RUS - FIN: Rusové porazili na nájezdy Finy a jsou jistými vítězi Turnaje čtyř zemí

RUS - FIN: Rusové porazili na nájezdy Finy a jsou jistými vítězi Turnaje čtyř zemí
neděle 28.8.2016 | Jan Hochman, Ivan Hochman

Poslední hrací den hodonínského turnaje zahájil souboj zatím neporažených Rusů a finského národního týmu. Sborná šla do utkání s tím, že jakýkoli bodový zisk jí stačí k tomu, aby si zajistila v konečném zúčtování první místo a to se také svěřencům trenéra Brjagina nakonec podařilo. Duel dospěl za stavu 1:1 až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější Rusové, kteří prošli turnajem bez jediné porážky a stejně jako na jaře si ze Slovácka odváží pohár pro vítěze.

 
 

Sestavy

Rusko: Suchačjov - Rykov (C), Fazylzjanov, Zajcev, Volkov Artem, Čmychov, Kudako, Voronkov, Sidorov - Polunin, Vorobjov, Kaprizov (A) - Čebykin, Li, Artemov - Kvartalnov (A), Volkov Alexandr, Kudrjavcev - Rubcov, Kostin. Trenér: Valerij Brjagin.

Finsko: Kaarlehto (Ruusu) - Heiskanen, Vainio, Parikka (A), Salo, Rautanen, Leskinen, Niemeläinen, Ilomäki - Koivula, Räsänen (A), Jääskä - Oksanen, Koppanen, Väyrynen (C) - Vidgren, Heikkinen, Luoto - Juhola, Niemelä, Knuutinen. Trenér: Jukka Rautakurpi.


Reportáž

    Fotogalerie

Kompletní fotogalerii z utkání najdete ZDE.

Více ze hry měli v první části jasně ruští mladíci. Ti ale svou herní i střeleckou převahu dlouho nedokázali gólově potvrdit. Až vteřinu před vypršením první dvacetiminutovky zužitkoval Vorobjovu přihrávku Alexandr Volkov a poslal tak Rusy do vedení. O převaze svěřenců trenéra Brjagina v první části jasně vypovídá poměr střel - který vyzněl 11:3 pro Rusko.

Ve druhé třetině se Finové zlepšili a hra se vyrovnala. Vyrovnání měl na hokejce chvíli po polovině duelu Koppanen, ale Suchačjov jej skvěle vychytal. Finové získali v těchto fázích utkání územní i herní převahu, dopomohla jim k tomu i dvě ruská vyloučení krátce za sebou.

A v závěru Čmychovova trestu se Finové dočkali vyrovnávací trefy. Jääskä chytře našel volného Aapeliho Räsänena, který se natlačil až před brankáře Suchačjova a zavěsil puk do odkryté části brány.

Jedenapadesátá minuta málem nabídla vedoucí gól Finů. Niemelä posílal v útočném pásu puk křižnou přihrávkou na svého spoluhráč, do tohoto pasu položil svou hůl Rus Vorobjov, a nebýt dobrého zákroku brankáře Suchačjova, skončil by puk ve v ruské brance.

Rusové, vědomi si toho, že jim bod z tohoto duelu k celkovému prvenství v turnaji stačí, v závěrečných minutách nikam nespěchali a utkání tak za stavu 1:1 dospělo do prodloužení. V něm byl blízko gólu Vainio, ale finský mladík si nevšiml, že Suchačjovem vyražený kotouč zůstal volný u levého betonu ruského golmana.

Prodloužení tak rozhodnutí nepřineslo a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich se dokázali prosadit první dva ruští nájezdníci Arťom Arťomov i Polunina jelikož Suchačjov oba finské střelce dokázal vychytat, zvítězili Rusové 2:1, připsali si dva body do tabulky a celý turnaj tak se ziskem osmi bodů ovládli.


Ohlasy trenérů

Jukka Rautakurpi (Finsko):
Dnes jsme nevyhráli, protože se nám nepodařilo vstřelit aspoň jeden další gól z akcí, které jsme si vytvořili. Kluci se v prodloužení ve hře 3 na 3 snažili, ale nezadařilo se. Nájezdy už pak byly spíše o náhodě. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS