sezóny?

Těším se moc. Už aby to bylo. Moc se těším a doufám, že i lidi se přijdou podívat, když začíná liga. Přecejen ty přáteláky jsou o něčem jiném a ne všechna přátelská utkuní lákají.


V lize bude letos jenom šest soupeřů. Asi se těšíš nejvíc na zápasy proti Porubě, je to tak?

Já jsem tu druhou ligu už hrál nějaký ten rok, takže já v každém týmu mám někoho, s kým se znám. Je fakt, že v Porubě mám odehrané nejvíc, takže se samozřejmě těším. Strašně rád bych je v každém zápase porazil, na to mám speciální motivaci. Ale nejen Porubu. Já udělám všechno pro to, abychom vyhráli co největší počet zápasů a udělám všechno pro to, abych Hodonínu pomohl k co nejlepšímu výsledku.


Děkuji za rozhovor.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS