37. kolo: Opava konečně zabrala, Bobři začínají pošilhávat po play-off, oslabení Drtiči vyhráli v Brně

neděle 1.2.2015 | Jan Hochman

Severomoravské derby mezi Karvinou a Porubou skončilo očekávaným vítězstvím hostů, kterí poslední tým v pohodě přehráli. Oslabený Nový Jičín vzdoroval lídrovi z Přerova jen do poloviny zápasu, pak se Hanáci rozstříleli a slaví tak čtvrtou výhru v řadě. Opravdové torzo hodonínského kádru se postaralo o největší překvapení kola, když Drtiči vyloupili domácí stánek brněnské Techniky. V duelu ze dna tabulky si Bobři a Frýdek rozdělili body, dva zůstaly díky lépe zvládnutým nájezdům na Valašsku. Hokejisté opavského Slezanu se po pěti porážkách dočkali výhry, když v pohodě přehráli taktéž se trápící břeclavské Lvy.

Výsledky 37. kola

SK Karviná - HC RT TORAX Poruba 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Foltyn (Kasperlík M.), 27. Ballner (Vyčesaný), 47. Čintala (Kasperlík M.) - 15. Hulva (Červenka, Vrána), 16. Zachar (Krayzel, Vajda), 33. Krayzel (Červenka, Peslar), 40. Zachar (Krayzel, Kilnar), 53. Červenka (Vrána). Rozhodčí: Vaněk - Novotný, Šimčík. Diváci: 187 (2,5% z celkové kapacity - 7500).

Tomáš Sršeň (Poruba):
„Utkání nebylo z naší strany ne moc dobré. Samozřejmě bereme tři body.“ (zdroj ohlasů: hcporuba.cz)

HC Nový Jičín - HC ZUBR Přerov 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Gebauer R. (Mráz) - 32. Procházka (Polák, Kudělka), 39. Málek (Sedlák, Kudělka), 50. Blinka (Málek), 51. Procházka (Šebek, Kudělka), 53. Sedlák (Kratochvíl Š., Osina). Rozhodčí: Fiedler - Moravec, Rožánek. Diváci: 392 (19,6% z celkové kapacity - 2000).

Aleš Flašar (Nový Jičín):
„Dnes byla konstelace hvězd k nám hodně přísná. Kvůli autonehodě ze sestavy vypadli dva nejlepší beci, nemohl nastoupit ani nemocný brankář Iláš a ze zdravotních důvodů pak musel jít ze hry i Šrámek, který nás držel. Do toho všeho přijel Přerov, nejlepší tým ligy. Dohrávali jsme na osm lidí a proti tak silnému soupeři jsme neměli šanci. Porážka 1:5 je pro nás ještě přijatelná, protože Přerov hrál v první třetině velice dobře a musím mu pogratulovat k vítězství. Kdyby se nám povedlo dát dříve nějaký gól, tak bychom soupeře třeba postrašili. Budeme teď mít více volna, které nám pomůže všechny šrámy vyléčit.“ (zdroj ohlasů: hokejprerov.cz)

Petr Dočkal (Přerov):
„V první třetině jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale kvůli nedůrazné koncovce se nám ani jednu příležitost nepodařilo využít. Pak už jsme ale naši aktivní hru zúročili gólově a domácím jsme odskočili. Ve třetí třetině jsme soupeře do větších šancí nepustili, ubránili jsme i několik oslabení a přidali další branky. Stejně jako soupeř, ani my jsme nebyli úplně kompletní, ale utkání bylo odehráno z naší strany tak, jak jsme si stanovili. Nový Jičín jsme výrazně přestříleli a ke konci už se zápas pouze dohrával.“ (zdroj ohlasů: hokejprerov.cz)

VSK Technika Brno - SHK Hodonín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Bustin (Habrovec, Havíř), 35. Jurča (Pargáč, Látal), 51. Brzobohatý (Klimeš, Benýšek) - 19. Kuba (Škápik, Jurásek), 22. Jurásek (Kuba), 24. Smetana (Mika), 45. Jurásek (Peš). Rozhodčí: Held - Klein, Linhart. Diváci: 197 (19,7% z celkové kapacity - 1000).

Roman Kaňkovský (Technika):
„Myslím si, že první krok k našemu dnešnímu neúspěchu, byla první třetina. Měli jsme v úvodní pasáži dost střel i šancí, ale po dvaceti minutách to bylo jen 1:1 a bohužel se nám nepovedlo více zužitkovat naši převahu. Do druhé třetiny jsme nastoupili s tím, že scénář bude pokračovat a že nám to dál půjde samo. Soupeř ale využil dvou našich chyb, otočil vývoj utkání. My jsme se pak těžko dostávali do hry, byli jsme hodně nervózní. Dalším rozhodujícím prvkem bylo to, že jsme málo chodili do brankoviště. Chyběl nám tam větší důraz. Hosté pak opět odskočili na rozdíl dvou branek a od nás to pak už byla spíš taková křeč, kdy jsme až moc chtěli. I power play jsme odehráli dobře, vypracovali jsme si tam i gólové příležitosti, ale dnes nám to prostě nebylo přáno.“

Jan Prčík st. (Hodonín):
„Jsme rádi, že nám tentokrát neutekla první třetina, což nás teď hodně trápilo. Kluci zabrali a i když jsme prohrávali, tak dokázali do přestávky srovnat. Ve druhé třetině jsme byli z mého pohledu prvních deset minut lepší, ž čehož jsme vytěžili dvě branky. Škoda, že jsme před koncem třetiny dostali druhou branku, protože s dvoubrankovým vedením se hraje přeci jenom lépe. Naštěstí po nástupu do poslední třetiny jsme Technice zase odskočili na rozdíl dvou branek, což se nakonec ukázalo, jako rozhodující. Závěr zápasu jsme dohrávali jen na čtyři beky, ale kluci si za dnešek rozhodně zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Na to, v jakém počtu jsme zápas odehráli, tak podali opravdu výborný výkon. Chtěl bych poděkovat i našim fanouškům, kteří za námi přijeli. Celý zápas nás hlasitě podporovali a i oni mají na dnešní výhře velký podíl.“

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Frýdek-Místek 4:3sn (3:2, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Studený (Kysučan, Kaluža), 19. Studený (Kaluža), 20. Gulda (D.Varga), rozhodující nájezd Sprušil - 18. Zedník (Sršeň, Prokop), 20. Sršeň (Ivan), 43. Lipina (Samiec, Matějek). Rozhodčí: Kika - Goňa, Wesley. Diváci: 200 (16,7% z celkové kapacity - 1200).

Miroslav Kameník (Frýdek-Místek):
„Škoda, že jsme domácím umožnili v první třetině dát tři branky. Všechny jsme jim ale nahráli my sami. Jinak bych řekl, že jsme po celé utkání byli lepší. V každé z těch tří třetin jsme si vypracovali spoustu šancí, jenže je nedali. To nás stálo lepší výsledek. Děkujeme našim fanouškům, kteří za námi dorazili a fandili celý zápas.“ (zdroj ohlasů: hcf-m.cz)

HC Slezan Opava - HC LVI Břeclav 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Měch (Tůma, Vítek), 32. Svoboda (Wolf, Chalupa), 34. Černý T. (Kocián, Vítek), 37. Tůma (Měch), 42. Vítek (Kocián, Měch) - 17. Zháňal. Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Řezáč. Diváci: 658 (12,0% z celkové kapacity - 5500).

David Musial (Opava):
„Jsem nesmírně rád, že jsme ten dnešní zápas zvládli. Už od první třetiny jsme hráli dobře. Ve druhé třetině jsme hráli přesilovky, ve kterých jsme se dokázali prosadit a navýšit tak naše vedení. Ve třetí periodě už jsme si vedení pohlídali a dovedli jsme zápas do vítězného konce.“ (zdroj ohlasů: hcslezan.cz)

Michal Konečný (Břeclav):
„Výsledek je pro nás hodně krutý. V první třetině jsme hráli nejhorší hokej, paradoxně jsme ale vyrovnali na 1:1. Ve druhé části rozhodly přesilovky, klasicky. My jsme předtím, než jsme dostali dva slepené góly, měli tři stoprocentní tutové šance, přečíslení, ale gól nedáme. Místo toho, abychom vedli, tak rázem prohráváme o dvě branky. Druhý gól byl celkem náhodný, třetí pak po odrazu, kdy s tím už gólman nemohl nic dělat. Čtvrtý gól jsme pak dostali po jasném faulu na brankáře, Klimeš má otřes mozku a musel střídat. Stáhl jsem to poté jen na tři lajny, do třetí třetiny vletíme, ale dáme si hned zkraje třetiny vlastní gól. Jediným pozitivem utkání byl fakt, že jsme měli kupu šancí. Jenom je neproměňujeme.“ (zdroj ohlasů: hcbreclav.cz)

VHK Vsetín - volno

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 1 - 1 - 0 - 3, 16:18 (5:6, 6:6, 4:6 - 0:0 - 1:0).
Nejvyšší návštěva: 658 (Opava)
Průměrná návštěva: 326 (celkem 1634)
Průměr gólů na zápas: 6,8 (celkem 34)

Tým kola

Když odjížděli hokejisté SHK HODONÍN do Brna jen s nekompletními třemi útoky, moc fanoušků jim nevěřilo, že by Drtiči mohli proti silné Technice uspět. Opak byl ale pravdou. Statečně bojující Drtiči se ve druhé třetině ujali vedení, které už do závěrečné sirény nepustili. Díky těsné výhře 4:3 si nejenže připsali do tabulky cenné tři body, ale zároveň přerušili nelichotivou sérii, během níž prohráli na venkovních stadionech pět zápasů za sebou. Tři body ze hřiště soupeře přivezl Baník poprvé od 5. prosince 2014. Vítězství v malém jihomoravském derby jim navíc vysloužilo i cenu pro nejlepší tým kola.

Hráč kola

I když v listopadu oslavil již devětatřicáté narozeniny, stále patří mezi elitní druholigové útočníky. Své kvality potvrdil hodonínský ZDENĚK JURÁSEK i v utkání jeho Drtičů na půdě brněnské Techniky. Hosté v Brně zvítězili těsně 4:3 a člen druhé hodonínské formace byl hlavní postavou tohoto derby. V první třetině přihrál na vyrovnávací branku svému spoluhráči z útoku Kubovi, na začátku druhé periody poslal své barvy do vedení a v poslední části vstřelil nakonec vítěznou branku. Tříbodový večer jej navíc posunul do elitní pětky kanadského bodování skupiny Východ a u hlasujících redaktorů byl Zdeněk Jurásek oceněn titulem nejlepší hráč 37. kola.

Pořadí v hlasování o tým kola: Hodonín - 10, Valašské Meziříčí - 4, Opava - 1.
Pořadí v hlasování o hráče kola: Jurásek (HOD) - 11, Studený (VAL) - 5, Měch (OPA) - 5, Procházka (PRE) - 3, Zachar (POR) - 3, Kudělka (PRE) - 3.
Hlasovaly tyto redakce: BRE, FRM, HOD, KAR, POR.

venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas

1. ZNO Znojmo 3 13:5 9
2. ZNS Žďár nad Sázavou 2 10:5 6
3. HOD Hodonín 2 7:7 3
4. OPA Opava 3 9:10 3
5. VAL Valašské Meziříčí 2 8:11 2
6. KOP Kopřivnice 2 5:8 1
7. NJI Nový Jičín 2 4:10 0
8. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0