Sérii tří zápasů ve třech dnech zakončí Drtiči na ledě Piešťan

Sérii tří zápasů ve třech dnech zakončí Drtiči na ledě Piešťan
čtvrtek 25.8.2016 | Jan Hochman

Těžký program posledního prázdninového týdne se hodonínským hokejistům chýlí ke konci. Po domácích zápasech se Skalicí a juniorskou reprezentací Běloruska se tým trenérů Beťka a Prčíka vydá do tradiční srpnové stanice. Se slovenskými Piešťany se Baník střetává v přípravných zápasech už téměř deset let. Poprvé se však oba celky potkají jako druholigová mužstva. Piešťany totiž po čtyřech letech končí v nejvyšší slovenské soutěži a nově budou hrát ve druhé lize.

 
 

Nad hokejem v lázeňském městě Piešťany se začala stahovat mračna už před loňskou sezonou. Letos už situace vyústila v to, že vedení klubu prodalo licenci na nejvyšší soutěž. Důvod tohoto kroku je prozaický a v dnešní době bohužel velmi častý - nedostatek financí. Vedení necítilo ani jasnou podporu zástupců města ani místních firem.

Havrani přitom v posledních letech zažívali nejlepší roky své téměř osmdesátileté historie. V létě roku 2012 se Piešťany díky odchodu Slovanu Bratislava do KHL dostaly do nejvyšší slovenské soutěže a hned ve svém prvním ročníku mezi elitou zaznamenali žluto-modří skvělý úspěch, když se probojovali až do semifinále. Tento výsledek v následující sezoně zopakovali.

Ve třetí sezoně byla konečnou pro piešťanské hokejisty už čtvrtfinálová série s Košicemi a v minulém ročníku se už Havrani do play-off vůbec neprobojovali. Teď se ŠHK 37 vrací zpět na dno. Vedení piešťanského klubu se snažilo, aby místní klub nezmizel nadobro z hokejové mapy a A-tým bude od sezony 2016/17 nastupovat ve druhé slovenské lize.

„V Piešťanech hokej zachováme. Půjdeme ale krok po kroku od druhé ligy. Budeme se snažit vrátit piešťanský hokej tam, kam patří, ale jsme si vědomi toho, že to nebude snadný úkol,“ řekl president klubu Jaroslav Lušňák.

Jelikož dnešní duel je pro nově se rodící mužstvo vůbec prvním přípravným zápasem, nedokážeme vůbec odhadnout, kdo žluto-modrý dres s typickým havranem na hrudi oblékne.

Drtiči se vydají do Piešťan už bez útočníka Pavla Flory, který po včerejším utkání s běloruskou reprezentací do dvaceti let kabinu prvního mužstva opustil. Naopak poprvé se v barvách Hodonína představí útočník Jakub Kadlec (profil).

Nevysoký forvard pochází z Havlíčkova Brodu. Fanoušci Baníku si jej mohou pamatovat ze soubojů s brněnskou Technikou, jejíž barvy v ročníku 2015/16 hájil. Letos se zkoušel probojovat do kádru prvoligové Třebíče, v nabitém kádru se ale bohužel neprosadil. A to ani přes to, že ve čtyřech přípravných zápasech zaznamenal dva kanadské body za dvě přesné přihrávky.


Sestava Hodonína z minulého utkání

SHK Hodonín: Haloda (Kukin) - Miklík, Loginovsky, Polesný, Daniel, Kachyňa, Garčic, Talán - Kononenko, Kuba (C), Janás - Hložánek, Černohous, Tomi - Vrána, Venclík, Flora.


Online

Podrobný online přenos ze zápasu Piešťany - Hodonín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS