„Chtěli jsme už konečně vyhrát,“ říká Matěj Charvát

„Chtěli jsme už konečně vyhrát,“ říká Matěj Charvát
neděle 25.8.2013 | Redakce

Šňůra porážek je prolomena. Po pěti porážkách se slováckému celku konečně povedlo v přípravě zvítězit. První výhru si Kosíkovi svěřenci připsali proti slovenským Novým Zámkům. Bylo to ale možná až zbytečné drama, protože Drtiči ještě na začátku poslední třetiny měli otěže zápasu jasně ve svých rukou. „Asi jsme si mysleli, že se už nemůže nic stát,“ popisuje ztrátu koncentrace v poslední části útočník Matěj CHARVÁT.

 
 

Matěji, máte za sebou odvetu s Novými Zámky. Jak bys ty dva zápasy porovnal?

Společné je to, že jsme ani v jednom zápase nebyli kompletní. Jinak to ale dnes bylo úplně jiné utkání. V Zámcích nám utekl začátek, tentokrát nám vstup do utkání vyšel. Měli jsme zápas velmi dobře rozehraný. Škoda té poslední třetiny, kdy jsme zbytečně dostali tři branky.


    Matěj CHARVÁT

Do poslední části jste šli s čtyřgólovým náskokem, nakonec z toho ale bylo ještě pěkné drama. Čím to, že přišel v poslední třetině takový kolaps?

Asi jsme si mysleli, že se už nemůže nic stát a že je zápas jasně v našich rukou. Soupeř ale zabral. Dali nám dva rychlé góly, dostali nás pod tlak a my jsme v poslední třetině úplně vypadli z tempa.


V závěru hosté sáhli i ke hře bez brankáře a snažili se o vyrovnání. Na co jste v posledních desítkách vteřin mysleli?

Že to už musíme udržet. Chtěli jsme konečně v přípravě vyhrát, protože jsme na to čekali už docela dlouho. Zatím máme hodně nevyrovnané výkony. S Piešťanama jsme odehráli výborné zápasy, pak jsme ale vybouchli ve Vsetíně i v Nových Zámcích. Takže jsme si na střídačce říkali, že už to musíme výsledkově prolomit.


Trenér po zápase říkal, že ke spokojenosti je ještě daleko. Kde Vás podle Tvého zatím nejvíce tlačí bota?

Musíme určitě zamakat na přesilovkách. Ty nám zatím vůbec nejdou. Stejně tak i ve hře v defenzivní hře, ve které děláme hodně chyb a častou pouštíme soupeře do úniků nebo přečíslení. Dnes nás několikrát podržel Bary (Filip Barus, pozn. redakce) a hlavně díky němu jsme dnes vyhráli.


Problém Vám zatím dělá i rozehrávka a zakládání útoků…

To je z části zaviněno určitě tím, že se stále zkouší jiné formace a nehrajeme ve stálém složení. Dnes jsme třeba měli na centru našeho útoku Šeďu (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce), takže je to pokaždé jinak. Ale je pravda, že i v tomhle se musíme zlepšit.


Letos se Drtiči vrátili do skupiny Východ. Dá se asi čekat, že úroveň zápasů a kvality soupeřů budou trochu jinde, než tomu bylo v centrální skupině?

Určitě ano. Myslím, že zápasy se budou hodně podobat tomu s Korejci. Bude se hrát hodně do těla, bude to náročnější. Ve skupině Střed bylo ve většině zápasů na všechno spoustu času, to se na Východě nedá čekat. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS