Drtiči získali velkou posilu do defenzivy, na Slovácko míří zkušený obránce Pavel Mojžíš

Drtiči získali velkou posilu do defenzivy, na Slovácko míří zkušený obránce Pavel Mojžíš
pondělí 17.7.2017 | Jan Hochman

Soupiska hodonínského A-týmu je bohatší o další velké jméno. Zadní řady slováckého celku posílí velezkušený obránce Pavel MOJŽÍŠ. Zlínský odchovanec během své bohaté kariéry odehrál na 650 utkání v české nejvyšší soutěži, ve své sbírce úspěchů má mimo jiné účast ve finále naší extraligy ze sezony 1998-99 a dva tituly z polské nejvyšší soutěže. Devětatřicetiletý zadák, který vloni pomohl hokejistům Vsetína k postupu do WSM ligy, bude v sezoně 2017-18 oblékat oranžovo-modrý hodonínský dres.

 
 

Pavel Mojžíš začínal s hokejem v pěti letech v rodném Zlíně, kde postupně prošel všemi kategoriemi. V osmé třídě vybojoval se svými spoluhráči pro Berany titul mistra republiky, ten samý úspěch pak zopakoval i v dorostu.

První start v extralize si připsal v devatenácti letech. 29. prosince 1996 nastoupil do utkání proti Slavii Praha (Pražané zvítězili 7:3). V dalších sezonách patřil k základním členům zlínské sestavy, v níž také slavil svůj první velký týmový úspěch.

V ročníku 1998-99 se Ševci probojovali až do finále extraligy, v němž padli ve valašském derby proti Vsetínu. V roce 2002 odešel z mateřského klubu na hostování do prvoligového Kladna, kterému pomohl k návratu mezi tuzemskou elitu.

Následující léto zamířil zpět na jižní Moravu, o služby produktivního zadáka projevili zájem znojemští Orli, s nimiž na jaře 2006 prošel až do extraligového semifinále. Další Mojžíšovou štací byla v roce 2009 brněnská Kometa. V moravské metropoli strávil dvě sezony a opět balil kufry.

Jeho další kroky vedly k našim severním sousedům. Ve 33 letech si Pavel Mojžíš poprvé v kariéře vyzkoušel zahraniční angažmá, když kývl na nabídku polského Sanoku, s nímž hned v první sezoně 2011-12 slavil zisk mistrovského titulu. Ve dvaačtyřicetitisícovém městě zůstal ještě další sezonu, v létě 2013 se přesunul o 300 kilometrů západněji, do třikrát větších Tych.

I s nimi se v premiérové sezoně dostal až do finále polské extraligy, ve kterém ale Tychy nestačily na Mojžíšova předešlého zaměstnavatele (Sanok vyhrál finálovou sérii 4:2 na zápasy). Pomsta se ale konala už v následujícím ročníku. Oba soupeři se potkali už v semifinále, v němž tentokrát Tychy svého soka porazily 4:2 na zápasy (Sanok přitom vedl v sérii už 2:0).

Ve finále pak stejným poměrem Tychy porazily Jastrzębie a Pavel Mojžíš tak slavil svůj druhý titul mistra Polska. Po tomto úspěchu se v sedmatřiceti letech rozhodl vrátit zpět do vlasti a před sezonou 2015-16 podepsal smlouvu v prvoligovém Prostějově, minulý ročník pak strávil ve Vsetíně, s nímž letos v dubnu slavit postup do WSM ligy.Slovo předsedkyně klubu Jany Gajošové

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo Pavla do týmu přivést, protože jsme kromě kvality potřebovali také zkušenost, což právě Pavel Mojžíš bezesporu splňuje. V minulé sezoně patřil určitě mezi nejlepší obránce v celé druhé lize a prokazoval to v základní části, v playoff i následné kvalifikaci. Máme mladé mužstvo, které potřebuje i zkušené a ostřílené borce. Věříme, že toto je další část mozaiky na cestě za naším cílem.“


Statistiky Pavla Mojžíše

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS