„Budeme po hráčích vyžadovat, aby makali na sto procent,“ říká trenér Kosík

„Budeme po hráčích vyžadovat, aby makali na sto procent,“ říká trenér Kosík
pondělí 5.8.2013 | Redakce

Včera po obědě se hokejisté hodonínského SHK konečně dočkali. Po více než pěti měsících nazuli opět brusle a vyjeli na zbrusu nový led na zimním stadionu TEZA. Do prvního tréninku se trenéru Kosíkovi hlásilo celkem sedmadvacet hráčů.

 
 

Hráči na prvním tréninku

  • Brankáři:
    Barus Filip, Zavadil Petr.

  • Obránci:
    Fanta Ladislav, Fian Rudolf, Koukal Štěpán, Kulyk David, Martínek Roman, Miklík Martin, Pavešic Pavoľ, Pokorný Petr, Polesný David, Skočovský David, Směřička Dominik.

  • Útočníci:
    Buřič Michal, Čavoj Jan, Duchoslav Adam, Charvát Matěj, Jurásek Zdeněk, Kuba Michal, Kučera Zdeněk, Kundera Tadeáš, Peš Petr, Smetana Radoslav, Špok Martin, Tomi Jakub, Velechovský Filip, Vrba Lukáš.

Pane trenére, máte za sebou úvodní trénink na ledě. Jak jste s ním spokojen?

Byl to první trénink. Měsíc jsme se neviděli, kluci si vyzkoušeli vůbec poprvé výstroj, takže nemá smysl něco nějak podrobně hodnotit.


Kolik hráčů se prvního tréninku zúčastnilo?

Bylo nás 25 plus dva gólmani, takže nás bylo celkem 27. Chyběl Pavel Kříž, kterého nepustily pracovní povinnosti. Některé hráče jsem dnes viděl v podstatě poprvé (Fian, Pavešic, Fanta, Martínek, pozn. redakce), ale je výhoda, že tu osu týmu znám již z doby mého prvního působení v Hodoníně. Tým je věkově vyvážený. Máme jak mladé hráče, tak střední generaci i starší zkušené mazáky.


První den tréninku na ledě byl dvoufázový. Bude to častějším jevem, nebo jde jen o výjimku?

V mém plánu dvoufázové tréninky určitě jsou. Horší to ale bude s realizací, protože kluci chodí do práce. Co se aspoň prvního týdne týče, tak by dvoufázové tréninky být měly. Jak to bude dál, se uvidí. Ale minimálně mladým hráčům bychom se měli, nebo lépe řečeno musíme se více věnovat a pro ně je dvoufázový trénink (dopoledne a odpoledne, pozn. redakce) důležitý. Proto věřím, že se nám to nakonec podaří.


Trénovat budete už jen čistě na ledě, nebo na Drtiče čeká i posilovna a trénování na suchu a na co se v přípravě chcete zaměřit nejvíce?

Dnešním dnem nám, z hlediska ročního plánu, začalo předsoutěžní období. Toto období se charakterizuje vstupem na led. My si tuto fázi rozdělíme na dvě pomyslné části. V té první se budeme zaměřovat většinou na objem, takže bude jak posilovna nebo běhy, tak led a kluci budou hlavně nabírat fyzičku. V té druhé potom příjde na řadu intenzita. Tam už potom půjdeme do kratších tréninkových jednotek, ve kterých se bude rozvíjet herní systém, kombinace a herní činnost jednotlivce. Budeme po hráčích vyžadovat, aby makali na sto procent, což by se mělo odrazit na výkonech jak přípravných utkáních, tak - a to hlavně - v samotné sezoně.


Již v úterý Vás čeká první a hodně těžký přípravný zápas. Co od zápasu s Piešťanami očekáváte?

Podle mých informací jsou Piešťany již dva týdny na ledě. V pátek odehrály první přípravný zápas (s reprezentací Francie vyhrály 3:1, pozn. redakce). Mají široký kádr a v mužstvu probíhá boj o místo. Je těžké odhadovat, v jaké sestavě přijedou, ale ať už přijede kdokoliv, budou určitě hrát naplno, protože všichni budou hrát o místo na soupisce extraligového týmu. Osobně si ale myslím, že přijedou spíš hráči, kteří jsou takzvaně na hraně a někteří, kteří již mají svá místa jistá, dostanou volno.


Jak hodnotíte dosavadní průběh přípravy?

Co se letní přípravy týče, já jsem s ní spokojen. Kluci chodili na tréninky většinou pravidelně, i když kvůli práci tak nějaké absence pochopitelně byly. Všichni trénovali a dali do toho vše. Na letní přípravu nemůžu říct nic špatného. Ať už to bylo v posilovně, v terénu, nebo na hřišti, všechno plnili tak, jak jsme si stanovili.


Po odchodu trenéra Baruse jste převzal tým teprve před pár dny. Jak moc to komplikuje Vaše plány do přípravy, potažmo sezony?

Komplikace to samozřejmě je. Měli jsme nějaký plán, ale co je hlavní - byli jsme na to dva. Naše přípravné období to určitě narušilo a v tuto chvíli hledám asistenta, protože ani ve druhé lize se prostě nedá tým vést o samotě.


Celkem na Vás čeká dvanáct přípravných utkání. Je to podle Vás optimální počet?

Dvanáct přípravných utkání je ideální počet na to, aby se mužstvo sehrálo, aby v zápasech ukázalo svoji tvář a abychom si nazkoušeli systém, který budeme chtít hrát. Máme soupeře, dá se říct, zvučných jmen. Myslím si, že nás dobře prověří. Musíme se dobře připravit a tyto zápasy nám určitě ukáží, jak na tom jsme.


Proběhne nějaká prověrka fyzické připravenosti hráčů?

Určitě ano. Před každou sezonou tyto testy probíhají a my nebudeme výjimkou. I my budeme dělat testy, které nám ukáží, jak na tom hráči před začátkem soutěže jsou.


Jak takové testy zhruba probíhají?

Probíhají na ledě. Celkem má test tři části - rychlostní, vytrvalostní a výbušnost dolních končetin. Rychlostní test je 1x36 metrů, 6x9 metrů je test výbušnosti a vytrvalostní část je 6x54 metrů. Výsledné hodnoty porovnáme s již vypracovanými tabulkami a podle toho poznáme, jak na tom jednotliví hráči jsou.


Kdy by mělo nastat první zúžení kádru?

Všichni hráči určitě svou příležitost předvést se v tréninku i v zápasech dostanou. Nechceme nic uspěchat, ale myslím si, že první zúžení kádru bude po zhruba třetím, čtvrtém zápase.


Určitě budete chtít tým ještě posílit. Na kterém postu Vás takzvaně „nejvíce tlačí bota“?

Čekáme samozřejmě na to, jak se bude vyvíjet situace ve vyšších soutěžích. Postupně, jak budou týmy v extralize a v první lize také třídit své kádry, bude určitě ještě přísun hráčů i k nám. Jednoznačně potřebujeme posílit defenzivu, tak, abychom vyztužili zadní řady. No, a jelikož chceme hrát ofenzivní hokej, tak i v útoku bychom rádi ještě posílili.


Máte už vytipována nějaká konkrétní jména?

Říkat nějaká konkrétní jména je předčasné. Máme rozhozeny sítě, ale jak jsem říkal, vše se ukáže v průběhu přípravy, jak budou hráči z vyšších soutěží padat. Další věcí je samozřejmě také ekonomická stránka.


Na závěr bych se rád zeptal, jak jste si užil volna? Proběhla nějaká dovolená?

První dovolena byla s mužstvem na soustředění v Chorvatsku, které jednoznačně splnilo svůj cíl, a myslím, že jsme si to všichni užili. Před pár týdny jsem pak vyrazil na prodloužený víkend do Bulharska, no a pak jsem se už věnoval své chatě na Mlýnkách, kde jsem trávil zbytek volna.


Pane trenére, děkuji Vám za rozhovor a přeji Vám hodně štěstí v nové sezoně. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS