4. kolo: Čtyři utkání aktuálního kola se v základní hrací době nerozhodla, do čela jde zatím neporažená Opava

úterý 30.9.2014 | Jan Hochman

Jediným, kdo o víkendu nebodoval, byli břeclavští Lvi, kteří doma nestačili v základní hrací době na Opavu. V ostatních duelech se týmy o body podělily. Poruba otočila v nastavení zápas s Karivnou, SK ale alespoň připisuje první bod do tabulky. Frýdek vyhrál v prodloužení nad Bobry hodně spornou brankou, která u hostů vzbudila bouři nevole. Prodloužení rozhodlo i zápas Přerova a Nového Jičína, Zubři díky dvoubodové výhře odčinili nečekanou prohru z minulého kola. Vítěze jihomoravského derby mezi Hodonínem a Technikou musely určit až nájezdy, v nich byli úspěšnější hosté z Brna.

Výsledky 4. kola

HC RT TORAX Poruba - SK Karviná 4:3pp (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 43. Chaloupka (Kilnar), 44. Hulva (Puškár, Seidler), 60. Vaněk (Hulva, Krayzel), 62. Chaloupka (Javín, Seidler) - 14. Kasperlík M., 25. Holý (Hoďa, Graca), 27. Luka (Deutsch). Rozhodčí: Šutara - Jureček, Rychlý. Diváci: 257 (5,1% z celkové kapacity - 5000).

Martin Smeták (Poruba):
„S takovým přístupem se hokej hrát nedá. Buď si to ti hráči uvědomí, nebo s tím budeme muset začít něco dělat. Podali jsme katastrofální výkon, měli jsme špatný přístup k zápasu, nebruslili jsme, nenapadali, prostě všechno bylo špatně. Jediným pozitivem je výsledkový obrat, kdy jsme si trošku šlápli a najednou to bylo něco jiného. Před zápasem jsem přitom hráče upozorňoval na to, že musíme hrát od první minuty naplno. Bez bojovnosti a nasazení to nepůjde.“ zdroj ohlasů: hcporuba.cz

Roman Sedlák (Karviná):
„Myslím si, že jsme odehráli výborné utkání, ale nezvládli jsme závěr. Nechali jsme soupeře hrát a pak jsme samozřejmě museli faulovat. Měli jsme hodně vyloučení a inkasovali v oslabení dva góly. V první třetině nás Poruba přehrávala, ale druhé dějství jsme sehráli mnohem lépe a zaslouženě vedli. Před zápasem bychom bod brali, ale po vývoji jsme zklamaní. Věřím, že se i po takové kruté porážce dokážeme zvednout a zlepšovat. Nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.“ zdroj ohlasů: hcporuba.cz

HC Frýdek-Místek - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Ivan (Mach), 40. Krutil (Zedník), 61. Samiec (Ivan, Podešva) - 11. Slovák (Randýsek), 28. Kuchta (Martiník, Kaluža). Rozhodčí: Koziol - Gančarčík, M. Vengřín. Diváci: 163 (8,2% z celkové kapacity - 2000).

HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín 2:1pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Goiš, 65. Pala (Osina, Šťastný D.) - 12. Gogolka. Rozhodčí: Kika - Goňa, Wesley. Diváci: 1057 (35,2% z celkové kapacity - 3000).

Petr Dočkal (Přerov):
„Chtěli jsme ukázat fanouškům, že tým už na nepovedený zápas v Břeclavi zapomněl. Věděli jsme, že zdolat nepříjemný Nový Jičín, můžeme jen obrovskou bojovností a nasazením. Soupeř měl velmi účinnou obranu a vyrážel do rychlých brejků. My jsme na to byli připraveni, i díky lepšímu bruslení jsme se dostávali do řady šancí, ale spoustu z nich nám pochytal Šrámek. Při takovém poměru střel musí být produktivita výraznější, na tomto je třeba zapracovat. Po zamíchání sestavy se nám povedlo srovnat a díky ještě většímu tlaku jsme v prodloužení zužitkovali přesilovku. Fanouškům děkujeme za krásnou podporu, byli naším šestým hráčem. Teď nás venku čeká Opava, na kterou se musíme co nejlépe připravit.“ zdroj ohlasů: hokejprerov.cz

Aleš Flašar (Nový Jičín):
„Přerov mnohem lépe bruslil, ale my jsme dnes velmi dobře hráli v obraně. Co prošlo k bráně, to zachytil Šrámek. Bod určitě bereme, ale mrzí nás to, že jsme mohli jít do nájezdů, jenže školáckou chybou jsme domácím nabídli přesilovku, kterou využili. Ale je sport a také věci se stávají. Klukům jsem v kabině poděkoval za výkon. Rozhodně se nemáme za co stydět.“ zdroj ohlasů: hokejprerov.cz

SHK Hodonín - VSK Technika Brno 1:2sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Sajdl (Polesný, Pokorný) - 27. Stehlík (Vrba), rozhodující nájezd Zábranský. Rozhodčí: Dědek - Měkýš, Chocholouš. Diváci: 1084 (31,0% z celkové kapacity - 3500).

Jan Prčík st. (Hodonín):
„Hodně jsme zaspali začátek zápasu. V prvních minutách jsme rozhodně nehráli to, co jsme chtěli hrát. Pořád nám chybí víc střelby a tlačení se do brankoviště. Zranil se nám Martin Špok, což byla velká čára přes rozpočet. Hodně nám to narušilo formace, protože před zápasem nám ze sestavy vypadli Radek a Tomáš Smetanovi, kteří bohužel dostali virózu. Nemoci a zranění nás bohužel v úvodu sezony provází neustále a až v moc velké míře. Utkání asi pro oko fanouška moc pohledné nebylo. Hodně se taktizovalo, protože ani jedno mužstvo nechtělo dostat branku a poctivě se všechny puky dohrávaly. Bylo to hodně tvrdé utkání, fanoušci, kteří přišli, to sami viděli. My jsme se snažili hráče krotit, aby tam nebylo emocí ještě zbytečně víc. Klukům chci poděkovat za bojovnost, se kterou celý zápas odehráli. Jen se ale budu opět opakovat, chce to více střelby, víc jednoduchosti a více se tlačit do brány. Bod z domácího zápasu je vždycky málo, ale všichni víme, že nájezdy už jsou potom pouhá loterie.“

Vlastimil Odehnal (Technika):
„Bylo to klasické derby, které vždy s Hodonínem odehrajeme. V zápase jsme byli daleko živější a předvedli rozhodně lepší výkon, než ve středu proti Ostravě. Hráče musím pochválit za přístup, nasazení a bojovnost. Zároveň nás držel Pepa Novák, který chytal výborně. I gólman Hodonína předvedl dobrý výkon a z tohoto pohledu je remíza spravedlivá. Nájezdy jsou vždy loterie a štěstí se tentokrát přiklonilo k nám. Škoda Davida Havíře, který dostal trest ve hře, což pro něj znamená jednozápasový distanc. Ocenil bych i fair play gesto Martin Špoka, jenž odvolal pětiminutový trest pro Karla Benýška. Za to bych mu chtěl poděkovat a takhle by to ve sportu mělo být.“ zdroj ohlasů: hctechnika.cz

HC LVI Břeclav - HC Slezan Opava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Kučera, 23. Buhaj (Směřička), 38. Tobola (Kučera) - 5. Tichý (Polok, Herman), 14. Baďura (Měch, Galvas), 33. Vítek (Baďura, Měch), 35. Černý L. (Tichý, Polok), 46. Vítek (Baďura). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Smilek. Diváci: 238 (5,9% z celkové kapacity - 4039).

Michal Konečný (Břeclav):
„Opava se na nás dobře připravila, vůbec nás nepodcenila. Hrála velice dobře a vyhrála zcela zaslouženě. Rozhodly přesilovky, které jsme hrály špatně, zatímco hosté je využily. Přitom minule nám šly na jedničku a kluci si asi mysleli, že to půjde samo. Chybělo nám i to správné nasazení. Cením si toho, že jsme se dostali za stavu 0:2 opět do zápasu, ale pak přišlo několik momentů, kdy jsme nebyli důrazní před vlastní brankou a Opava nás okamžitě trestala. Když už jsme měli tlak a gólovky na začátku třetí třetiny, nedáme je, a Opava nám po hloupé chybě odskočí na 3:5. Přitom s Frýdkem jsme ukázali, že v momentě, kdy vyrovnáme, dokážeme zápas zvrátit. Jenže to je kdyby. Nikdo po nás ale nemůže chtít, abychom vyhrávali všechny zápasy. Teď zkusíme přivézt body z ValMezu.“ zdroj ohlasů: hcbreclav.cz

Josef Doboš (Opava):
„Začali jsme velmi dobře a dostali se do dvoubrankového vedení. Po zbytečných chybách jsme jej sice ztratili, ale kluci ukázali, že jsou tým, a brzy jsme upravili na 4:2 a zápas kontrolovali. Odvedli jsme dobrý výkon, zaslouženě jsme vyhráli.“ zdroj ohlasů: hcslezan.cz

VHK Vsetín - volno

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 0 - 3 - 1 - 1, 13:13 (2:5, 4:6, 4:1 - 3:0 - 0:1).
Nejvyšší návštěva: 1084 (Hodonín)
Průměrná návštěva: 560 (celkem 2799)
Průměr gólů na zápas: 5,2 (celkem 26)
Nejrychlejší branka: Josef Tichý - HC Slezan Opava (04:42 - BRE vs. OPA)

Tým kola

Nejlepším týmem kola zvolily zástupci druholigových redakcí HC SLEZAN OPAVA. Opava je jediným týmem, který je i nadále stoprocentní. I ve svém třetím soutěžním utkání získali svěřenci trenéra Suchánka tři body a po zásluze se vyhřívají na prvním místě tabulky. Tam se Slezané dostali díky výhře 5:3 na ledě doposud také neporažené Břeclavi.

Hráč kola

Hráčem čtvrtého kola je urostlý vítkovický odchovanec ve službách ostravské Poruby JAN CHALOUPKA , který nastupuje za druholigový tým již čtvrtou sezonu a patří tak mezi základní stavební kameny mužstva. Čtyřiadvacetiletý forvard byl na začátku i na konci velkého obratu svého týmu v zápase s Karvinou. Ve třetí třetině nejprve odčaroval kouzlo brankáře Vrby, na kterého Poruba dlouho nemohla vyzrát, aby následně v prodloužení rozhodl o výhře svých barev.

Pořadí v hlasování o tým kola: Opava - 6, Poruba - 4, Technika - 1, Přerov - 1.
Pořadí v hlasování o hráče kola: Jan Chaloupka (POR) - 9, Jakub Vítek (OPA) - 5, Marek Ivan (FRM) - 3, Josef Tichý (OPA) - 2, Josef Novák (TEC) - 2, Lukáš Šrámek (NJI) - 1, Ondřej Stehlík (TEC) - 1, Petr Seidler (POR) - 1.
Hlasovaly tyto redakce: BRE, FRM, HOD, POR.

venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas