V české nominaci na Turnaj čtyř zemí nechybí krajánci Vladař, Hronek nebo Koblížek

V české nominaci na Turnaj čtyř zemí nechybí krajánci Vladař, Hronek nebo Koblížek
čtvrtek 18.8.2016 | Václav Jáchim, Jan Hochman

Už příští víkend bude hodonínský zimní stadion hostit kvalitní turnaj reprezentací do dvaceti let. Na Slovácko zamíří výběry domácí České republiky, Finska, Ruska a Švédska. Pro všechna mužstva půjde o důležitý turnaj, na kterém by se měli objevit hlavní aspiranti na národní dresy svých zemí pro letošní světový šampionát juniorů v Kanadě.

 
 

První test sezony se dvacítce nepovedl, svěřenci trenérů Petra, Dopity a Svobody dvakrát v v červenci podlehli Finům, přičemž úvodní debakl 0:7 znamenal hodně ostrou lekci. Reprezentanti dostali včasné varování, nyní je před dvacítkou další výzva: od 26. do 28. srpna se na stadionu v Hodoníně uskuteční tradiční turnaj čtyř zemí, přičemž junioři změří síly s výběry Finska, Ruska a Švédska. Půjde o jeden z posledních testů před mistrovstvím světa, podobný turnaj pak hostí už pouze v listopadu Švédsko.

Vzhledem k termínu na konci srpna se dalo očekávat, že v nominaci nebudou krajánci ze zámořských soutěží. Ale tak úplně to neplatí. "U některých hráčů jsme věděli, že je šance, aby odletěli později. Chceme je nasadit," řekl Jakub Petr. Pozvánku dostali brankáři Daniel Vladař a Filip Hronek (na snímku), oba mají v kapse smlouvy s kluby NHL. Za Atlantikem navíc v minulé sezoně hráli také gólman Jan Růžička, zadák Daniel Krenželok a útočník Jan Dufek.

Obránce František Hrdinka dorazí na akci ze švédského Linköpingu, útočník Radek Koblížek zase patří k nadějím finského Oulu, s nímž se tento týden představil v duelu Ligy mistrů na vítkovickém ledě. Výběr dvacetiletých jinak tvoří hokejisté z domácích soutěží, mnozí už mají zkušenosti se šampionáty do 18 let či s o dva roky starší kategorií. Na posledním MS dvacítek ve Finsku byli členy českého výběru Vladař, Hronek, Lakatoš a D. Kaše.

Všem se otevírá velká šance, protože na červencovém kempu se moc nedařilo hráčům, s nimiž se pro vrcholný turnaj všeobecně počítá. Mnozí působí v zámoří a až do závěrečného kempu už národnímu týmu nebudou k dispozici. Trenéra Petra neuspokojila připravenost některých jednotlivců, připustil, že pokud nezlepší výkonnost, mohou v konečné nominaci pro mistrovství světa v Montrealu dostat prostor jiní hráči. "Rozhodne okamžitá forma, ne velké jméno nebo úspěchy z minulosti," připomněl trenér.

Výběr pro blížící se turnaj tvoří několik hokejistů, kteří nedávno absolvovali s devatenáctkou zápasovou prověrku v německých Drážďanech. Tým této kategorie nově vede Jiří Dopita, jenž je i asistentem Jakuba Petra u dvacítky. "O hráčích se neustále bavíme, posuzujeme jejich výkonnost. Kuba Petr s Petrem Svobodou je velmi dobře znají. Moje dojmy z turnaje v Německu byly trošku smíšené, první dvě utkání vypadala vcelku slušně, poslední proti Německu se nám nepovedlo," řekl Dopita.

Hokejisté z evropských soutěží mají možnost zabojovat o pozornost směrem k šampionátu ještě na listopadové akci ve Švédsku. V minulosti se několikrát stalo, že během podzimu pozitivně překvapil někdo z nováčků (Mozík, Lakatoš), jiní hráči si naopak pohoršili a vrchol sezony pak ani třeba nestihli. Na důležitý test se dvacítka začne chystat od úterý 23. srpna, kdy má v Hodoníně první trénink. V pátek 26. srpna zahájí turnaj večerním duelem proti Finsku, následuje sobotní bitva s Rusy, akci pak zakončí nedělním střetnutím se Švédy.


Nominace reprezentační dvacítky na turnaj čtyř zemí (26. - 28. srpna, Hodonín)

Brankáři:
Daniel Vladař (Boston Bruins), Jan Růžička (Des Moines Buccaneers)


Obránci:
Martin Weinhold (HC Energie K. Vary), Marian Adámek, Lukáš Doudera (HC Oceláři Třinec), Petr Kalina (HC Sparta Praha), Daniel Krenželok (HC Vítkovice Steel), František Hrdinka (Linköpings HC), Filip Hronek (Saginaw Spirit).


Útočníci:
Dominik Lakatoš (Bílí Tygři Liberec), Ivan Ďurač (BK Mladá Boleslav), Lukáš Anděl (HC Dukla Jihlava), Filip Dvořák (HC Kometa Brno), Jan Dufek, Kristian Reichel (HC Litvínov), Lukáš Jašek (HC Oceláři Třinec), Petr Kodýtek, Filip Suchý (HC Plzeň 1929), Ondřej Procházka (HC Sparta Praha), Daniel Kurovský (HC Vítkovice Steel), Radek Koblížek (Oulun Kärpät), David Kaše (Piráti Chomutov).


Náhradníci:
Josef Zajíc (HC Dynamo Pardubice), Petr Kváča (HC Motor Č. Budějovice), Jan Bartko (HC Oceláři Třinec), Tomáš Vracovský (HC Plzeň 1929), Radovan Pavlík (Mountfield HK), František Wágner (Piráti Chomutov), Jiří Karafiát (PSG Zlín).


Realizační tým:
Manažer týmu - Otakar Černý, hlavní trenér - Jakub Petr, asistenti - Jiří Dopita a Petr Svoboda, trenér brankářů - Martin Láska, video trenér - Michal Rejzek, lékař - MUDr. Antonín Chochola, fyzioterapeut - Iva Hnátová, kustod - Oldřich Kopecký.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS