Konec baráži. Vítězové druhé ligy budou od nové sezony postupovat do vyšší soutěže přímo

Konec baráži. Vítězové druhé ligy budou od nové sezony postupovat do vyšší soutěže přímo
středa 7.5.2014 | Redakce

Výkonný výbor ČSLH rozhodl, že od sezóny 2014/15 bude ve všech soutěžích dospělých - s výjimkou baráže mezi Tipsport extraligou a I. ligou - uplatňován princip přímého sestupu a postupu. Což vlastně znamená, že druholigové týmy už nebudou muset projít nevyzpytatelnou barážovou loterií a postup do vyšší soutěže si zajistí už samotným vítězstvím ve finále své „konference“.

 
 

O uplatnění obdobného principu pro mládežnické soutěže - s výjimkou baráže mezi NOEN extraligou juniorů a ligou juniorů - bude jednat na svém příštím zasedání. „Důvody tohoto kroku jsou jak sportovní, tak ekonomické,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Pro kluby se tím prodlouží sezóna a budou hrát méně utkání ve všedních dnech, což ocení především v nižších soutěžích, kde hráči většinou pracují nebo studují. V menších klubech se navíc často stávalo, že s ukončením sezóny dospělých končil i provoz zimního stadiónu, což mělo následně negativní vliv na mládežnické kategorie,“ dodal šéf českého hokeje.

Tato úprava však zároveň znamená i to, že nejhorší týmy druhé ligy (poslední ve svých skupinách) nebudou mít možnost uhájit svou příslušnost v barážové sérii s vítězem Krajské ligy (dosud se hrála série na dvě vítězná utkání). Vítězové Krajské ligy automaticky postoupí také o soutěž výš.

Oficiální web Drtičů hledá nové redaktory a fotografy, pojďte psát o hodonínském hokeji!


Výkonný výbor ČSLH také rozhodl, že od sezóny 2014/15 bude zrušeno omezení střídavých startů po 15. únoru pro hráče juniorského věku. „Junioři, kteří nebudou v rozhodující části sezóny vytěžováni ve svých domovských klubech, tak dostanou příležitost, aby nastupovali a získávali zkušenosti jinde,“ doplnil Tomáš Král.

Na zimních stadiónech ve všech soutěžích řízených ČSLH budou s platností od příští sezóny povinné defibrilátory a další základní zdravotnické vybavení, které bude v případě potřeby dostupné nejen při zápasech, ale i při trénincích.

Výkonný výbor ČSLH rovněž s účinností od sezóny 2014/15 zrušil povinnou bankovní záruku pro kluby I. ligy ve výši jednoho miliónu korun. Rozhodl tak s přihlédnutím k tomu, že případné prokazatelné závazky je možné řešit jinými způsoby, a to jak před zahájením soutěží (licenční řízení, prokazování bezdlužnosti), tak v jejich průběhu (pozastavení přestupů, finanční pokuty, vyloučení). „Alespoň zčásti tak přispějeme k ulehčení nesnadné ekonomické situace klubů ve druhé nejvyšší soutěži, které povinná garance neúměrně zatěžovala,“ vysvětlil Tomáš Král. Ostatní licenční podmínky zůstávají v platnosti.
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies