Hodonínští hokejisté zahájili pod vedením trenérského dua Beťko - Prčík suchou přípravu

Hodonínští hokejisté zahájili pod vedením trenérského dua Beťko - Prčík suchou přípravu
úterý 2.5.2017 | Jan Hochman, foto: Adam Krátký

Jen necelých šest týdnů uplynulo od posledního utkání ročníku 2016-17 a hodonínští Drtiči se po krátkém volnu už zase pilně připravují na start sezony nové. Pod taktovkou a dohledem dvojice Stanislav Beťko - Jan Prčík se hráči slováckého celku poprvé sešli ve čtvrtek 27. dubna, o čtyři dny později pak Drtičům započal tvrdý a neoblíbený devítitýdenní dril.

 
 

Vedení klubu se dohodlo na pokračování s celým realizačním týmem. Hlavním trenérem pro novou druholigovou sezonu tak i nadále zůstává Stanislav Beťko, roli jeho asistenta bude dál plnit Jan Prčík. Jak již bylo řečeno, hráči slováckého celku se poprvé sešli na konci minulého týdne, na začátku toho pak zahájili devět týdnů trvající letní přípravu, která potrvá od 1. května až do 30. června.

Do začátku letní přípravy se bohužel nezapojí obránce Jakub Kužílek, jehož čeká operace kolene. Mladý zadák by měl započít s trénováním v průběhu června. S A-týmem Drtičů bude trénovat i Aleš Dufek. Devatenáctiletého útočníka Hradce Králové však v oranžovo-modrém dresu na podzim nejspíše neuvidíme.

Hodonínské mužstvo se bude chtít v ročníku 2017-18 prezentovat rychlým a moderním hokejem, čemuž je také uzpůsobena náplň letní přípravy, kterou nám přiblížil lodivod A-týmu Stanislav Beťko.

„Tréninky na suchu jsme podobě jako loni rozvrhli rozmanitě na více sportovišť jako je H-Gym, kde budeme spolupracovat i s kondičním trenérem. Trénovat budeme standardně 5x týdně ve složení současného kádru s výjimkou některých mimo hodonínských hráčů, kteří budou mít individuální přípravu,“ nastínil Beťko.

Drtiči budou využívat také tělocvičnu a atletickou dráhu na Základní škole na ulici Vančurova, část přípravy proběhne také v prostorech zimního stadionu, kde mají drtiči zázemí v podobě posilovny a dalších prostorů pro trénink.

„Zaměříme se především na silově dynamické tréninky, ve druhé fázi suché přípravy pak na rychlostní věci, protože hokej se posouvá, co se týče pohybu a rychlosti hráčů hodně dopředu, a my bychom chtěli, aby se tímto směrem ubírala i naše hra na ledě,“ dodává šéf hodonínské střídačky.

Na závěr přišla řeč i na posílení kádru. „Během letní přípravy také řešíme doplnění mužstva o typologicky hráče, kteří nám momentálně chybí, a to jsou hlavně obránci. Máme představu a už jsme také vytipovali vhodné posily do obrany. Potřebujeme velké a důrazné obránce a chceme také posílit útočné řady, abychom šli do sezóny se širším kádrem, než jsme měli v loňské sezoně,“ řekl šestačtyřicetiletý trenér hodonínských Drtičů.


Předsedkyně klubu Jana Gajošová: „S drtivou většinou hráčů kádru z loňské sezony počítáme“

Na přípravách nové sezóny intenzivně pracujeme už od konce dubna. Kromě toho, že jsme zahájili letní přípravu, se věnujeme také podobě hráčského kádru, který chceme oproti loňské sezóně ještě posílit. Hledáme především posily do obrany. V Hodoníně již nebudou v další sezoně pokračovat obránci Loginovsky, Potekhin a také Petr Pokorný, který ukončil svou kariéru a proto již proběhla první jednání s možnými posilami.

S drtivou většinou hráčů kádru z loňské sezony počítáme na novou sezónu a aktuálně v těchto týdnech probíhají a budou probíhat jednání s hráči o nových smlouvách a cílech do nové sezony. Otazník stále ještě visí na pokračováním hokejové kariéry našeho kapitána Petra Peše, se kterým jsem také kontaktu. Domluvili jsme se, že si dáme do půlky května vědět, protože máme velký zájem o to, aby u Drtičů pokračoval. Jakub Kadlec podepsal zkušební smlouvu v Třebíči a v srpnu se dozvíme, zda na zkoušce uspěl, nebo nikoliv. Pokud neuspěje, jsme domluveni, že bude hrát v příští sezoně u nás.

Mimo posilování hráčského kádru, budeme posilovat také na úrovni managementu klubu a během letní přípravy budeme také intenzivně jednat o prodloužení spolupráce se současnými partnery klubu a zároveň oslovujeme a budeme oslovovat nové potenciální partnery. Všechny novinky, cíle a hráčské příchody do nové sezóny zveřejníme v červnu nebo červenci.


Podoba kádru pro letní přípravu

Brankáři: Ondřej Haloda, Zdenko Kotvan, Adam Štěpanovský, Jakub Zollpriester.

Obránci: Martin Miklík, Marek Haloda, Jakub Kužílek (operace kolena), David Polesný, Patrik Weber.

Útočníci: Daniel Vaněk, Jakub Vrána (individuálně), Petr Jurča (individuálně), Dominik Matula, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Michal Kuba, Michal Venclík, Vít Černohous, Aleš Dufek (Hradec Králové).

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS