Rozhovor s Ladislavem Lubinou

Rozhovor s Ladislavem Lubinou
pondělí 26.8.2013 | Redakce, foto: denik.cz

Je na lavičce Nových Zámků jen necelé dva týdny „i s cestou“, jak se říká. Přesto už stihl odkoučovat celkem šest zápasů. Ladislav Lubina odešel z Pardubic na jihozápad Slovenska vstříc nové výzvě a připravuje hokejisty Mikronu na druhou sezonu v MOL Lize. A že jeho svěřenci hokej hrát umí, ukázali v závěru odvetného utkání na hodonínském ledě „Krásný zimák, výborné zázemí, lidi fandí. Je radost tady hrát,“ říká šestačtyřicetiletý trenér.

 
 

„Přijeli jsme do Hodonína v nekompletní sestavě, takže jsme tak trochu předpokládali, že budeme pod tlakem domácího mužstva, což se také potvrdilo,“ řekl ihned po utkání trenér Nových Zámků Ladislav Lubina. „Myslím si, že v prvních dvou třetinách měl soupeř navrch a potvrdil to v obou částech dvěma góly,“ dodal.

Drtiči na svého soupeře vletěli a už po šesti minutách vedli o dvě branky. Ve druhé třetině svůj náskok ještě nevýšili na rozdíl čtyř gólů, ale místo poklidného dohrání dobře rozehraného zápasu přišlo v závěrečném dějství docela slušné drama. „Jsem rád, že jsme v poslední třetině vstali z mrtvých a domácí jsme ještě trochu potrápili a vstřelili jsme i nějakou branku. Domácí vyhráli zaslouženě a pro nás je výsledek 4:3 přijatelný,“ uznal spravedlnost výsledku bývalý český a československý reprezentant.Trenér Nových Zámků se musel na Slovácku obejít bez služeb své elitní formace. Důvodem však nebylo udělené volno, ale následky cesty do Rumunska. „Jsou tam nějaké dozvuky zranění a nemocí z turnaje v Rumunsku, kde jsme před pár dny byli. Někteří kluci nejsou úplně zdravotně v pořádku, takže to byla spíš nutnost je nechat doma, než že bych je chtěl šetřit,“ prozradil rodák ze Dvora Králové nad Labem důvody absence první pětky, v níž nastupuje mimo jiné i Mistr světa z roku 2002 Marek Uram.

Naše otázka, zda už někdy tento nejlepší extraligový střelec ze sezony 1990/91 někdy v Hodoníně byl, Ladislava Lubinu trochu zaskočila. „Určitě nejsem v Hodoníně poprvé, ale je to už dlouho, co jsem tady byl naposledy. Ale kdy to bylo, to se mě ptáte moc. To si opravdu nepamatuju,“ řekl s úsměvem na rtech.

Kouč účastníka mezinárodní MOL Ligy byl příjemně překvapený z hodonínského zimního stadionu. „Jsem v kontaktu s Mírou Barusem, s nímž jsme se bavili i o tom, co se tady v devadesátých letech stalo. Myslím si, že na to, čím si tady hokej prošel, tak je to tu skvělé. Krásný zimák, výborné zázemí, lidi fandí. Je radost tady hrát,“ vysekl Lubina poklonu našemu malému, ale útulnému zimáčku.

Šestačtyřicetiletý kouč už v Nových Zámcích už jednou působil. Poprvé vedl klub z jihozápadního Slovenska před zhruba čtyřmi lety. Teď je to tedy jeho druhá štace u zeleno-bílých. „Dostal jsem nabídku od kamaráda a majitele klubu, a přijal jsem ji,“ vysvětluje, jak se ocitl na lavičce slovenského týmu.

Nové Zámky mají dvě mužstva. Jedno ve druhé slovenské lize, a druhé, které vede právě český trenér, bude již druhým rokem nastupovat v mezinárodní MOL Lize. To je jakási „nižší verze“ známější EBEL ligy. O soutěži toho bývalý výborný střelec moc neví. „Mám zatím jen kusé informace. Ale mám pocit, že u nás v Čechách je tato soutěž maličko podceňována,“ míní Lubina. Podle něj je MOL Liga hodně nečistá a tvrdá. „Je tam hodně zákroků hokejkou, tak, jako se to hrávalo kdysi u nás. Bojím se, že slabinou asi budou rozhodčí,“ řekl na závěr.
Who Is Who: Ladislav Lubina

    Ladislav LUBINA

Ladislav Lubina se narodil 11. února 1967 ve Dvoře Králové nad Labem. Je bývalý hokejový útočník a zároveň někdejší rekordman v počtu odehraných ligových zápasů. Nyní se už pár let věnuje trenérské dráze. V současné době působí jako hlavní trenér slovenského celku HC MIKRON Nové Zámky.

Většinu své bohaté kariéry odehrál v české a československé nejvyšší soutěži, do které se poprvé podíval v sezoně 1984/85. Jeho jméno je spojeno hlavně s Pardubicemi, kde strávil největší část své aktivní hráčské kariéry. V sezóně 1990/1991 byl vyhlášen nejlepším střelcem ligy se 41 zásahy v 50 utkáních. Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Aktivní kariéru ukončil v březnu 2006 po utkání Pardubice - Slavia, ve věku 39 let. V prosinci 2004 překonal rekord Rudolfa Suchánka v počtu zápasů v československé a české nejvyšší hokejové soutěži. V sezóně 2005/06 jako první v historii dosáhl 900 ligových zápasů, celkově pak odehrál 910 zápasů, což bylo nejvíce až do 9. října 2007, kdy jej překonal Josef Řezníček.

Kromě klubové kariéry okusil i hokej na mezinárodní scéně. Hrál na čtyřech Mistrovstvích světa, z nichž má doma ve sbírce tři bronzové medaile. Stejný kov vybojoval i na Olympijských hrách v roce 1992. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS