„Hlavním cílem pro nás bude - udržet se v soutěži,” říká trenér juniorky Jan Prčík

„Hlavním cílem pro nás bude - udržet se v soutěži,” říká trenér juniorky Jan Prčík
středa 17.7.2013 | Redakce

Do nové sezony vstupují hodonínští junioři pod taktovkou nového realizačního týmu. Kormidla juniorky se ujala dvojice Jan Prčík a Petr Krupica. Prvně jmenovaného jsme jen pár dní před nástupem na finální část přípravy poprosili o rozhovor, v němž se zajísté dočtete spoustu zajímavého.

 
 

Tak, jako první mužstvo, i junioři absolvovali téměř dva měsíce tvrdé letní přípravy. Ta odstartovala 29. dubna a trvala až do 25. června. Během těchto dvou měsíců stihli junioři všech 44 předem naplánovaných tréninkových dávek. „Jsem spokojen s tím, že jsme absolvovali všechny tréninky, které jsme si naplánovali. Nespokojen jsem s docházkou, která mohla být rozhodně lepší. Když jsem si udělal statistiku, tak průměrná účast na letní přípravě byla 68%,“ říká hlavní kouč juniorky Jan Prčík.

Nový realizační tým JUN

 • Jan PRČÍK
  (hlavní trenér)

 • Petr KRUPICA
  (asistent)

 • Petr VENCLÍK
  (trenér brankářů)

 • Jiří ZOLLPRIESTER
  (vedoucí mužstva)

Tréninky probíhaly nejen na zimním stadionu, ale také ve sportovní hale v Bažantnici, nebo ve sportovních areálech škol Vančurova a Mírové náměstí. Většinou se junioři sešli v počtu dvanáct až patnáct hráčů. „Docházka nebyla taková, jakou bychom si představovali. Určitě mohla být lepší. Pravdou ale je i to, že tam byly i maturity a také nemálo zranění. Hráči si musí sami přebrat, jestli tomu dali všechno,“ dodává trenér k tématu docházky. Zranění se táhlo celou letní přípravu, i proto se trenéři rozhodli více se věnovat strečinku.

Celkem se do letní přípravy zapojily dvě desítky hráčů. Jakmile se ale rozduní na zimním stadionu mantinely, určitě se objeví možné posily. Tlačenice bude zejména v ročníku 1993. Do zápasu totiž může nastoupit jen čtveřice hráčů tohoto silného ročníku, na soupisce jich je však rovných deset. „Je to první ročník, kdy je hráčů takzvaně na hraně hodně. Dřív bývali třeba dva, nebo tři. Letos je jich zkrátka hodně. Bude záležet na tom, jak se o to kluci porvou. Pravidla jsou v tomhle bohužel jasná a neúprosná,“ říká Jan Prčík.

Do finální části přípravy na ledě, která by měla jak A-týmu ,tak pochopitelně i juniorce začít v pondělí 5. srpna, by trenéři měli rádi dostatečně široký kádr. „Je lepší, když je nás na ledě víc. Už proto, že hráči si nebudou jisti svým místem. Zvýší se tak konkurence kluci tak a mají tak větší motivaci makat a porvat se o to,“ míní nový kouč juniorky SHK. Ten by rád, pokud to půjde, hrál na čtyři pětky. Respektive na čtyři útoky a tři obrany, nebo na tři útočné a dvě obranné formace.

Přípravné zápasy JUN

 • pá 09.08. Warrior Brno - Drtiči
 • čt 15.08. Drtiči - Warrior Brno
 • pá 23.08. Drtiči - Graz
 • čt 29.08. Drtiči - Ružinov
 • so 31.08. Turnaj v Přerově
 • út 03.09. Skalica - Drtiči
 • pá 06.09. Drtiči - Skalica
 • út 10.09. Ružinov - Drtiči

V přípravě odehrají mladí Drtiči sedm klasických utkání. K nim ale musíme připočítat i účast na jednodenním turnaji v Přerově. Formu před startem soutěže, která má mimochodem první kolo na programu v pátek 20. září, budou junioři ladit s tradičními soupeři, jako je brněnský Warrior, rakouský Graz 99ers a slovenské celky Ružinova a Skalice. V rámci turnaje pak poměří síly s domácím Přerovem, Prostějovem a Frýdkem-Místkem.

Do juniorské kategorie by měli nakouknout i někteří hráči ze Staršího dorostu, vzhledem k tomu, že se ale utkání obou kategorií kryjí, bude důležité najít nějakou cestu. „Ve Starším dorostu určitě máme pro koho sáhnout. Uvidíme ale, jak se budou vyvíjet situace v tabulkách a podle toho se pak budeme zařizovat“, naznačuje možnou výpomoc. Největší problém bude zcela jistě mezi obránci. S tím se ale potýkají snad všechny týmy a to nejen v juniorské kategorii.

V minulé sezoně při obnovené premiéře skončili hodonínští junioři na osmém místě, s více než třicetibodovým náskokem na poslední (desátý) Warrior Brno. To znamenalo, že už po zhruba dvou třetinách sezony, byl splněn cíl - udržet se. Podobné cíle mají trenéři i pro letošní ročník. „Hlavním cílem bude soutěž udržet. Pokud by se nám povedlo vylepšit loňské umístění, bude to pro nás velký úspěch. Bude to ale hodně těžké,“ prozradil Jan Prčík.

Liga juniorů nabídne v letošním ročníku nový hrací model. Podle trenéra Prčíka se systémy až tak moc neliší. Rozdíl vidí snad jen v tom, že se odehraje o dva zápasy víc, než v minulé sezoně. Nesouhlasí však s názory, že týmy, které se nedostanou do první čtyřky, nebudou mít ve zbytku soutěže o co hrát.

Domácí ligové zápasy JUN

 • pá 20.09. Drtiči - Žďár n. S.
 • pá 27.09. Drtiči - Prostějov
 • pá 04.10. Drtiči - Karviná
 • pá 11.10. Drtiči - Warrior Brno
 • ne 13.10. Drtiči - Havířov
 • pá 25.10. Drtiči - Opava
 • pá 15.11. Drtiči - Přerov
 • pá 22.11. Drtiči - Poruba
 • ne 01.12. Drtiči - Fr.-Místek

„Ti kluci pořád hrají o to se ukázat a říct si o angažmá,“ odmítá názory o nezajímavosti soutěže. Na závěr nám prozradil i to, že by rád zachoval začátky mistrovských zápasů tak, jako tomu bylo v minulých letech. To znamená, že páteční domácí zápasy by měly začínat v 18.30, v neděli to pak bude individuální, ale nejčastěji by mělo být úvodní buly vhozeno mezi třetí a šestou hodinou odpolední.

Za poslední dva roky se průměrná návštěva na zápasech hodonínské juniorky přehoupla přes hranici sta diváků na zápas. Na tomto faktu jde vidět, že fanoušci Drtičů si cestu na juniorský hokej rozhodně umí najít. A je to tak dobře. Hokej se hraje hlavně a především pro ně.

„Pro kluky je důležité cítit podporu z hlediště, navíc si zvyknou na to, hrát před fanoušky, což je pro ně jenom plus. Věřím, že fanoušci nám budou nadále nakloněni a budou nás podporovat tak, jako tomu bylo doposud,“ zakončuje naše povídání trenér Jan Prčík.

Pro Vás fanoušky by mohla být zajímavá také ta informace, že sedm z devíti domácích zápasů základní části Ligy juniorů, odehrají mladí Drtiči v pátek. Vstupné na mistrovská utkání juniorky je zdarma, tak neváhejte a přijďte podpořit naše kluky v jejich ligových bojích o důležité body! 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS