Hodonínští Drtiči chtějí v příštích dvou sezonách zabojovat o postup do WSM ligy!

Hodonínští Drtiči chtějí v příštích dvou sezonách zabojovat o postup do WSM ligy!
čtvrtek 13.7.2017 | Jan Hochman

Do začátku nového ligového ročníku zbývají dva měsíce. Vedení hodonínského hokejového klubu však už dlouhé týdny pilně pracuje na tom, aby nová sezona byla ještě povedenější, než ta minulá. Do týmu už během letní přípravy přibylo několik nových posil, od kterých si trenéři i předsedkyně Jana Gajošová slibují zvýšení kvality mužstva, které by se mělo už v nadcházející sezoně pokusit vybojovat pro hodonínské barvy postup do vyšší soutěže.

 
 

Jana Gajošová: Mým cílem je dostat hodonínský hokej do první ligy


Jana GAJOŠOVÁ
předsedkyně SHK Hodonín

Hodonínští hokejisté patří už více než deset let k tradičním a úspěšným týmům druhé ligy. Během třinácti druholigových sezon si Drtiči čtyřikrát zahráli finále, v ročníku 2011-12 se probojovali až do kvalifikace.

Po loňském úspěšném tažení, které skončilo až v semifinále na silném Vsetínu, má vedení SHK Hodonín pro nadcházející sezonu jasný cíl. Vybojovat pro Hodonín po dvaadvaceti letech opět první ligu.

„Mým velkým cílem vždy bylo a stále je dostat hodonínský hokej do první ligy. Hodonínský fanoušek, naši partneři i město Hodonín si zaslouží, abychom byli vidět v celostátní profesionální soutěži. A myslím si, že právě teď nastal ten správný čas pro to, abychom posunuli hodonínský hokej zase o kousek dál a reálně se pokusili postoupit do WSM ligy,“ prozrazuje plány pro novou sezonu šéfka Baníku Jana Gajošová.

Třetí nejvyšší soutěž, zejména pak její moravská část, ztrácí v posledních sezonách na své kvalitě. Důvodem je jednak to, že za posledních pět let postoupilo z naší části do první ligy pět mužstev a Drtiči tak přišli o atraktivní soupeře jako Havířov, Prostějov, Přerov, Frýdek-Místek a čerstvě i Vsetín.

Další příčinou je i to, že Drtiči před rokem přišli o nejbližšího rivala z Břeclavi, letos v létě pak svůj konec ohlásili hokejisté brněnské Techniky. „Uvědomujeme si, že i z tohoto důvodu čeká minimálně moravskou část druhé ligy stagnace. Zápasy nebudou mít v budoucnu tolik kvality, jako před několika lety a liga tak ztratí na divácké atraktivnosti,“ přidává svůj pohled předsedkyně SHK a dodává: „Proto chceme už v letošním ročníku zabojovat o postup do WSM ligy, abychom mohli na našem stadionu opět vídat atraktivní soupeře nejen z Moravy, ale i z Čech.“

Podobně se na situaci ve druhé lize určitě dívají i další kluby a myšlenky na postup do první ligy mají například v Porubě, Šumperku nebo Havlíčkově Brodě a vybojovat nejen fanoušky vysněnou účast ve vyšší soutěži rozhodně nebude snadný úkol. „Loňská sezóna nám ale ukázala cestu a také potenciál kádru. Dokázali jsme si, že můžeme konkurovat i těm nejlepším týmům ve druhé lize,“ dodává odhodlaně.

Klub se chce v příštích měsících posunout nejen ve sportovním ale i marketingovém hledisku. Proto se management oddílu rozšiřuje o pozici sportovního manažera, kterou bude zastávat útočník Daniel Vaněk. „Dana jsem oslovila proto, že má velký přehled v hokejovém prostředí a zároveň je ochoten věnovat svůj čas a znalosti ve prospěch našeho klubu a pomoci nám k dosažení našeho společného cíle,“ říká předsedkyně. Nová funkce však neznamená, že by třicetiletý forvard pověsil brusle na hřebík. Hodonínskou „sedmadevadesátku“ budeme v oranžovo-modrém dresu vídat i v sezoně 2017-18.

„Naší vizí a zároveň cílem, který jsme si stanovili, je postoupit v horizontu dvou let do vyšší soutěže. O to se chceme pokusit už letos a proto je pro sezonu 2017-18 naším cílem pohybovat se na prvních příčkách, postoupit do finále a následně se probojovat do kvalifikace o WSM ligu,“ uzavírá Jana Gajošová naše povídání.Daniel Vaněk: Vytvořili jsme novou vizi toho, kam bychom chtěli klub posunout


Pro zvětšení klikněte na obrázek

Do Hodonína přišel zlínský odchovanec loni v létě po osmi letech strávených ve Vsetíně. V novém působišti se rychle zabydlel a zamiloval si kabinu, fanoušky, klub i město. I proto se už v průběhu jarního playoff sešel s předsedkyní Janou Gajošovou, s níž probíral to, kudy by se Drtiči mohli v budoucnu ubírat.

„Bavili jsme se mimo jiné i o tom, jak posunout klub směrem v postupu do vyšší soutěže. Naznačil jsem několik svých pohledů a postřehů a na základě toho následně přišla od paní předsedkyně nabídka spolupráce,“ popisuje Vaněk začátky nové spolupráce.

Po skončení loňské úspěšné sezony se oba znovu sešli a společně vytvořili novou vizi toho, kam by chtěli klub posunout. „Mým hlavním úkolem před začátkem přípravy na novou sezonu bylo udržet pohromadě stávající kádr, a jelikož někteří hráči měli po minulém povedeném ročníku zajímavé nabídky od jiných klubů, museli jsme se k tomu postavit čelem,“ říká nový sportovní manažer.

Souběžně s tím probíhalo ve spolupráci s trenéry posilování kádru. „Zaměřili jsme se zejména na obranu, hledali jsme ale i typologicky vhodné hráče, kteří by zapadli do našeho systému a zkvalitnili nám útočnou fázi. V příštím týdnu zveřejníme příchod ještě jednoho velmi zkušeného obránce.“ říká Vaněk, který pro novou sezonu připravuje také více akcí pro fanoušky.

„Chystáme zatraktivnění samotných zápasů, rozšíření sortimentu ve fanshopu a další marketingové činnosti, abychom fanouškům připravili více zábavy. Chceme také být více vidět nejen v Hodoníně, ale i v okolí,“ nastiňuje své plány. Drtiči tak vstupují do nového ročníku s novou vizí, kterou podtrhuje slogan DRTIČI MÍŘÍ VÝŠ. „Toto motto jsme zvolili proto, aby fanoušci i široká veřejnost viděli, že to s postupovými ambicemi myslíme opravdu vážně. Všichni v klubu už teď veškeré své úsilí a snahu upíráme k tomu, abychom třeba už za rok mohli hrát výš, tedy v první lize,“ dodává Daniel Vaněk. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS