„Za závěr utkání musím klukům poděkovat", říká lodivod juniorky Jan Prčík

„Za závěr utkání musím klukům poděkovat
sobota 24.8.2013 | Tomáš Chramosta

Juniory SHK nečekalo v pátek vůbec nic jednoduchého, do Hodonína přijel silný celek z Rakouska, Graz 99ers. O to víc těšila hodonínského kouče ubojovaná, leč cenná výhra. Zhodnocení zápasu, tréninkový program mladých Drtičů z posledních dní i trenérovy vize do budoucna najdete uvnitř tohoto článku.

 
 

Hodonínští mladíci absolvovali v průběhu tohoto týdne týmové soustředění, během něhož dostávali dle slov hlavního trenéra pořádně do těla. „Na ledě jsme byli v dopoledních i odpoledních hodinách, navíc hráči měli před každým tréninkem naordinovanou posilovnu, tudíž jsme trénovali prakticky třífázově. Stejný postup jsme praktikovali i před dnešním duelem, takže kluci šli do zápasu, kterým vygradovalo naše soustředění, opravdu z plné zátěže", praví pětačtyřicetiletý kouč.

Kormidelník hodonínských juniorů dále naznačil, jakým způsobem by mužstvo mělo hrát v následujících utkáních. „Určitě budeme pokračovat ve hře na čtyři formace, zvlášť pokud máme tak široký kádr, jako v posledních dnech. Chtěl bych kluky naučit hrát tímto způsobem, protože sezona bude dlouhá a sil bude zákonitě ubývat." Dále však jedním dechem dodává, že v tomto ohledu musí jeho svěřenci ještě posbírat zkušenosti. „Kluci si sami musí najít ten správný interval a herní rytmus. Potřebují zjistit, jakým způsobem býti efektivní, co se týče doby strávené na ledě a jak odvést maximální výkon během kratších střídání", míní Jan Prčík.

Následně se hlavní kouč pustil do hodnocení samotného zápasu, v němž se skóre přelívalo jako na houpačce. Nejprve Drtiči vedli zásluhou Jakuba Tomiho o jedinou branku, pak se ovšem vytáhli hosté se dvěma přesnými zásahy. Jenže Drtiči v průběhu třetího dějství zařadili vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly během pár minut rozhodli o svém vítězství. „Za ten závěr musím klukům poděkovat. Vedli jsme sice 1:0, ale tohle vedení jsme několik minut před koncem ztratili. Jsem rád, že hráči v sobě po velice náročném týdnu našli sílu a dokázali zápas otočit", chválí hodonínský trenér své svěřence.

Zároveň však nezapomněl vyzdvihnout i přednosti soupeře. „Rakouské mužstvo bylo velice kvalitní, hlavně bruslařsky. Hráli jednoduchý přímočarý hokej a předváděli skvělý forčeking, s nímž měli naši obránci velký problém, takže pokud tento tým vyhrál minulou sezonu základní část rakouské ligy, tak se tomu vůbec nedivím", chválí Prčík naše jižní sousedy. „Zároveň jsme v utkání udělali velkou spoustu chyb v defenzivní činnosti, ale k těm nás, nutno podotknout, donutil soupeř svým napadáním a tvrdou hrou", analyzuje hlavní kouč obrannou hru svého mužstva.

V neposlední řadě se Jan Prčík zaměřil také na aktuální stav juniorské kabiny. „V dnešním zápase absentovali Michal Bureš a Honza Prčík. Michal mi hlásil problémy s nataženým břišním svalem, Honza má utržený ramenní úpon. Doba rekonvalescence je prozatím neznámá, oba si projdou v průběhu příštího týdne vyšetřením, které nám snad naznačí víc", zhodnotil marodku svého mužstva. Na závěr našeho povídání se Jan Prčík rozmluvil také na téma personálních změn v hodonínské sestavě. „V dnešním zápase jsme nastoupili s přesně dvaceti hráči do pole, z nichž šest bylo ročníku 1993, což v sezoně rozhodně nebude možné. Tudíž žádné vyřazování z kádru zatím nechystáme, protože máme k dispozici ideální poměr obránců i útočníků", prozradil na závěr. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS