„Chceme předvádět hokej, který přiláká fanoušky v co nejvyšším počtu,“ říká před startem ligy kouč Beťko

„Chceme předvádět hokej, který přiláká fanoušky v co nejvyšším počtu,“ říká před startem ligy kouč Beťko
neděle 11.9.2016 | Jan Hochman

Už doslova jen pár desítek hodin zbývá do startu druholigového ročníku 2016-17. Ve středu 14. září se otevřou brány nové sezony a proto jsme požádali hlavního trenéra hodonínských hokejistů Stanislava BEŤKA o rozhovor, v němž se pětačtyřicetiletý kouč rozpovídal o tom, jak je spokojen s přípravou, zda je soupiska již uzavřena, nebo se ještě čeká posílení a o spoustě dalších věcí.

 
 

Pane trenére, příprava na druhou ligu finišuje. Jak je tým na start soutěže připraven?

Věříme, že tým je na soutěž připraven velmi dobře. A to jak po fyzické, tak po mentální stránce. Avšak co se týče hry samotné, nějakou dobu ještě potrvá, než se náš tým sjednotí.


Mužstvo Drtičů prošlo přes léto velkou obměnou. Tým opustil více než tucet hráčů. Povedlo se vám soupisku doplnit?

Jak říkáte, nahradit přibližně dvanáct hráčů, z nichž většina z nich byla ikonami klubu, nebylo určitě jednoduché. Domnívám se ale, že se nám podařilo dát dohromady nadějný tým a fanoušci budou spokojení. Hlavně v útoku se nám podařilo získat vícero šikovných hráčů. Co se týče obránců, tam je situace o něco horší, nicméně vedení dělá vše proto, abychom byli do začátku soutěže ještě alespoň o dva obránce posíleni.


Máte v plánu ještě na některých postech tým posílit?

Jak jsem již zmínil v předešlé otázce, dělá se vše pro to, abychom přivedli ještě aspoň dva obránce. V pondělí nás navíc posílí ještě útočník Jakub Hajný z Kladna.


Jakým herním projevem byste se chtěli v sezoně prezentovat?

Chceme předvádět takový hokej, který přiláká naše fanoušky v co nejvyšším počtu. Hokej se hraje pro lidi a my uděláme vše, aby s námi byli fanoušci spokojeni. Typologicky je mužstvo laděné na útočné pojetí, což jsem rád, protože mám rád hokej plný pohybu a agresivity. Nicméně základ je vždy od poctivé hry zezadu.


V přípravných zápasech jste se sestavou často míchal. Máte už jasno o složení jednotlivých pětek?

Bylo to dáno tím, že máme de facto nové mužstvo, takže jsme hledali optimální spojení vyhovující hráčům. O třech lajnách máme v této chvíli na devadesát devět procent jasno. Zbývá doladit čtvrtou formaci, a to hlavně v útoku. Nyní už se jedná pouze o detailech, takže si myslím, že na začátek soutěže již máme jasno. Vše se samozřejmě může v průběhu měnit, v útoku máme velkou konkurenci, takže je na každém hráči, aby v každém zápase odevzdal výkon na sto procent.


Na jakých místech tabulky byste se chtěli pohybovat?

Jsem maximalista, takže samozřejmě jen v těch nejvyšších. Taktéž jsem realista a samozřejmě sleduji i ostatní týmy. Každý tým posílí a nic nebude jednoduché, ale jednoznačně chceme letos začínat play-off doma!


Ve středu vás čeká první mistrovské utkání. Jak se na něj těšíte a co od duelu s Novým Jičínem očekáváte?

Na první mistrovské utkání se těšíme, ten náboj a nasazení je jiný než na přípravném zápase. Doufáme, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušku a bude to mít skvělou atmosféru. Bude to klasické první mistrovské utkání, hodně pohybu, důrazu a taky menších nepřesností. Musíme věřit ve vlastní sílu. Pokud předvedeme takový výkon, jako doma s Moravskými Budějovicemi, tak bychom to měli zvládnout. Vynasnažíme se z plných sil, abychom ve středu získali první tři body.


Máte nějaký vzkaz pro fanoušky?

Aby byli trpěliví a byli neustále s námi. Máme nové mužstvo, které se musí pořádně sžít, sednout si. My se jim za to budeme snažit odvděčit takovým hokejem, že se budou těšit po skončeném zápasu na další. Může se stát, že nějaký zápas prohrajeme. Ale vždy prohrajeme s tím, že každý člen týmu nechal na ledě vše, celé své drtičské srdce. Tímto všechny zveme na středeční zápas, jsme jeden tým!


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS