Trenér Kosík: „Stále čekáme na nějakou výraznější posilu“

Trenér Kosík: „Stále čekáme na nějakou výraznější posilu“
čtvrtek 22.8.2013 | Redakce, foto: hockeyslovakia.sk

A-tým SHK Hodonín má za sebou zhruba polovinu finální přípravy na nový druholigový ročník. Proto jsme se zeptali trenéra Svatopluka KOSÍKA, jak dosavadní průběh přípravy hodnotí. Jak moc jej trápí, že jeho svěřenci stále čekají na první letošní výhru, ale také třeba na to, jestli má v plánu tým před startem ligy ještě posílit.

 
 

    Svatopluk KOSÍK

Pane trenére, v přípravě jste stále bez vítězství, ale výkony jdou očividně nahoru. Jak moc velkou hlavu si z dosavadní nepříznivé bilance děláte?

Zatím jsme v klidu. Pořád jsme v předsoutěžním období a zápasy nám slouží hlavně k tomu, abychom pro ligu poskládali pokud možno co nejoptimálnější sestavu. Stále zkoušíme, stále se hledáme. Něco se nám už tvoří, ale stále to jsou jen takové dvojice.


V zápase s Koreou jste musel do brány povolat brankáře juniorky Ondru Lunera. Můžete nám tuto situaci osvětlit?

V brankářské otázce nastala paradoxní situace. Měli jsme tři brankáře a najednou nemáme k dispozici nikoho (rozhovor vznikl po utkání s korejským výběrem, pozn. redakce). Petr Zavadil odešel do Francie, Zdenko Kotvan je zraněný a Filip Barus nám volal ráno před zápasem, že je v posteli s virózou. Museli jsme proto povolat mladé kluky z juniorky.


V celé přípravě jste měli spoustu šancí, moře přesilovek, ale hráči se zatím hodně trápí v koncovce, souhlasíte?

Souhlasím. To je zatím naše velká slabost. Tak, jako děláme chyby v defenzivě, tak stejně tak je děláme i v útočné fázi. Zatím se střelecky trápíme. Neproměníme ani ty nejvyloženější šance. Ty jsme si vypracovali jak dnes, tak v Piešťanech i v Nových Zámcích.


Máte v plánu posílení kádru? A pokud ano, na kterých postech?

Stále na nějakou výraznější posilu, která by nám pomohla, čekáme. Hráči, kteří v během přípravy zatím přišli, zase ve většině případů stejně rychle odešli, protože nebyli lepší než hráči, které tady máme. Určitě ale posílit musíme. A to jak v obraně, tak v útoku.


A co brankáři?

Musíme určitě hledat náhradu za Petra Zavadila. Brankářská otázka ještě ani zdaleka není vyřešená. Tento post jsme si nechávali až jako poslední, ale situace je taková, že se brankářským postem musíme začít zabývat už nyní. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS