Povedený motokárový večer na Pánově, nejrychlejším Drtičem na dráze byl útočník Erik Hložánek

sobota 10.9.2016 | Jan Hochman, foto: Adam Krátký

Konec přípravy na novou sezonu si hokejisté hodonínského SHK zpříjemnili nevšední týmovou akcí. V pátek 9. září se po tréninku vydali do městské části Pánov, kde se v příjemném prostředí nachází krásný motokárový areál. Drtiči tentokrát vyměnili brusle za volant a v napínavých soubojích si to rozdali o titul nejrychlejšího jezdce. Věnec pro vítěze nakonec putoval na krk Erika Hložánka, který dokázal proletět tratí v nejrychlejším čase.

Závodní podvečer začal rozjížďkami, v nichž měli všichni závodníci možnost osahat si svůj monopost a vyzkoušet záludnosti půl kilometru dlouhou tratě. Po zahřívacích jízdách přišlo na řadu pravé a nefalšované závodění.

Každý ze závodníků měl za volantem k dispozici pět minut, během nichž se měřil čas všech ostrých kol a každému jezdci následně počítalo do konečného to nejrychlejší z nich. Traťový rekord 40.180 nakonec odolal, ale nejlepší kolo vítězného Erika Hložánka bylo jen o jeden a půl vteřiny pomalejší.

Konečné pořadí ale nebylo podstatné. Prvořadé bylo, že si večer na motokárách všichni parádně užili. „Všichni jsme se moc těšili. Já osobně jsem si to náramně užil. Všichni jsme přežili, nikomu se nic nestalo, takže to byla paráda,“ usmíval se po skončení akce nejrychlejší jezdec mezi Drtiči Erik Hložánek.

Strategie vítěze byla překvapivě jednoduchá. „Strategie? Ta byla jasná - co nejméně brzdit,“ smál se mladý forvard. Ten také přiznal, že v motokáře neseděl poprvé. „Už jsem si párkrát zajezdil, ale už je to docela dlouho. Naposledy snad někdy před pěti lety. Dráha se od mé poslední návštěvy trochu změnila, ale je výborná a určitě se sem zase brzy vydám,“ řekl.

Za zlatým Erikem Hložánkem (41.704) se umístil Daniel Vaněk (42.280), třetí příčku obsadil David Polesný (42.495). Dva nejlepší byli na stupních vítězů dekorováni stylovým věncem z buřtů, které věnovala firma Maspro, s.r.o..

Kompletní fotogalerii z motokárového večera najdete ZDE.

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0