„Chceme vylepšit loňské umístění, sedmé místo bylo neúspěchem,“ říka šéfka klubu Jana Gajošová

„Chceme vylepšit loňské umístění, sedmé místo bylo neúspěchem,“ říka šéfka klubu Jana Gajošová
úterý 16.9.2014 | Jan Hochman

V tradičním předsezonním rozhovoru s předsedkyní klubu Bc. Janou Gajošovou jsme si tentokrát povídali nejen o ambicích A-týmu SHK Hodonín v nové sezoně, ale třeba i o tom, jak to momentálně vypadá s kádrem prvního mužstva. Řeč přišla i na novinky, na které se mohou fanoušci v novém ročníku těšit, či na to, jak se dívá na konečnou podobu druholigových skupin.

 
 

Paní předsedkyně, loňské celkové sedmé místo bylo pro vedení klubu, hráče i fanoušky jistě zklamáním. S jakými ambicemi půjdou hodonínští Drtiči do své jedenácté druholigové sezony?

Jak už jsem před časem řekla v jiném rozhovoru, naše ambice jsou opět ty nejvyšší. Určitě chceme vylepšit loňské umístění, protože sedmé místo bylo opravdu neúspěchem. Musíme jít ale zápas od zápasu. Kluci musí tvrdě makat, protože sezona je dlouhá a soupeři budou opět hodně silní. Musíme se snažit sbírat body tak, abychom v základní části skončili do čtvrtého místa, což by nám zajistilo první utkání v play-off na domácím hřišti.


Tým má za sebou sérii přípravných zápasů, jak jste s výsledky a celým přípravným obdobím spokojena?

Přípravu můžeme hodnotit kladně. Se soupeři z vyšších soutěží jsme odehráli dobré zápasy a po nich vládla spokojenost. Bohužel se nám nepovedl dvojzápas s Technikou, po kterém jsme byli naopak hodně nespokojeni. Po těchto zápasech jsme provedli redukci kádru. Někteří hráči, kteří u nás byli na zkoušku, nás nepřesvědčili o svých kvalitách a tak jsme se s nimi rozloučili. Závěr přípravy se povedl jak výsledkově, tak si myslím, že i herně, takže s přípravou můžeme být spokojeni.


V posledních dnech tým opustila trojice hráčů, s nimiž se počítalo do sestavy pro nadcházející sezonu. Můžete k tomu říct něco bližšího?

Lukáš Vrba nám řekl, že by to chtěl zkusit v Německu. Nevidím důvod, proč mu to neumožnit, je náš hráč a pokud by se mu tam nepodařilo uspět, může se k nám kdykoliv vrátit. David Kulyk se dostal na vysokou školu a kvůli studijním důvodům musel bohužel skončit. Mrzí nás to, ale je to jeho rozhodnutí a my to musíme akceptovat. Odchod Ondry Fiedlera mě mrzí, protože mi to přišlo trochu jako podraz. Byli jsme domluvení, že u nás má místo v kabině jisté a že u nás může hrát, ale před posledním přípravným zápasem trenérům oznámil, že odchází do Francie. Myslím si, že možnost odchodu, nebo tedy návratu do Francie, měl v hlavě delší dobu, a proto mě to trochu mrzí.


Jaká je momentální situace s kádrem? Máte v plánu ještě nějaké posílení na některých postech?

Určitě se ještě díváme po případných posilách. Chtěli bychom angažovat minimálně ještě jednoho obránce. Jak fanoušci jistě ví, od letošní sezony mohou do play-off nastoupit pouze hráči, kteří mají odehráno minimálně 50% zápasů základní části, takže nejpozději do konce října chceme mít soupisku definitivně uzavřenu.


Říkáte, že máte zájem ještě o jednoho obránce. Měl by tím obráncem být nějaký zkušenější borec?

Určitě bychom měli zájem o někoho se zkušenostmi. Všechno se to ale odvíjí od financí.


Klub si pro své věrné fanoušky připravil už v létě malý dárek v podobě nové šály, kterou dostali všichni, kdo si pořídili permanentní vstupenku na nový ročník. Kolik fanoušků si pořídilo svou „permici“?

Zájem o permanentky je zhruba stejný, jako v minulých letech. Aktuální přesná čísla bohužel neznám, protože prodej nadále pokračuje. Ohlasy na dárek v podobě klubové šály byly pozitivní, za což jsme samozřejmě rádi.


Budou si moci fanoušci zakoupit permanentku i po začátku soutěže?

Samozřejmě, že ano. S tím, že cena se bude odvíjet podle toho, kolik zápasů již bylo odehráno.


Bude možno šálu zakoupit i bez nutnosti pořízení permanentky, a pokud ano, tak kolik bude stát?

Ano, šála bude normálně v prodeji. K zakoupení bude během mistrovských zápasů u stolíku se zpravodaji. Cena šály je 200,- korun.


Díky odstoupení Orlové odehrají Drtiči místo původně plánovaných 22 utkání v základní části, jen dvacet. Cena vstupenek ale byla odvozena od původního rozlosování. Jak tuto nepříjemnou situaci budete řešit?

Tato situace nás velmi mrzí, bohužel, nebyli jsme schopni ji ovlivnit. Orlová se ze soutěže odhlásila měsíc před startem soutěže, kdy byly permanentky již dávno v prodeji. Fanoušci se ale nemusí bát, že by byli zakoupením permanentní vstupenky znevýhodněni. Fanoušci, kteří si zakoupili permanentky sice přijdou o dva zaplacené zápasy s Orlovou, místo toho ale budou mít první dva domácí zápasy play-off zdarma.


Vloni fungovala vzájemná spolupráce s prvoligovým Havlíčkovým Brodem. Bude tato kooperace pokračovat i nadále?

V posezonním rozhovoru po klubový web jsem řekla, že spolupráce pokračovat bude. Bylo to tak naplánováno a počítalo se s tím. Situace se však vyvinula jinak a s odchodem Filipa Baruse tato spolupráce, ne však z naší strany, ochladla.


Na soupisce najdeme i několik hráčů ze zlínské líhně. Na jaké úrovni je spolupráce se Zlínem?

Se Zlínem spolupracujeme delší dobu. Jsme ve spojení se sportovním manažerem panem Šolcem, a když je nějaká možnost, že nám může nějakého hráče poskytnout, tak o tom jednáme.


Jaký rozpočet bude mít SHK Hodonín pro sezonu 2014/15?

Rozpočet na příští sezonu by se měl pohybovat někde kolem šesti a půl milionu korun.


Jaká je momentálně situace se sponzory/partnery klubu?

V dnešní době to je obrovsky těžké. Peníze nejsou téměř nikde, a proto jsme moc rádi, že máme partnery, které máme. Tímto bych moc chtěla poděkovat zejména městu Hodonín, a firmám Autorenova, KM Beta, KM Travel, Maspro, G-Mont, Repress či Rybářské Baště.


Můžou se fanoušci těšit v nové sezoně na nějaké novinky?

Určitě ano. Po čase se opět vrátíme k přestávkové střelbě na branku o ceny, které do soutěže věnují naši partneři. Ve výrobě jsou i nové fanouškovské předměty, které budou k dostání během utkání. Plánujeme opět uspořádat i autogramiádu. V každém domácím utkání vyhlásíme nejlepší hráče zápasu z obou mužstev.


Když jste vzpomněla fanouškovské předměty, mezi fanoušky se hodně mluvilo o retro dresech, v nichž nastoupila stará garda v exhibici proti bývalým reprezentantům. Je možnost si zeleno-černý dres Baníku objednat?

Určitě ano. Cenu, za kterou si budou moci fanoušci dres zakoupit, bohužel v tento moment nejsem schopna říci, ale budou-li mít fanoušci o tyto dresy zájem, určitě nebude problém je nechat vyrobit. Tímto bych chtěla ještě jednou moc poděkovat panu Koluchovi, který tyto krásné dresy vyrobil, i když na to měl minimum času.


Jak jste vlastně spokojena s exhibicí, spojenou s přejmenováním hodonínského hokejového stánku?

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří na exhibici přišli a byli tak u toho, když se náš zimáček přejmenoval na Zimní stadion Václava Nedomanského. Zároveň bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se na organizaci této exhibice podíleli. Myslím si, že se celá akce povedla. Přišlo zhruba tisíc fanoušků, kteří se museli hokejem zajisté dobře bavit. Bylo to velmi příjemné odpoledne, které si pochvalovali jak naši „staří Drtiči“, tak i bývalí reprezentanti i pozvaní hosté a v neposlední řadě i samotní fanoušci. S panem Nedomanským jsem v kontaktu. Už když odjížděl, tak litoval, že už musí zpět za oceán a že by tady nejraději zůstal na mistrovská utkání. Říkal, že hodonínský hokej bude prostřednictvím internetu určitě sledovat a že se mu bude snažit ze své pozice pomoci.


A jak akce dopadla z ekonomického pohledu?

Do celé akce jsme šli s tím, aby se minimálně dokázaly pokrýt náklady. Což se nám podařilo. Peníze ze vstupného a pomoc od našich sponzorů a partnerů nám pomohlo celou tuto akci finančně pokrýt.


Na konci srpna hostil Zimní stadion Václava Nedomanského přátelské utkání ženských reprezentací České republiky a Slovenska. Je v dohledné době možnost, že by se v Hodoníně odehrála nějaká další mezistátní utkání?

Nic konkrétního zatím dojednáno není, ale nějaké nabídky a možnosti tady jsou. Vše se ale bude odvíjet od budoucího jednání. Předběžně jsme ale dohodnuti na tom, že by se na začátku příštího ročníku uskutečnila exhibice, ve které by se představil reprezentační výběr veteránů, který si Hodonín během své návštěvy zamiloval a kterému se tady hodně líbilo. Proti bývalým reprezentantům by si tentokrát zahrál náš A-tým.


Druhá liga má letos hodně nešťastnou podobu. Dvě skupiny s lichým počtem účastníků. Jaký je Váš názor na konečnou podobu obou skupin?

Co se týče systému druhé ligy, tak na svazu bylo odsouhlaseno, že po dobu tří let se nic měnit nebude. Současná situace mě samozřejmě štve a mrzí, protože nebylo nic jednoduššího, než po odstoupení Orlové a Berouna přeřadit jeden tým ze skupiny Západ na Východ. Ideální řešení to samozřejmě není, ale myslím si, že by to pro všechny bylo přijatelnější, než to, jak to nakonec dopadlo. Příští rok určitě musí nastat změny. Jedním dechem ale musím dodat, že kluby jsou pouze vlastníky licence a soutěž řídí svaz. My tak můžeme podat návrhy a podněty, ale vše záleží na Výkonném výboru ČSLH.


Co byste na konec našeho rozhovoru vzkázala hodonínským fanouškům?

Děkujeme všem fanouškům za přízeň, kterou nám dlouhodobě projevují tím, že chodí na zápasy Drtičů v tak hojném počtu a věříme, že i letos si fanoušci cestu na zimní stadion najdou a budou náš tým podporovat tak, jako doposud.


Děkuji Vám za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS