Rozhovor s předsedkyní klubu Janou Gajošovou

Rozhovor s předsedkyní klubu Janou Gajošovou
pátek 9.5.2014 | Redakce

Pár týdnů zaslouženého volna uběhlo hráčům i vedení klubu jako voda. Nyní už jsou ale v plném proudu přípravy na sezonu novou. Hráčům začala letní příprava, vedení klubu zase pilně pracuje na tom, aby bylo vše připraveno na jedenáctou druholigovou sezonu v novodobé historii hodonínského hokeje. Jak vypadá aktuální seznam hráčů, kteří jsou zapojeni do letní přípravy, s kým by se měli Drtiči utkat v přípravných zápasech, jak hodnotí minulou sezonu nebo co nového připravuje klub pro fanoušky. O tom všem jsme si povídali s předsedkyní klubu Janou Gajošovou.

 
 

Kdybychom porazili tři kola před koncem Nový Jičín, mohlo to být všechno jinak


Paní předsedkyně, jak s odstupem času hodnotíte nedávno skončenou sezonu?

Po základní části jsme skončili na sedmém místě, což pro nás bylo určitě zklamáním, jelikož jsme si před sezonou vytýčili jako cíl skončit do čtvrtého místa a z tohoto pohledu určitě spokojeni nejsme. Při pohledu na vyrovnanou tabulku ale zjistíme, že na třetí místo jsme ztratili jen tři body. O ty jsme se sami připravili sami v závěru základní části, kdy jsme vlastní nedisciplinovaností přicházeli o důležité body, které nám v závěrečném zúčtování chyběly. Kdybychom porazili tři kola před koncem Nový Jičín, mohlo to být všechno jinak. Tato výhra by nám zaručila čtvrtou příčku, splnění našeho předsezonního cíle a hlavně by znamenala to, že bychom začínali play-off doma a asi i s přijatelnějším soupeřem.

Tabulka 2. liga sk. V 2013/14

 • 1. Prostějov 100 b
 • 2. Poruba 93 b
 • 3. Přerov 76 b
 • 4. Opava 75 b
 • 5. Vsetín 74 b
 • 6. Technika 74 b
 • 7. Hodonín 73 b
 • 8. Frýdek-Místek 61 b
 • 9. Nový Jičín 50 b
 • 10. Orlová 44 b
 • 11. Břeclav 39 b
 • 12. Val. Meziříčí 33 b

Co se play-off týče, myslím si, že se nemáme za co stydět. Dvě kola před koncem základní části jsme se rozhodli pro změnu na trenérském postu a dát tak mužstvu nějaký nový impuls. To se nám myslím povedlo, protože v utkáních pod vedením nového trenérského dua nechali kluci na ledě všechno a odmakali zápasy na sto procent. Nemá teď cenu spekulovat o tom, jestli by měla série jiný průběh, kdybychom začínali doma. Je třeba uznat, že soupeř měl kvalitu a postup si Poruba zasloužila. Věřím tomu, že v domácí zápasy v play-off byly i jakousi omluvou pro naše fanoušky za nepovedené výkony z konce dlouhodobé části.


Jaká byla minulá sezona z ekonomického pohledu?

Nějaké malé pohledávky z loňského ročníku máme, ale tak jako vždy je co nejdříve doplatíme, abychom do nového ročníku šli opět bez jakéhokoliv dluhu. Během doby, co u hokeje v Hodoníně jsem, se nikdy nestalo, že bychom měli v září pokrytý rozpočet na celou následující sezonu. Je to pořád stejný koloběh o shánění peněz, což je v dnešní době čím dál těžší práce. Tímto bych hrozně moc chtěla poděkovat našim partnerům za to, jak nám pomáhali v minulém roce a také za to, jak se už nyní staví k sezoně nové. Stejně tak patří velký dík i našim fanouškům, kteří jsou skvělí a pro které hokej v Hodoníně všichni děláme. Fanoušci jsou pro nás nejen šestým hráčem v poli, ale prostřednictvím vstupného také důležitou součástí klubového rozpočtu. Velmi dobrý pocit mám i z postoje města, jehož zástupci jsou podpoře hokeje nakloněni.


Nyní už ale pojďme k novému ročníku. I když jména trenérů u A-týmu i juniorky již byla zveřejněna, můžete nám říct pár slov k obsazení jednotlivých postů?

U kormidla A-týmů zůstává dvojice Jan Prčík - Petr Krupica. Realizační tým zůstává stejný, jako v minulém roce. Juniorku nově přebírá jako hlavní kouč pan Stanislav Beťko. Roli asistentů budou u juniorského týmu plnit společně oba trenéři A-týmu, kteří budou panu Beťkovi vypomáhat. Důvod je prostý - větší komunikace a spolupráce mezi oběma týmy. Naším cílem od nové sezony tedy bude hlavně to, zapracovávat juniory do dospělého hokeje. Druhá liga by měla být postavena hlavně na domácích hráčích.


Posily? Všechno je to otázka toho, kteří hráči budou volní a samozřejmě také financí


Šanci tedy dostanou mladí hráči a odchovanci klubu. Máte v plánu přivést do týmu i nějaké zkušenější hráče?

Soupiska pro příští ročník se bude uzavírat až v měsíci srpnu. Tak jako každý rok. V tomto období se nám určitě přijdou nějací nový hráči ukázat. Posílit bychom chtěli zejména defenzivu, kde nás nejvíce tlačí bota. Všechno je to ale otázka toho, kteří hráči budou volní a samozřejmě také financí.


Hráči, kteří se účastní společné letní přípravy na novou sezonu

 • Brankáři: Kotvan, Luner
 • Obránci: Frolek, Kulyk, Miklík, Polák, Polesný, Prčík, Záhradný
 • Útočníci: Buřič, Čavoj, Duchoslav, Charvát, Jurásek, Kuba, Kučera, Mika, Peš, Smetana R., Špok, Tomi, Vrba

Víte už, kteří hráči na soupisce pro příští sezonu naopak s jistotou nebudou?

Kvůli pracovním povinnostem u nás už nebude pokračovat Pavel Kříž. Pavel má dobrou, ale na čas náročnou práci, která mu nedovolovala věnovat hokeji tolik času, kolik by bylo potřeba. Bavili jsme se o tom spolu dlouho a nakonec jsme se bohužel shodli na tom, že pro něj bude lepší, dá-li přednost své práci. Dále už nepočítáme ani se službami Davida Skočovského a Štěpána Koukala.


Květen je období, kdy se kromě začátku letní přípravy domlouvají také přípravné zápasy . Můžete nastínit, se kterými soupeři by se měli Drtiči v přípravě poměřit?

Naše představa je taková, že se v přípravě chceme utkat s týmy, s nimiž se nebudeme potkávat ve druhé lize. V současné chvíli máme potvrzeny dvojzápasy s prvoligovou slovenskou Trnavou a naším již tradičním soupeřem z Piešťan. Dále je ve hře Senica a Nové Zámky (vítěz MOL Ligy, pozn. redakce). Pokoušíme se také domluvit se na utkání s některým z českých prvoligových celků. Přesný počet zápasů zatím určený nemáme, ale mělo by jich být deset až dvanáct.


Co říkáte na rozhodnutí svazu, zrušit baráže o první i druhou ligu?

Myslím si, že to tak je správně. Jsem zastáncem toho, že pokud někdo vyhraje nějakou soutěž, tak by měl postoupit přímo. Naopak je-li někdo nejhorší, měl by sestoupit. Druhá otázka je pak finanční stránka věci. Může se stát, že tým, který si vybojuje účast ve vyšší soutěži, posléze zjistí, že nemá dostatek prostředků. Ale opakuji, myslím si, že systém přímého postupu a sestupu je spravedlivější.


Víte už, na kdy je naplánován ligový aktiv?

Přesný termín zatím neznáme. Měl by ale proběhnout někdy v první polovině měsíce června.


Nikdy nepadlo ani slovo o tom, že by měla první liga přejít z Havlíčkova Brodu do Hodonína


Máte nějaké náznaky toho, jak by mohla soutěž v nové sezoně vypadat? Zda zůstanou dvě skupiny, nebo se bude konat opět návrat ke třem druholigovým skupinám?

Spekulovat o tom, jak bude soutěž vypadat, na to je teď ještě příliš brzo.


V minulé sezoně byla mezi SHK a Rebely jakási spolupráce. V Hodoníně hrálo několik hráčů patřící právě Havlíčkovu Brodu. Bude tato spolupráce pokračovat i v letošním roce?

Co se spolupráce s Havlíčkovým Brodem týče, můžu teď už veřejně říct, že jsme domluveni na užší spolupráci. Rozdíl oproti loňsku je ale ten, že pokud se domluvíme na příchodu některého hráče, ať už formou hostování, nebo střídavých startů, bude hráč v Hodoníně nejen nastupovat k zápasům, ale bude s naším týmem také trénovat. Což vloni nebylo. Na druhou stranu pokud někdo z našeho kádru bude ukazovat takovou výkonnost, že si řekne o šanci zahrát si v první lize, nebudeme v tom samozřejmě nikomu bránit.


  Jana GAJOŠOVÁ

Když už jsme u Havlíčkova Brodu, před pár týdny se v týdeníku Naše Slovácko objevily spekulace o tom, že by se, právě od Rebelů, mohla do Hodonína přestěhovat první liga…

Novináři mi kvůli tomu několikrát volali a já jsem jim vždy řekla, že to komentovat nebudu. Tohle byla věc Havlíčkova Brodu. Myslím si, že za touhle fámou byli fanoušci, tak jak to často bývá. Jak jsem již řekla - spolupráce s Havlíčkovým Brodem ano, ale nikdy nepadlo ani slovo o tom, že by měla první liga přejít z Havlíčkova Brodu do Hodonína.


Do Znojma se po několika letech vrací jako manažer pan Rostislav Dočekal. Jste spolu v kontaktu?

S panem Dočekalem jsme v kontaktu neustále. Jsme přátelé a hokej spolu často konzultujeme. Stejně tak jsme ve spojení i se Zlínem a Havlíčkovým Brodem. Jestli ale míříte na téma možné hráčské výpomoci ze Znojma, musíte si uvědomit jednu základní věc. Znojmo hraje EBEL ligu, tudíž za každého hráče, který by k nám teoreticky mohl přijít, by se musel zaplatit transfer (cca 20 tisíc korun, poznámka redakce). Střídavé starty v tomto případě neexistují. Takže možnost určitě je, ale pokud bychom se k tomuto kroku odhodlali, tak musíme postupovat velice citlivě, abychom nevyhazovali peníze zbytečně komínem.


Na závěr bych se Vás rád zeptal na to, co máte pro fanoušky připraveno na letošní sezonu?

Pro fanoušky toho připravujeme víc. Letos už konečně otevřeme na zimním stadionu fanshop. Chtěla bych se omluvit za to, že nebyl připraven už vloni, jak jsem před minulou sezonou slibovala, ale měli jsme s tím jisté potíže. Sortiment nebude z počátku moc velký, ale časem se bude určitě rozšiřovat. Dále zvažujeme znovuobnovení přestávkové soutěže pro fanoušky v podobě střelby na branku. Pro permanentkáře připravujeme jisté výhody, související s koupí permanentky a to jak na sezení, tak na stání. A pokud se všechno podaří, tak jak má, tak budeme mít pro fanoušky velké překvapení, které plánujeme na začátek srpna. Zatím je vše ale ve fázi příprav, takže dokud nebudeme mít všechno černé na bílém, tak bych nerada prozrazovala víc.


Hlasujte v anketě GÓL ROKU 2014 a vyberte nejhezčí gól sezony 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies