Jihomoravané se vydávají na Vysočinu, na třebíčském stadionu se utkají s Žihadly

Jihomoravané se vydávají na Vysočinu, na třebíčském stadionu se utkají s Žihadly
středa 31.8.2016 | Jan Hochman

První zářiový den nebude jen ve znamení návratu dětí do školních lavic, ale i přátelského utkání hodonínských Drtičů a Moravských Budějovic. Jelikož na domovském stadionu Žihadel bude provo zahájen až na začátku druhé poloviny měsíce září, utkají se oba soupeři na kluzišti třebíčské MANN + HUMMEL Areny. Zápas začíná s úderem šesté hodiny odpolední.

 
 

Budějovice přes léto udržely většinu důležitých opor z minulé sezony, v níž si Žihadla zahrála čtvrtfinále východní skupiny. V něm sice na úvod šokovala Brňany vysokou výhrou na v jejich mrazivých halách, pak už ale Technika splnila roli favorita a celou sérii vyhrála 3:1 na zápasy.

Ofenzivně laděný tým táhla zejména trojice Lukáš Havel - Filip Matějka - Lukáš Paták. Poslední jmenovaný se snaží probojovat do kádru mateřské Třebíče, zbylí dva členové elitního útoku Žihadel ale v Budějovicích zůstaly. Stejně jako velezkušený Ladislav Rytnauer nebo další nebezpečný forvard Ondřej Pěška.

Žihadla zatím odehrála pět přípravných zápasů, s bilancí tři výhry, jedna výhra a jedna remíza. V prvním duelu nasázela Technice v poslední třetině čtyři branky a vyhrála jasně 7:2, následovala remíza na ledě Kopřivnice a vysoká prohra v derby proti žďárským Plamenům.

Tým z Vysočiny vyhrál i odvetu s brněnskými Techniky a v zatím posledním přípravném utkání si svěřenci trenéra Augustina Žáka v pohodě poradili s bezzubým jindřichohradeckým Vajgarem. Na jihu Čech vyhráli žluto-černí jasně 8:3.


Sestavy z minulého utkání

SHK Hodonín: Kukin (Haloda O.) - Miklík, Haloda M., Polesný, Hovsepyan, Pokorný (A), Loginsky, Garčič, Zábojík - Jurča, Peš (C), Kadlec - Kononenko, Kuba (A), Janás - Charvát, Vaněk, Kučera - Vrána, Zháňal, Venclík.

HC Moravské Budějovice 2005: Dusík - Šťáva, Kovář, Sobotka, Mandát, Švanda, Pelikán - Nováček, Mikeš, Pěška, Rytnauer, Kuřítko, Horký, Lupač, Matějka, Krutiš, Hačecký, Beran.


Online

Podrobný online přenos ze zápasu Moravské Budějovice - Hodonín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS