Lubomír Oslizlo: „Nechodilo nás sice moc, ale jádro týmu jsme měli pohromadě“

Lubomír Oslizlo: „Nechodilo nás sice moc, ale jádro týmu jsme měli pohromadě“
úterý 23.6.2015 | Adam Krátký

Letní příprava hodonínského SHK míří do cílové rovinky. Před Drtiči je už jen pár tréninků a pak už na ně čeká zasloužená dovolená. Závěr suché části přípravy na novou sezonu jsme využili k tomu, abychom krátce vyzpovídali hlavního trenéra LUBOMÍRA OSLIZLA.

 
 

Jak jste spokojen s letní přípravou?

Máme před sebou ještě poslední týden a myslím si, že ti kluci, kteří s námi chodili trénovat, to odmakali dobře. Nechodilo nás sice moc, ale to jádro jsme měli pohromadě. Hodně kluků ještě doléčovalo zranění z loňska, takže třeba Matěj Charvát, Radek Smetana, nebo Víťa Mika teď začínají s individuálním tréninkem. I když ale nejsou s námi, tak víme, co dělají. Myslím si, že letní příprava se nám vydařila.


Splnila suchá část přípravného období Vaše očekávání?

Určitě ano. To, co jsme si s asistentem Honzou Prčíkem naplánovali, to jsme splnili. První týden byl takový zahřívací. Další tři týdny jsme jeli naplno, následoval týden věnovaný hrám a teď končíme druhý třítýdenní cyklus. Účast byla taky celkem slušná. Kluci chodili podle toho, jak mohli. Jsme si vědomi toho, že většina z nich chodí do práce a přes léto musí zaměstnavateli víc pomoci, aby je pak přes zimu mohli uvolňovat. Za sebe tudíž mohu říci, že s letní jsme spokojeni.


Minulý týden se rozhodlo o hracím modelu pro příští sezonu. Co na něj říkáte?

Osobně si myslím, že dvě skupiny jsou rozumnější varianta, než tři. Hraje se s více soupeři, jen počty týmů by se asi více vyrovnat. Bude se hrát 44 zápasů v základní části, což je víceméně ideální počet. Myslím si, že liga bude kvalitní a určitě se máme na co těšit.


Soutěž začne v sobotu 12. září. Budete tomu nějak přizpůsobovat počet přípravných zápasů?

Uvidíme. Pokud bychom ještě nějaký zápas přidali, tak to upřesníme později.


Na veřejnost prosakují informace o problémech hokejového klubu ve vaší rodné Opavě. Máte o této situaci nějaké informace?

Na toto Vám bohužel nedovedu odpovědět.


Před hráči ale i realizačním týmem je teď pár týdnů zaslouženého volna. Jak je stráví Lubomír Oslizlo?

Abych pravdu řekl, konkrétně ještě nevím. Dovolená určitě bude, ale kde, jak… Uvidíme, co se naskytne. Já tyhle věci řeším vždy až na poslední chvíli.


Nastínili jste si již s vedením klubu ambice pro příští ligový ročník?

Ambice jsou vždycky nejvyšší. Každý tým chce hrát nahoře a my bychom se rádi umístili mezi prvními čtyřmi. Těch adeptů ale bude hodně a nebude to jednoduchý úkol. Věřím, že se nám podaří mužstvo vhodně a kvalitně doplnit. Myslím si, že to zdravé jádro má do nové sezony chuť, už závěr loňské základní části a play-off odehráli kluci velmi dobře a na to se budeme snažit navázat.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS