„Všichni jsme moc chtěli vyhrát a to nás trochu svazovalo,“ přemítá po domácí premiéře Zdeněk Jurásek

„Všichni jsme moc chtěli vyhrát a to nás trochu svazovalo,“ přemítá po domácí premiéře Zdeněk Jurásek
čtvrtek 17.9.2015 | Jan Hochman

Nebýt spálené obrovské šance ve druhé části, mohl slavit i hat-trick. I tak byl ale ZDENĚK JURÁSEK ve včerejším utkání 2. kola druhé ligy na ledě hodně vidět. Ve druhé třetině vstřelil vítěznou branku, v závěrečném dějství pak po parádním zakončení přidal i druhou trefu. Navíc si připsal i přihrávku u pátého gólu v přesilovce pěti proti třem. Devětatřicetiletý forvard tak neunikl našemu mikrofonu a v pozápasovém rozhovoru rád odpověděl na naše otázky.

 
 

Zdeňku, jak těžká byla letošní soutěžní premiéra před domácím publikem?

Bylo to těžké utkání. Všichni jsme moc chtěli vyhrát a to nás trochu svazovalo. Navíc Karviná velmi dobře bránila a chodila do nebezpečných protiútoků. Měli jsme pomalejší rozjezd. Od druhé poloviny zápasu to už bylo lepší.


Zápas doprovázelo hodně nepřesností a vypadalo to, že led není v nejlepší kondici…

V tom horku, které venku panovalo, byl led opravdu špatný. Vydržel vždy jen asi osm deset minut a pak to byla kaše. Částečně ale byly nepřesnosti dány určitě i nervozitou. Někteří kluci nejsou ještě zvyklí hrát před tolika lidmi.


Kdy podle Tebe nastal zlomový moment celého zápasu?

Myslím si, že to byla šťastná Sajdlíkova (Jakub Sajdl, pozn. redakce) branka na 4:2, která definitivně zlomila soupeřův odpor. My jsme se díky tomu uklidnili a následně jsme přidali další tři branky.


Tvé první brance ze začátku druhé třetiny předcházela trochu krkolomná situace, po níž ses ocitl na kolenou…

Dostával jsem přihrávku na dlouhou hokejku, tak jsem se snažil puk aspoň protečovat, aby nebylo zakázané uvolnění, a přitom jsem spadl na kolena. Dominik Matula ten kotouč dobruslil, snažil se nahodit puk od mantinelu na brankáře, od kterého se to odrazilo před bránu. Já jsem do toho jen tak plácnul a naštěstí to prošlo až do branky.


Dominik je o téměř dvacet let mladší. Jak si spolu na ledě rozumíte?

Je to mladý šikovný kluk, který má rád technický hokej, což mi vyhovuje. Rád si hraje s pukem, umí jej podržet. Věřím tomu, že to našemu útoku půjde a že si budeme s postupem času rozumět ještě více.


Osm minut před koncem jsi přidal druhou trefu, které předcházela nádherná individuální akce, při níž sis doslova pohrál s karvinským brankářem. Vzpomeneš si, kolikrát jsi před Gleichem zamíchal kotoučem?

Abych pravdu řekl, tak už ani nevím (směje se). Ale asi to bylo třikrát. Já jsem byl hlavně rád, že jsem pro ten puk do rohu vůbec přijel, protože jsme byli na ledě v tu chvíli už hrozně dlouho. Nějak se to tam ke mně šťastně poodráželo a najednou jsem byl sám před brankářem. Tak jsem to zkusil jednou, dvakrát a napotřetí jsem mu to dal bekhendem podél betonu.


Dal jsi dvě branky, ale mohl být i hat-trick. Ve druhé třetině jsi měl velkou šanci, která k údivu všech nakonec gólem neskončila…

To byla tutová šance. Skvělá přihrávka od Dominika, ale v poslední chvíli se mi bohužel postavil puk na hranu a já jsem netrefil úplně prázdnou bránu. Možná jsem si to měl zastavit a nestřílet z voleje. Je to škoda, protože to byla pěkná akce.


Děkuji za rozhovor.

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS