Druhé přípravné utkání nabídne jihomoravské derby, na Slovácko přijede brněnská Technika

pondělí 15.8.2016 | Jan Hochman

Kolotoč přípravných zápasů se rozjíždí na plné obrátky. V úterý 16. srpna se na hodonínském zimním stadionu odehraje první letošní derby dvou velkých rivalů. Tým omlazených Drtičů vyzve brněnská Technika, kterou v létě taktéž opustilo několik zkušených a dlouholetých opor. Obě mužstva ve svých prvních utkáních sezony prohrála a tak si budou chtít jak domácí tak hosté připsat první zářez do letošních zápasových statistik. Duel, který je vždy zárukou kvalitní a napínavé podívané, začíná přesně v 18:00 a my touto cestou všechny fanoušky Drtičů na toto utkání srdečně zveme.

Tým z největšího moravského města má za sebou povedenou sezonu. V základní části ročníku 2015-16 skočila Technika se ziskem 86 bodů na třetí příčce za suverénem z Frýdku-Místku a druhým Vsetínem. V prvním kole play-off si, i přes zaváhání v úvodním duelu, dokázaly Sovy nakonec v pohodě poradit s Moravskými Budějovicemi. Semifinále ale bylo pro Kaňkovského družinu konečnou, nad síly jeho svěřenců byl Vsetín.

Podobně jako na Slovácku, tak i pod Špilberkem nastala v létě velká obměna kádru. Z klubu odešli například defenzivní opory David Havíř, Pavel Strýček či dlouholetý kapitán Jan Habrovec. V Technice nepokračuje ani brankář Pavel Jekel nebo útočníci Ondřej Látal a Dominik Piskoř. „Byli to velice kvalitní hráči, ale musíme je nahradit mladými,“ řekl pro Deník odhodlaně kouč Roman Kaňkovský.

Oporami pro sezonu 2016-17 by měli být například brankář Josef Novák, nebo klubová ikona Karel Benýšek. Posily lovil management tradičně v Kometě, ale také v Břeclavi, odkud se k Sovám stěhuje kvarteto Martin Červenka, Michal Kupčík, Hynek Grünwald a David Vlček.

Technika v prvním přípravném utkání vybouchla a z Třebíče si odvezla debakl

Brňané se na úvod přípravy vydali do Třebíče, kde je přivítala Žihadla z Moravských Budějovic. Skóre utkání otevřel ve čtrnácté minutě Patrick Brzobohatý, ale vedení vydrželo hostům jen tři minuty. V polovině duelu rozsvítil brankové světlo za bránou Žihadel Boček, ale i tentokrát dokázaly Moravské Budějovice po třech minutách srovnat.

Chvíli před přestávkou pak poprvé strhl skóre poprvé na stranu žluto-černých Havel. Zlomové momenty přišly po na přelomu šestačtyřicáté a sedmačtyřicáté minuty, kdy se Budějovicím podařilo během dvaatřiceti vteřin vstřelit dvě branky, což Brňanům definitivně zlomilo vaz. V samotném závěru duelu pak Žihadla dalšími dvěma přesnými zásahy pečetila své vysoké vítězství na konečných 7:2.

Ani Baníku se první zápas v sezoně výsledkově nepodařil, ze Skalice odjeli Drtiči poraženi

Oranjes ve své letošní premiéře nastoupili minulou středu na ledě Skalice proti místním hokejistům. Svěřenci trenéra Oremuse byli po většinu zápasu, ale zejména v jeho první třetině, střelecky aktivnější, víc než jednu branku z tlaku ale skaličtí během úvodních dvaceti minut nevytěžili. Po obrátce se hodonínským podařilo obraz hry srovnat a do poslední třetiny se šlo za stavu 2:1. Drtiči se pokoušeli srovnat, ale tečku za utkáním udělal třetím gólem Skalice dvaadvacetiletý zadák Pavol Kotzman.

S duelem byli nakonec spokojeni trenéři na obou stranách. Skalický lodivod Peter Oremus byl rád jak za výhru, tak za to, že si na utkání našlo cestu téměř osm stovek fanoušků. Hodonínský kouč Stanislav Beťko i přes porážku hledal spíše pozitiva. „Postupem času jsme se soupeři začali vyrovnávat. Zlepšili jsme kombinaci i přihrávky a byly tam i nějaké nebezpečné střely. Kluci šli do zápasu z plného tréninku a musí si teprve zvyknout na puk,“ řekl šéf hodonínské střídačky.

Po utkání se aktuální soupiska Baníku zúžila o tři jména. Kabinu prvního mužstva opustil obránce Ivan Kolchenko a útočníci Adam Kozel a Nikita Garanin. Naopak novou velkou posilou je třiatřicetiletý forvadr Petr Jurča, který k řece Moravě přestoupil právě z brněnské Techniky.

Sestavy z minulých utkání

SHK Hodonín: Kukin (30. Haloda) - Kolchenko, Miklík, Polesný D., Loginovsky, Pokorný (C), Talán, Kuzman - Hložánek, Průdek, Kučera (A) - Zháňal, Kuba (A), Garanin - Černohous, Charvát, Tomi - Kozel, Venclík, Flora.

HC Technika Brno: Novák (Holub) - Sedlák, Grman, Šidák, Vlček, Kubeš, Kupčík, Šíp, Štancl, Brzobohatý M., Benýšek, Čtvrtníček, Račický, Boček, Bustin, Červenka, Brzobohatý P., Polesný J., Klaus, Medek, Grünwald.

Rozhodčí

Tomáš Melich (Hodonín) - Miroslav Olšar (Hodonín), Bohuslav Maloušek (Hodonín).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Technika Brno můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.