Boj o čelo pokračuje. Baník se v domácím prostředí postaví Valachům

Boj o čelo pokračuje. Baník se v domácím prostředí postaví Valachům
pátek 6.1.2017 | Petr Svoboda

Naposledy to bohužel po smolném konci nevyšlo, nyní přichází šance na reparát. Drtiči se po ztrátě bodů v Opavě budou chtít držet rčení „můj dům - můj hrad" a opět naplno bodovat. V cestě jim budou stát Bobři Valašské Meziříčí a bude se jednat o velmi pikantní souboj, jelikož po třech letech se na jednu ze střídaček Zimního stadionu Václava Nedomanského postaví bývalý hodonínský brankář a trenér Roman Čechmánek. Divácky atraktivní utkání začne v pět hodin.

 
 

Bobři drží kontakt se středem tabulky

Valašské Meziříčí mělo před sezónou rozhodně vyšší ambice nežli v minulých ročnících. Čistkou prošla dobrá třetina kádru a volná místa zaujali noví hráči, někteří už vyzkoušení druhou ligou, kteří se do kabiny Bobrů dostali především formou hostování. Příkladem za všechny, budiž zkušený vsetínský brankář Lukáš Plšek, který se v dresu Valachů stal jasnou jedničkou a rozhodně pozvedl jejich hru.

Úspěšnost nad devadesát procent, v předposledním týmu tabulky, není špatný počin. Mezi další posily patří například Michal Nedbálek, který také se čtrnácti body (3+11) vede produktivitu beků Bobrů, nebo Stanislav Báchor. Na konci prosince se k týmu přidal formou měsíčního hostování také pětadvacetiletý vsetínský obránce Lukáš Vrba.

Začátek sezóny nebyl vůbec špatný. Valaši měli po čtyřech zápasech na kontě šest bodů a vypadalo to, že se blýská na lepší časy. A dá se říci, že ano, protože se nesmíme nechat zmást pozicí v tabulce. Valašské Meziříčí ztrácí z osmého místa na pátou Opavu pouhé čtyři body, takže stačí jedna šňůra povedených zápasů a karty budou rozdány úplně jinak. Na posledním místě se navíc krčí Technika Brna s obrovskou patnáctibodovou ztrátou, takže mohou hráči ze středu Moravy hrát v relativním klidu.
Celková bilance

Hodonín vs. Valašské Meziříčí

  • • celkem zápasů - 40
  • • výhra HOD - 22x
  • • výhra VAL - 18x
  • • remíza - 0x
  • • vstřelené góly HOD - 162
  • • vstřelené góly VAL - 116
  • Vzájemná utkání od sezony 2004/05

Zlepšené výkony aneb faktor Čechmánek

Psal se rok 2013 a Baník hrál finále play-off skupiny střed s brněnskou Technikou. Ke zlepšení defenzívy týmu tehdejšího trenéra Miroslava Baruse byl před play-off povolán bývalý hodonínský brankář Roman Čechmánek. Jeho práce bohužel k vytouženému postupu do baráže o první ligu nevedla a Čechmánek se na nějaký čas ztratil z hokejových reflektorů.

Léta plynula a na začátku prosince loňského roku se česká brankářská legenda vrátila, tentokráte už na pozici hlavního trenéra, aby pomohla Bobrům k vyšším stupínkům. Nutno říci, že tento „experiment" zatím vychází a Valaši stupňují své výkony. Od Čechmánkova nástupu získali jeho svěřenci deset z osmnácti možných bodů a pomalu se dotáhli na Kopřivnici i Nový Jičín.

V posledním utkání dokonce díky sympatickému výkonu velmi potrápili silnou Porubu, která brala body až po výhře v prodloužení. Nejvíce přispívá výkonům svého týmu předsezónní navrátilec Petr Dvořák, který s dvaatřiceti body (13+19) suverénně vládne bodování týmu a je tak jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu.

Střelecky mu dobře sekunduje Josef Fojtík, který má na svém kontě, stejně jako jeho kolega, třináct gólů. O bod za Fojtíkem zaostává Martin Kývala (7+9). O pár příček níže najdeme i dva členy bývalého „Varga gangu" bratry Miroslava Vargu (6+5) a Davida Vargu (4+5). Na zápasy v tomto ročníku vedou Drtiči 2:1. Valašské Meziříčí sice Oranjes na začátku sezóny uštědřilo porážku 6:2, ale v dalších dvou utkáních oranžovomodří hráli relativně v klidu a připsali si důležitých šest bodů.


Bezpečnostní opatření

Na utkání s Valašským Meziříčím budou přijata zvýšená bezpečnostní opatření. Vstupenky si budou moci hostující příznivci zakoupit u zadního vchodu na Zimní stadion Václava Nedomanského. Proto prosíme všechny fanoušky, kteří z Valašska do Hodonína přijedou, aby vstupovali na stadion pouze zadním vchodem. Fanoušci Bobrů budou mít k dispozici svůj vlastní bufet i toalety.

Při vstupu budou probíhat namátkové osobní prohlídky a na stadion nebudou vpuštěny osoby, u nichž bude nalezena jakákoliv zbraň, alkohol či pyrotechnika. Stejně tak nebude povolen vstup fanouškům, kteří budou viditelně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.


Play-off klepe na dveře a každý bod se počítá

Drtiči se v tomto kole nemusí bát o pád do druhé osmičky, jelikož Opava ani Nový Jičín se nemůžou dotáhnout, a proto se budou hráči SHK dívat spíše na pozici před sebou, kterou si po Novém roce vzali zpět šumperští Draci. Na Šumperk bude čekat druhý tým tabulky z Poruby a šlágr kola tak bude mít velký význam i pro Oranjes, kteří by se opět mohli opět vyhoupnout na třetí místo.

K tomu je však třeba porazit Valachy, kteří nenechají hodonínské vydechnout. Domácí se budou chtít oklepat ze středeční porážky z opavského ledu a naskočit na novou vítěznou vlnu. „V první třetině nám chyběl lepší pohyb a větší agresivita, a zaslouženě jsme ji prohráli. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali hloupé chyby, které Opava potrestala a otočila skóre na svou stranu. Musíme zvednout hlavy a v sobotu na svém ledě bodovat," zahlásil po minulém zápase kouč Drtičů Stanislav Beťko, který by měl mít k dispozici většinu základní sestavy, ale už bez útočníka Davida Janáse, který byl uvolněn na hostování do Znojma.


Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) - Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš (C), Hložánek - Hajný, Charvát, Kuba (A) - Venclík, Horváth, Černohous.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) - Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš - Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený.


Rozhodčí

Radim Slavka (Břeclav) - Ing. Petr Blaha (Uherské Hradiště), Ing. Martin Maťašovský (Břeclav).


Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Valašské Meziříčí můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.


Všechny zápasy 31. kola (7. 1. - sobota)

SHK Hodonín - HC Bobři Valašské Meziříčí
HC RT TORAX Poruba 2011 - Draci Šumperk
HC Technika Brno - VHK ROBE Vsetín
HK Nový Jičín - HK Opava 
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS