„Jsou tady výborné podmínky a dobré zázemí,“ říká spokojeně posila Drtičů Jindřich Zítka

„Jsou tady výborné podmínky a dobré zázemí,“ říká spokojeně posila Drtičů Jindřich Zítka
čtvrtek 10.9.2015 | Adam Krátký

Dvaadvacetiletý útočník JINDŘICH ZÍTKA, který v minulém ročníku oblékal dres Trutnova se střídavými starty do České Třebové se letos uchází o místo v sestavě Drtičů. To se mu povedlo, a tak se může těšit na první mistrovské utkání, které Drtiči odehrají v sobotu na ledě nedaleké Techniky Brno. Jak si mladý útočník užívá pobyt na jižní Moravě a další zajímavosti si můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

 
 

Co Tě přimělo k tomu, že letos budeš oblékat dres Hodonína?

Jsou tady výborné podmínky a dobré zázemí. S kluky na hotelu si můžeme jít zacvičit nebo jít na dopolední trénink. Funguje to tady více profesionálněji, než v klubech, kde jsem hrál. Hodonín určitě patří mezi lepší kluby druhé ligy.


Jak se ti líbí na Jižní Moravě? Už jsi měl čas se projít po Hodoníně?

Prošel jsem si město a samozřejmě taky nějakou hospodu (směje se). Líbí se mi tady, jsou tady příjemní lidé a i s ubytováním na hotelu jsem spokojený. Minulý týden jsme měli se spoluhráči takovou stmelovací akci, takže zatím vše klape v pořádku a doufám, že to tak půjde dál.


Hned v prvním přípravném utkání si se prezentoval pěstním soubojem. Když k tomu dojde, nebojíš se shodit rukavice?

Zažil jsem více bitek, ale vše bylo jen s rukavicemi. Tohle byla moje první bitka bez rukavic, ale kdyby bylo potřeba a byla by na to vhodná doba na ledě, tak s tím určitě nebudu mít problém.


Jaké jsou Tvé pocity z odehraných přátelských utkání?

Vyhráli jsme pět utkání z osmi. Hráli jsme proti silným soupeřům. Proti Piešťanům jsme odehráli dobré utkání, i když tomu výsledky neodpovídají. Pokud se nám takhle bude dařit v sezóně tak to bude určitě dobré.


Je něco, na čem musíte ještě zapracovat před zahájením sezóny?

Určitě ještě nejsme tak moc sehraní. Jsou tady nový kluci včetně mě, tak se musíme na ledě lépe poznat a sehrát se. V zápasech si dokážeme vytvořit dost šancí, jen jich musíme více využívat, aby nás to nemuselo mrzet. Před začátkem soutěže budou dvě přesilovkové formace zkoušet přesilovou hru, aby si lépe sedly a nacvičily si nějaké signály.


V přípravě se útoky různě prohazovaly a zkoušely. S kým se ti hrálo nejlépe?

Dobře se mi hrálo s Vrbičem (Lukáš Vrba, pozn. redakce) a se Šeďou (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce). Lukáš je typ hráče jako já, dokážeme rychle založit útok a Šeďa je zkušený hráč. Dává tomu myšlenku a geniální přihrávky, které člověk někdy ani nečeká (směje se).


Co říkáš na příchod tří mladých ruských hráčů? Už jsi někdy měl za spoluhráče Rusa a umíš nějaká ruská slovíčka?

Rusky umím akorát pozdrav, ale jeden z kluků umí trochu anglicky tak se vždy bavíme s ním a ostatním to překládá. Jsou to šikovní hráči. Garanin dal pěkný gól v Piešťanech a když se jim bude dařit tak proč ne. Minulý rok byli v Trutnově hráči z Ruska, takže už jsem s nimi hrál.


V sezóně se budete potkávat s novými soupeři, jako jsou Moravské Budějovice a Kopřivnice. Jak se na tyhle soupeře těšíš a co si myslíš, že se od nich dá očekávat?

Proti Moravským Budějovicím jsme hráli předloni, když jsem šel do Trutnova a hráli jsme s nimi o postup do play off. Zápas hodně bolel, když se podíváme na jejich soupisku tak tam mají průměr asi devadesát kilo na hráče (smích), ale samozřejmě se dá hrát s každým.


V sobotu začne kolotoč druholigových utkání. Jako první pojedete do Brna, kde odehrajete první derby sezony. Jak se těšíš na tenhle zápas a i na celou soutěž?

Určitě se těším, mistrovské zápasy jsou vždy o něčem jiném. Možná budou mít výhodu menšího hřiště, protože jsou na to zvyklí více než my. V přípravě jsme je porazili a nevidím důvod, proč bychom je nemohli porazit i teď když do toho dáme všechno.


Máš nějaký vzkaz pro fanoušky hodonínského hokeje?

Přijďte nás podpořit. Když se nám nebude dařit tak při nás stále stůjte, protože v takových momentech to tým potřebuje nejvíce.


Děkuji za rozhovor.
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS