„Když jsme chodili po městě, tak nás fanoušci zastavovali a říkali, že nám drží palce," říká spokojený Daniel Vladař

„Když jsme chodili po městě, tak nás fanoušci zastavovali a říkali, že nám drží palce,
pondělí 29.8.2016 | Petr Svoboda

Vstupní draft NHL roku minulého roku přinesl různá jména. V zámoří nejvíce očekávali příchod generačního talentu v podobě Connora McDavida, a čeští fanoušci sledovali například Pavla Zachu nebo Jakuba Zbořila. Dalším zajímavým jménem byl pak tehdejší kladenský brankář a současná opora juniorské reprezentace DANIEL VLADAŘ. Rodák z hlavního města republiky přišel na řadu ve třetím kole, celkově jako pětasedmdesátý, když si jej vybrali bostonští Medvědi. Letos by měl působit na jejich farmě v Providence a bojovat nejen o šanci v NHL, ale i o post české jedničky na mistrovství světa dvacetiletých.

 
 

Danieli, jaká byla atmosféra turnaje? Byli jste spokojeni s ubytováním a vším, co Vám bylo k dispozici?

Dle mého bylo všechno skvělé. Chodily sem spousty lidí a podporovaly nás, a to nejen na zimáku. Když jsme chodili po městě, tak nás fanoušci dokonce zastavovali a říkali, že nám drží palce. Zároveň tady byla velká pomoc také od města a lidí kolem. My jsme to cítili a byli jsme rádi, že za námi stáli po dobu celého turnaje.


Jak se Vám líbil Hodonín jako město?

My jsme byli ubytování asi dvě minuty chůze od zimního stadionu, takže jsme toho moc neviděli, ale stihli jsme si jednou zajít do centra, kde bylo moc hezky, byla zde spousta fajn lidí. Pak jsme si s klukama skočili na kafe a probrali všechny věci. Bylo to moc v pohodě.


Potkalo Vás v průběhu turnaje i něco negativního?

Ne, vůbec (úsměv). Jak už jsem říkal, byl zde vidět zájem lidí, takže bylo všechno pozitivní.


Hráči stále bojují o účast na reprezentačních akcích, takže se složení týmu stále mění. Sešla se tady dobrá parta?

Ano, a myslím, že to byl jeden z hlavních důvodů toho, proč se nám tady podařilo ty zápasy odehrát, tak dobře. Všichni jsme táhli za jeden provaz, už od prvního tréninku byla pozitivní atmosféra, a v kabině byla zábava. Když jsme pak vstoupili na led, šli jsme si všichni za svým cílem a snažili se makat na dvě stě procent.
Jak se Vám tady chytalo?

Velmi dobře. Fanoušci byli hlasití, když přišlo vyloučení, tak na naše soupeře bučeli, pískali a myslím, že se zde žádnému z týmů, proti nám nehrálo úplně nejlíp. Zimák je navíc pěkný, kabina byla skvěle připravená, takže všem lidem, kteří se na tom všem podíleli, patří velký dík.


Dostali jste se i k nějakým volnočasovým aktivitám?

Byli jsme tady od úterního večera, takže jsme měli nějaké ty dva dny volna, ale neproběhlo toho mnoho. Hráli jsme tu tři zápasy ve třech dnech, takže toho měli už všichni trochu plné kecky, a rádi se vrátíme domů. Díky tomu druhému místu se nám bude cestovat lépe (úsměv).


Kolik takových akcí stihnete s U20 odjet? Je to pro Vás přece jen vzácnější, když chytáte v Americe…

Tohle byl můj teprve druhý turnaj a třetí zápas, ale stejně za dva týdny odlétám zpět, takže se budu těšit až na Mistrovství světa v prosinci.


Máte nějakého oblíbeného či neoblíbeného soupeře? Alespoň tedy z brankářského pohledu…

Já nijak zvlášť neřeším, jestli proti mně stojí soupeř v modré nebo červené. Na každý zápas je trochu rozdílná taktika, kluci se výborně připraví a pak mi celou dobu pomáhají (úsměv).


Tato věc je stále omílané téma, ale nedá mi to se nezeptat. Jaký je rozdíl ve výchově mládeže tady a v Americe?

Máte pravdu, o této věci slýchávám často. Musím říci, že mají stoprocentně větší základnu než my, více peněz a do všeho se dává trochu víc. Na druhou stranu, tady u těch kluků vidím, že to dělají, protože to mají rádi a myslím, že jsme vychovali spoustu výborných hokejistů, takže se nemáme za co stydět, na takovouhle malou zemičku. Troufám si také říct, že na mezinárodní scéně nepůsobíme jako nějaký pidistát, ale snažíme se rovnat všem těmto gigantům.
Kdo Vás tady v Česku „odchoval“?

To je trochu těžší otázka. Tak, v prvé řadě to byli rodiče (smích). Začínal jsem na Spartě, ale nejvíce mi pomohla asi Roudnice nad Labem a poté Kladno, kde mi dali velký prostor, a teď mě tady nechávají trénovat, takže si toho strašně vážím.


Jak dlouho jste v Severní Americe?

Teď je přede mnou druhá sezóna za oceánem.


Jak velká je tam konkurence? A jaké zázemí nebo fanouškovskou základnu má váš tým?

Velmi velká, protože všichni kluci, co tam hrají, mají jeden stejný sen, a to jednou hrát NHL. Ale jinak je ta práce v podstatě všude stejná. Já se jenom snažím chytat puky, podat co nejlepší výkon, a už se tak neohlížím, jestli je to na novém, nebo starém stadionu nebo, jestli chodí pět, nebo dvacet tisíc lidí.


Jak pro Vás bylo těžké zadaptovat se s životem v Americe? Nový jazyk, jiná mentalita lidí…

Všechno je tam trochu jiné, ale hodně mi tam pomohla jedna česká rodina, se kterou jsem dodnes v kontaktu. Navíc jsem objevil evropský obchod, kde si můžu koupit třeba tatranky, takže je to super (úsměv).


Často se mluví o tom, jaký je draft pro útočníky a obránce, jaké mají fyzické testy a tak dále. Mají to brankáři jiné?

Ne, je to pro všechny stejné.


Jaké to bylo potom, co si vás vybral jeden z týmů NHL?

Byl to naprosto fantastický pocit a určitě jeden z nejlepších momentů v kariéře, ale já doufám, že to byl jen začátek. Teď se snažím zlepšovat a doufám, že na to brzy navážu nějakým úspěchem.


A co Vaše osobní ambice? Přece jen, v Bostonu je celá řada dalších výborných brankářů, ať už je to Tuukka Rask, Malcolm Subban a další…

To je sice pravda, ale v dnešní době, už nemá žádný tým slabinu na postu gólmana. Já se budu snažit od nich co nejvíce naučit a budu doufat, že mě to posune dále.


Děkuji za rozhovor.
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS