Kočara už nepovede Přerov, Vyrůbalík bude oblékat dres extraligového nováčka

Kočara už nepovede Přerov, Vyrůbalík bude oblékat dres extraligového nováčka
pondělí 5.5.2014 | Redakce

Se začátkem letní přípravy na nový ročník bylo zveřejněno pár změn u kormidel druholigových mužstev. K výměně trenéra sáhli v Přerově a Porubě, částečná obměna proběhla i u břeclavských Lvů. Olomoučtí Kohouti, kteří postoupili po dlouhých letech do nejvyšší soutěže, oznámili jako první posilu hodonínského odchovance Martina Vyrůbalíka. Manažer Rostislav Dočekal, někdejší obránce Baníku z osmdesátých a začátku devadesátých let, se kvůli rodinným důvodům přesouvá z Karlových Varů do Znojma, kde bude zastávat funkce manažera a zároveň asistenta trenéra.

 
 

  Petr DOČKAL

  foto: hokejprerov.cz

První změny na trenérských postech. Přerov povede Dočkal, Poruba hledá náhradu za Sršně

V době, kdy většina mužstev již začíná s letní přípravou, přichází na řadu první rošády mezi druholigovými trenéry. Zatímco v Hodoníně budou nadále u kormidla Drtičů pokračovat Jan Prčík s Petrem Krupicou, v týmu loňského finalisty z Přerova přichází ke změně na pozici kouče Zubrů. Mise Vladimíra Kočary u prvního mužstva Hanáků je prozatím u konce. Za nedlouho sedmatřicetiletý Kočara se přesouvá k juniorce Zubrů, první mužstvo nově povede Petr Dočkal.

Nového šéfa střídačky hledají v Porubě. V Ostravě totiž po dvou letech skončil trenér Tomáš Sršeň. Sedmačtyřicetiletý olomoucký rodák v novém ročníku povede prostějovské Jestřáby, kteří uspěli v baráži a od podzimu budou brázdit prvoligová kluziště. O tom, kdo zaujme jeho místo zatím v Ostravě nemají úplně jasno. "Určité představy už máme, ale trenérské složení oficiálně oznámíme až v průběhu několika dní," řekl klubovému webu manažer Pavel Hinner.

Zatím poslední známou změnou je výměna na postu asistenta trenéra v sousední Břeclavi. Hlavnímu Michalu Konečnému bude nově dělat hrajícího asistenta veterán Radek Haman. Dosavadní asistent trenéra Petr Žurek se posouvá na pozici vedoucím týmu.
  Martin VYRŮBALÍK

  foto: hc-olomouc.cz

Obránce Martin Vyrůbalík po třech letech opouští Skalici a míří zpět do Olomouce

Třiatřicetiletý Martin Vyrůbalík si po čase opět zahraje nejvyšší českou soutěž. V minulých třech ročnících oblékal odchovanec hodonínského hokeje dres slovenské Skalice. V barvách týmu ze Záhorí odehrál celkem 260 utkání, v nichž si připsal na obránce velmi slušných 95 kanadských bodů (28+67) a patřil tak mezi nejproduktivnější zadáky slovenské nejvyšší soutěže.

Nyní jeho kroky míří nazpět do známého prostředí. Na Hané totiž v minulosti strávil Martin Vyrůbalík celkem čtyři sezony. V té zatím poslední (2010/2011) dokonce zastával funkci kapitána. Extraligový nováček ohlásil příchod Vyrůbalíka na svém oficiálním webu jako první posilu do nově se rodícího týmu pro blížící se ročník, v němž bude Mora poprvé od ročníku 1996/1997 mezi českou elitou.

V české nejvyšší soutěži odehrál Martin Vyrůbalík v barvách Vsetína, Znojma a Komety Brno celkme 72 soutěžních utkání, v nichž si do statistik připsal dvě gólové přihrávky.
  Rostislav DOČEKAL

  foto: denik.cz

Rostislav Dočekal se vrací do Znojma. Kromě postu sportovního manažera bude u Orlů plnit také roli asistenta

Manažer Rostislav Dočekal se po roce loučí se západem Čech a po deseti letech se vrací do známého prostředí. Od letošní sezony bude opět součástí znojemského klubu. „Musím říci, že se na to hodně těším. Dosud jsem působil v Karlových Varech, kde jsem byl hodně spokojený. Ale z rodinných důvodů se vracím na Moravu,“ řekl v rozhovoru pro hokej.cz.

„Všechno jsem hodně zvažoval, nakonec rozhodly rodinné důvody. Bydlím v Brně, rozhodl jsem se pro návrat," říká. Navíc se objevila nabídka ze Znojma, což pro Rostislava Dočekala znamená něco jako návrat do rodných míst.

Ve městě okurek a dobrého vína totiž kdysi prožil osm krásných sezon. "Od té doby se všechno změnilo. Klub udělal hodně práce na zázemí, má opravený stadion, podmínky na velké úrovni. Ale určitá atmosféra dřívějších let tam přetrvává. Neřekl bych, že je můj návrat pikantní, ale pro mě určitě zajímavý. Nechal jsem tam kus života,“ pokračuje v povídání pro server hokej.cz.

Kromě rodinných důvodů a vztahu ke Znojmu je tady ještě jedna věc, která Dočekala k rozhodnutí přiměla. Zná velice dobře rakouské prostředí. Kdysi aktivně hrával za Vídeň, u našich jižních sousedů má výborné kontakty. Navíc hodonínský rodák hovoří velmi dobře německy. „EBEL je soutěž, která mě dlouhodobě zajímá. Myslím, že se v ní velmi dobře orientuju. Nabídka Orlů mě zaujala, láká mě zkusit si soutěž v manažerské roli,“ připouští. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies