„Chci, aby to týmu šlapalo a začínali jsme playoff po dvou letech doma,“ hlásí David Polesný

„Chci, aby to týmu šlapalo a začínali jsme playoff po dvou letech doma,“ hlásí David Polesný
středa 24.6.2015 | Petr Svoboda

V minulém ročníku byl jedním ze stabilních článků defenzívy oranžovo-modrých barev. DAVID POLESNÝ stejně jako jeho spoluhráči absolvuje letní předsezónní přípravu, jejíž neoblíbená „suchá“ část se chýlí ke svému konci. Dvaadvacetiletý hodonínský zadák se v rozhovoru rozpovídal nejen o tom, s čím jde do nové sezóny, ale také, jak si bude užívat volna a mnoho dalšího.

 
 

Davide, do letošní přípravy jste nastoupili opět pod vedením nového hlavního trenéra. Jak se lišila suchá část přípravy od minulých ročníků?

Byla hodně podobná jako v letech minulých. Pondělky máme v tělocvičně, úterky na spinningovém kole pak výběh venku. Ve středu a v pátek je posilovna s tím, že ve středu je zaměřena na dynamiku a v pátek na sílu. Ve čtvrtek si zaběháme.


V minulé sezóně tě limitovalo zranění ruky. Mohl bys fanouškům osvětlit, jak to s tebou vypadá?

Tak, zatím se vůbec nic nezměnilo, protože je nutná operace, kterou ale odkládám až někdy na březen příštího roku. Jde o náročnější operaci, která vyžaduje delší rekonvalescenci, což by byla komplikace jak pro hokej, tak i pro školu.


Když se s odstupem času vrátíš do minulé sezóny, jak nahlížíš na konečné umístění a celkový výsledek?

Nás můžou určitě mrzet ty body, které jsme ztratili s týmy, které hrály o sestup. Na druhou stranu, přes to množství zranění, které nás potkalo, jsme se dokázali celkem slušně semknout a ještě zabojovat o lepší umístění. V play off jsme taky nehráli špatně, ale na Porubu nám to prostě nešlo. Je to takový náš strašák.


Před pár dny byl odtajněn systém druhé ligy a spolu s ním i příchod nových soupeřů z Kopřivnice a Moravských Budějovic. Je to pro Tebe vítaná změna?

No, ty skupiny se mohly udělat trošku lépe. Hlavně nevím, proč zůstaly v lize týmy, které sestoupily. Co se týče soupeřů, jsem zvláště zvědavý na Kopřivnici, která, co jsem slyšel, hrála celkem slušně, tak uvidíme.


Poslední týdny se nesly ve znamení kauzy „Vladimír Růžička“. Růžičku již u kormidla národního týmu nahradil Vladimír Vůjtek starší. Jak se díváš na tuto změnu a jaký je tvůj názor na současný stav českého hokeje?

Tak, po tom, co se na něj sneslo, mu asi ani nezbylo nic jiného než odstoupit. Trošku jsem to čekal a myslím, že je to ta nejlepší změna, ke které mohlo dojít. Vůjtek má mnoho zkušeností a určitě má českému týmu co dát. Kvalitativně na tom nejsme vůbec špatně. Jen to všechno okolo nedělá českému hokeji příliš dobrou vizitku a to je škoda.


Před nedávnou dobou se Chicago chopilo „hokejového grálu“. Sledoval jsi finálovou sérii NHL?

Jen z opakování, jelikož jsem v tom období dělal zkoušky. Už před playoff jsem pohár přál Tampě. Je to škoda, chyběl jen krůček, ale i přesto, že to nevyšlo, měli parádní sezónu. Pro výsledek udělali maximum.


První polovina přípravy za týden končí a pak na vás čeká měsíc zaslouženého volna. Jak jej budeš trávit?

Chci se trošku hýbat, takže určitě proběhne nějaký ten tenis nebo fotbal. Slunce si ale nenechám ujít (smích).


Česko nyní žije fotbalovým Eurem jednadvacítek. Sleduješ naši reprezentaci?

No jasně, že sleduji. Toho prvního zápasu byla škoda, ale proti Srbsku podali parádní výkon. Jsem zvědavý na Německ. Doufám, že to naši zvládnou (rozhovor vznikl 23.6., pozn. redakce).


Jaké jsou Tvé cíle do nadcházející sezóny?

Já ani cíl nemám. Spíš chci, aby to týmu šlapalo, hráli jsme o vrchní část tabulky a začínali playoff po 2 letech doma.


Nějaký vzkaz fanouškům?

Už se všichni těšíme na jejich podporu a doufám, že letos budou moci být spokojenější než předešlou sezónu.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS