VIDEO: Rozhodly nájezdy. Čeští mladíci skončili na turnaji čtyř zemí v Hodoníně poslední

VIDEO: Rozhodly nájezdy. Čeští mladíci skončili na turnaji čtyř zemí v Hodoníně poslední
úterý 18.4.2017 | Libor Kopl, hodoninsky.denik.cz, foto: cslh.cz

Neuvěřitelně vyrovnaný byl turnaj čtyř zemí v Hodoníně. Česká hokejová reprezentace do šestnácti let na jihu Moravy v základní hrací době ani jednou neprohrála, přesto po nezvládnutých samostatných nájezdech skončila se třemi body poslední. Z vítězství se na Zimním stadionu Václava Nedomanského radovaly naděje Švédska, druhé bylo Rusko a třetí příčku obsadilo Finsko.

 
 

„Chtěli jsme se umístit lépe než na minulém turnaji, na kterém jsme skončili třetí. Hra ani výsledky nebyly špatné, v koncovkách zápasů nám ale vždy něco chybělo,“ říká asistent trenéra české mládežnické reprezentace Michal Broš. Mistr světa z roku 2000 a čtyřnásobný vítěz české extraligy se Vsetínem a pražskou Spartou vedl domácí tým společně s Jaroslavem Nedvědem.

Bývalí vynikající hokejisté a známí trenéři neměli k přístupu svých svěřenců žádné výhrady. Ani herně čeští mladíci za soupeři v ničem nezaostávali. Problémem domácího výběru byla pouze koncovka, která pořádající tým připravila o ještě lepší výsledky a pozici na stupních vítězů. „V současném hokeji nevyhrávají týmy, které mají více ze hry, ale ty, které dokáží vstřelit více gólů,“ upozorňuje Broš.

Podle něj splnil hodonínský turnaj očekávání. Čeští mladíci si na konci sezony otestovali svoji výkonnost proti silným evropským soupeřům. „Samozřejmě že to byly výborné sváteční zápasy s top světovými týmy. Pro hráče jsou to první reprezentační zkušenosti a souboje na ostří nože. Kluci už na minulé akci v Rusku ukázali potenciál, někteří z nich objevili sami sebe,“ tvrdí Broš. „Někteří hráči ve druhém či třetím zápase vystoupili a začali hrát tak, až sami ze sebe byli překvapení. V zápasové euforii ze sebe dostali věci, o kterých ani nevěděli, že je mají,“ přidává jednačtyřicetiletý trenér.

Česká hokejová šestnáctka byla blízko výhře hned v úvodním zápase s Finy. Domácí družstvo po dvou brankách Barinky a trefách Pšeničky a Rašky vedla na Seveřany pár minut před koncem 4:3, ale náskok v hektickém závěru neudrželi.

Miettinen nejprve v 58. minutě využil přesilovou hru a po vypršení základní hrací doby i pětiminutového prodloužení proměnil rozhodující nájezd. „Zápas vypadal podle očekávání. Odehráli jsme ho lépe než na turnaji v Rusku, kde jsme ho paradoxně o gól vyhráli. V Hodoníně byl výsledek opačný. Jiný však byl také průběh utkání,“ říká Broš. „Zápas s Finskem jsme začali výborně. Celkově jsme byli lepší, tahali jsme za delší konec. Utkání nakonec rozhodlo pár detailů a několik podceněných situací nebo chyb, které jsme udělali. Na druhé straně jsme měli spoustu šancí,“ doplňuje.Podobně vypadaly i další české duely. Parta trenérů Nedvěda a Broše dotáhla náskok Švédska i Ruska, ale pokaždé padla v nájezdech. „Je to škoda. Zasloužili jsme si alespoň jeden zápas vyhrát,“ míní asistent českého kouče.

Hodonínskému publiku se o prodlouženém velikonočním víkendu předvedlo i několik velkých nadějí nejen světového, ale také českého hokeje. Domácí tým spoléhal především na Marcela Barinku. Výkony šikovného ocenil také bývalý reprezentační kouč Alois Hadamczik, jenž zhlédl všechny duely a společně s šéfkou Drtičů Janou Gajošovu předával ceny nejlepším hráčům.

Barinka si ve třech zápasech připsal pět branek a tři asistence a byl nejproduktivnějším hráčem třídenního klání.

Diváky ovšem zaujali také Ondřej Pšenička, Petr Peterek, Matěj Morong nebo Adam Raška. „Každý ročník má svoje výjimečné hráče, nějaké vlastnosti, nějakou charakteristiku. Celkem máme k dispozici čtyřicet hráčů, kteří jsou konkurenceschopní. Na tom se dá stavět. Není to o pěti, šesti lidech, ale potenciál tady je,“ říká Broš.

Pozornost domácího publika byla upřena především na hráče s číslem dvanáct na zádech. Vysoký obránce Radek Kučeřík si nominaci na mezinárodní akci vysloužil poctivými výkony v dresu brněnské Komety. A hodonínský odchovanec důvěru trenérů Jaroslava Nedvěda a Michala Broše rozhodně nezklamal. „Turnaj jsem si skvěle užil. Atmosféra byla skvělá. Děkuji fanouškům za podporu i spoluhráčům za odmakané zápasy. Škoda, že jsme ani jedno z utkání nedotáhli do vítězného konce,“ uvedl patnáctiletý mladík.

Kučeřík patří mezi hodonínské odchovance. S hokejem začínal právě na Zimním stadionu Václava Nedoanského. Šikovný mladík se v mateřském oddíle postupně vypracoval mezi nejlepší hráče ročníku 2001 a před dvěma lety kývl na nabídku brněnské Komety, se kterou letos postoupil až na závěrečné mistrovství České republiky. Kučeřík letos v národním dresu odehrál devět utkání, ve kterých zaznamenal dvě branky.

Turnaj čtyř zemí hokejistů do šestnácti let byl poslední akcí letošní sezony na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Nyní si fanoušci Drtičů od hokeje odpočinou, další ročník začne až za pár měsíců.

Autor: Libor Kopl, hodonínský deník 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS