FIN - SWE: Na góly chudé utkání rozhodla jediná trefa Fina Luota ze závěru zápasu

FIN - SWE: Na góly chudé utkání rozhodla jediná trefa Fina Luota ze závěru zápasu
sobota 27.8.2016 | Jan Hochman, Jan Hochman

První utkání sobotního programu Turnaje čtyř zemí nabídlo severské derby Finska a Švédska. Oba skandinávské týmy se dlouho střelecky trápily a diváci na první a nakonec jedinou branku museli čekat až do samotného závěru duelu. Na konci předposlední minuty základní hrací doby se po individuální akci dokázal prosadit Joona Luoto a Finsko tak vyhrálo fotbalovým výsledkem 1:0.

 
 

Sestavy

Finsko: Kaarlehto (Ruusu) - Heiskanen, Vainio, Parikka (A), Salo, Rautanen, Leskinen, Niemeläinen, Ilömaki - Koivula, Räsänen (A), Jääskä - Oksanen, Koppanen, Väyrynen (C) - Vidgren, Heikkinen, Luoto - Juhola, Niemelä, Knuutinen. Trenér: Jukka Rautakurpi.

Švédsko: Mamenlind (Werner) - Ersson, Cederholm (A), Nässén, Gunnarsson, Malmström, Berglund (C), Danielsson - Storm, Davidsson, Jonsson - Lindholm, Lindström, Dahlström - Bratt (A), Karlström, Olhaver - Elfström, Pettersson, Zetterberg - Wahlgren. Trenér: Tomas Monten.


Reportáž

    Fotogalerie

Kompletní fotogalerii z utkání najdete ZDE.

V první třetině dnešního odpoledního derby mezi Finskem a Švédskem byl k vidění velmi vyrovnaný hokej. Gólové šance se ale ani na jedné straně neurodily, protože prim v úvodní dvacetiminutovce hrály defenzivy. Mírně střelecky aktivnější byli Finové, ale švédský golman Mamenlind si se všemi šesti pokusy soupeře poradil.

Hokej bez velkých šancí pokračoval i po přestávce. A nic na tom nezměnila ani druhá finská přesilovka. Nejblíže gólu byl šest minut před koncem druhé třetiny finský útočník Joona Koppanen, který z úhlu překvapil švédského brankáře, ale ani tento kotouč si cestu do sítě nenašel. Ani jednomu z celků nešla upřít snaha, ale útočné výpady hatily časné nepřesnosti a tak byl i po čtyřiceti minutách stav stále 0:0.

Do závěrečné části vstoupili aktivnější finští mladíci, kteří si vypracovali několik velmi dobrý příležitostí, ale Mamenlind, někdy i s velkou porcí štěstí, držel bezbrankový stav. Švédové se ke slovu dostali až v polovině třetí periody, kdy si dvakrát v krátkém sledu zahráli v početní výhodě. Ani švédští střelci ale nedokázali najít recept na překonání Kaarlehta.

Když už to vypadalo, že utkání skončí v základní hrací době bezbrankovou remízou, našlápl finský Joona Luoto k sólové akci, objel branku a střelou z otočky obral Mamenlinda o jeho neprůstřelnost. Švédové to pochopitelně v poslední minut zkusili s šesti bruslaři v poli, ale na výsledku utkání se už nic nezměnilo. Finové tedy v derby se Švédskem zvítězili 1:0.


Ohlasy trenérů

Jukka Rautakurpi (Finsko):
Hráli jsme lépe než včera, protože jsme hráli jako tým celých šedesát minut a čekali jsme na šance. Obvzlášť ve třetí třetině jsme hráli dobře. V prvních dvou hra nebyla tak dobrá, jako v té třetí. To byla naše třetina a díky ní jsme vyhráli zápas.

Tomas Monten (Švédsko):
Důvodem naší prohry je to, že jsme nevstřelili žádnou branku. Ve druhé polovině utkání jsme si připravili hodně gólových příležitostí, hlavně v přesilových hrách ve třetí třetině. Pokud chcete vyhrát zápas, musíte dát gól. Finsko celou dobu bránilo a hrálo svoji hru. My musíme být schopní vyhrát utkání i přes to, že gól dostaneme. Zítra musíme být v zakončení efektivnější. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS