Generálka na ligu je tady, Baník se v posledním přípravném utkání střetne se slovenskými Piešťany

Generálka na ligu je tady, Baník se v posledním přípravném utkání střetne se slovenskými Piešťany
středa 7.9.2016 | Jan Hochman

Přesně za týden bude zahájen nový ročník 2. hokejové ligy. Hodonínské hokejisty ale před první ostrou ligovou zkouškou ještě čeká poslední přípravný duel, závěrečná šance vyladit nedostatky a ještě více se sehrát. Soupeřem v jubilejním desátém přátelském utkání budou Drtičům Havrani z Piešťan.

 
 

Ve čtvrtek 10. září budou mít trenéři Stanislav Beťko a Jan Prčík poslední možnost vidět své svěřence v nesoutěžním utkání. Začátek ligové soutěže se nezadržitelně blíží a Drtiči už vše směřují k úvodnímu soutěžnímu duelu. Po úterní vysoké výhře nad Moravskými Budějovicemi však čeká Oranjes ještě poslední přípravný test s hokejisty Piešťan.

Hokejisté z lázeňského města Piešťany se po odstoupení z extraligy přihlásili do druhé ligy a po letech na výsluní nečeká na Havrany snadné období. Před vedením klubu je výzva v podobě konsolidace a postupného budování konkurenceschopného mužstva, které je v současnosti složeno zejména s místních odchovanců.

O současných sparťanských podmínkách piešťanských hokejistů vypovídá i to, že v přípravě na nový ročník odehrál tým trenéra Pavoľa Bratránka jen jedno přípravné utkání. V něm přivítali v Easton Areně hokejisty Hodonína, kteří svého hostitele nešetřili a po třetinách 0:2, 0:3, 1:4 zvítězili jednoznačně 1:9.

„Dnes nás čekal třetí zápas ve třech dnech. Domácí hráli s velkým nasazením a bojovností, i když výsledek o tom asi možná nevypovídá. První dvě třetiny nám trochu vázla kombinace a chybělo větší nasazení. O druhé přestávce jsme museli trochu zvýšit hlas a jsem rád, že v poslední dvacetiminutovce to už vypadlo lépe,“ okomentoval utkání šéf hodonínské střídačky Stanislav Beťko.

Zatímco slovenský tým od tohoto duelu pouze trénoval a nesehrál žádný zápas, Drtiči stihli odehrát tři utkání. Nejprve v brněnských halách porazili domácí Techniku 5:3, následně ale utrpěli na třebíčském stadionu porážku od Moravských Budějovic (3:5). Drtiči ale Žihadlům v zatím posledním utkání vše vrátili i s úroky a i díky čtyřbrankovému představení Davida Janáse zvítězili jasně 8:1.


Sestavy z minulého utkání

SHK Hodonín: Haloda O. (Kukin) - Miklík, Haloda M., Hovsepyan, Garčic, Pokorný (A), Loginovsky - Jurča, Peš (C), Kadlec - Kuba (A), Charvát, Hložánek - Janás, Vaněk, Zháňal - Venclík, Kučera, Polesný.

ŠHK37 Piešťany: Kubo P. (29. Kičina) - Hluch, Moravský, Blaško, Macháč, Žitňanský, Beník, Kolník - Rybárik (C), Mihálik, Ondrejka - Hudec, Kubo M. (A), Valo - Čirík, Bednár (A), Stehlík.


Rozhodčí

Patrik Orság - Martin Hübl, Bohuslav Maloušek.


Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Piešťany můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS