„Rehabilitace jsem již podstoupil a dalo by se říct, že jsem téměř 100% fit,“ tvrdí Dominik Matula o svých zdravotních problémech

„Rehabilitace jsem již podstoupil a dalo by se říct, že jsem téměř 100% fit,“ tvrdí Dominik Matula o svých zdravotních problémech
neděle 22.1.2017 | Adam Krátký

Po zdravotních patáliích se Dominik MATULA vrátil do sestavy do Drtičů. Poprvé nastoupil v minulém kole na ledě Techniky Brno a připsal si jednu asistenci. Další přihrávku pak přidal ve včerejším duelu s ostravskou Porubou. „Cítil jsem se až překvapivě docela dobře. Kvalitně jsem trénoval, abych byl připravený,“ povídá člen druhé hodonínské formace, který se domácímu publiku představil po více než dvouměsíční pauze.

 
 

Dominiku, v minulém kole si nastoupil do zápasu na ledě Techniky téměř po dvou měsících kvůli zdravotním potížím, jak ses v tomhle zápase cítil?

Cítil jsem se až překvapivě docela dobře. Kvalitně jsem trénoval, abych byl připravený. Samozřejmě horší herní fyzická kondice znát byla.


Je tvé zranění už v pořádku nebo to bude chtít ještě nějakou rehabilitaci?

Rehabilitace jsem již podstoupil a dalo by se říct, že jsem téměř stoprocentně fit.


První třetinu duelu vyhrála Poruba celkem jednoznačně 0:4. Co vám trenér o přestávce říkal v kabině?

Nahecoval nás, že není nic ztraceno, ať dáme hlavy nahoru a jdeme do toho. Času a sil zbývalo dost.


V zápase jste sice měli jen pět dvouminutových trestů, ale Poruba hned tři přesilovky dokázala využít. Myslíš si, že byli početní výhody pro zápas rozhodující?

Ano, byly dost rozhodující. Poruba má zkušený a kvalitní tým, který přesilové hry hraje výborně. Na začátku zápasu jsme jim navíc po našem tlaku nabídli přesilovou hru pět na tři a vrátili je zpět do hry, protože se jim podařilo v téhle přesilové hře vstřelit dvě branky.


V zápase sis připsal jednu asistenci u gólu Jakuba Kadlece. Můžeš nám tenhle gól přiblížit?

Pešák (Petr Peš, pozn. red.) zavezl kotouč a snažil se projít přes obránce. Ten mu jej vypíchl a puk se odrazil ke mně. Já chtěl vystřelit, ale střela bylo zblokována a se štěstím se odrazila ke Káďovi (Jakub Kadlec, pozn. red.) před prázdnou bránu. Byla to spíš náhodná asistence.


Na porubského golmana jste vyslali celkem 45 střel, jen tři rány ale prošly za jeho záda. Je koncovka něco, na čem musíte ještě zapracovat před boji v play-off?

Ano, to určitě. V play-off rozhoduje každá sebemenší šance. Koncovka nám dnes nevycházela. Některé situace jsme nevyřešili dobře, ale na druhou stranu musím říct, že jejich brankář dnes zachytal fantasticky.


Porubu jste porazili naposledy v březnu loňského roku. Je ostravský tým vaším nejméně oblíbeným týmem?

Neřekl bych, že je to náš nejméně oblíbeny soupeř. Spíš nám proti nim někdy chybí štěstí. V obou letošních domácích zápasech s nimi si dovolím říct, že jsme byli lepším týmem, ale vždy jsme bohužel prohráli.


Hráči Opavy si poradili se Šumperkem, který se vám tak v tabulce sice nevzdálil, zezadu se na vás ale naopak dotáhl právě Slezan. Konec základní části bude ještě hodně zajímavý...

Samozřejmě víme o tom, jak dopadly další zápasy. My ale nemůžeme řešit, kdo vyhrál a kdo prohrál. V posledních utkáních základní části musíme jít zápas od zápasu a pak věřím v to, že se to odrazí i v tabulce.


Ve středu máte volno a další zápas vás čeká opět v sobotu na domácím kluzišti proti Novému Jičínu. Vybavuješ si něco v čem je Nový Jičín specifický a na co si musíte dát pozor?

Nový Jičín je samozřejmě nepříjemný soupeř, ale doma budeme favoriti a musíme to od první do poslední minuty ukázat, jestli se chceme v tabulce pohybovat na předních příčkách. Pozor si musíme určitě dát na rychlé protiútoky. Tlačit se dopředu, ale zároveň být pořád pozorní vzadu.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS