35. kolo: Předpolední kolo nerozhodlo, na zbylé dvojice si musíme počkat do středy

pondělí 25.2.2013 | Redakce

Už v pátek se hrál šlágr tohoto kola. Drtiči utnuli domácí neporazitelnost Lvů a i počtvrté v sezoně Břeclav porazili. V sobotu pak Technika čtyřmi góly v poslední části otočila zápas s Vajgarem. Neděle nabídla tři utkání. Nymburk v pohodě získal tři body v Chotěboři, Kolín zdolal Moravské Budějovice a v derby Vysočiny byl jasně lepší Ždár Pelhřimova. I po pětatřicátém kole platí, že jedinou doposud známou čtvrtfinálovou dvojicí jsou Drtiči a Žihadla.

Výsledky 35. kola

HC Lvi Břeclav - SHK Hodonín 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Zháňal (M. Bartoš), 57. Medřický (Zábranský, Jurča) - 1. Charvát (Špok), 25. Miklík (Kříž, Špok), 30. Špok (Pokorný), 31. Peš (Směřička), 55. Charvát (Špok, Kříž). Rozhodčí: Dědek - Měkýš, Pospíšil. Diváci: 750 (18,6% z celkové kapacity - 4039).

Ohlas Michala Konečného (Břeclav):
„Musíme si říct na rovinu, že Hodonín je úplně někde jinde, než ostatní manšafty naší skupiny. Ne nadarmo mají dnes sedmnáct bodů náskok na špici tabulky. Nemůžeme se s nimi letos srovnávat. S každým umíme hrát, ale s nimi ne. Nehráli jsme dobře celé utkání, byla tam spousta zbytečných chyb, ale naše druhá třetina byla hrozná, dostali jsme tři slepené góly, které prakticky rozhodly utkání. Hodonín má momentálně tak našlapané mužstvo, že na střídačce může stát třeba předsedkyně Gajošová, a stejně budou vyhrávat. To je holt realita. Naši kluci alespoň zase spadli před play-off z hrušky dolů.“
(zdroj: hcbreclav.cz).

Ohlas Miroslava Baruse (Hodonín):
„První třetina byla hodně poznamenána spoustou vyloučení. Rozhodčí nasadil přísný metr, který dodržoval celý zápas a možná i díky tomu se eliminovaly zbytečné zákroky a nervozita mezi hráči. Myslím si, že jsme byli od začátku utkání lepším mužstvem, což jsme potvrdili hlavně ve druhé a třetí třetině, kdy jsme velice dobře bránili a soupeře jsme nepouštěli až na ten závěrečný gól do žádných šancí. Dali jsme krásné branky a kdyby Břeclav nepodržel golman Zelenka, mohlo jich padnout ještě mnohem víc. Kluci kvalitně trénují a je na nich vidět, že chtějí hrát.“

VSK Technika Brno - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Valeš (Habrovec), 11. Benýšek (Klimeš), 41. Klimeš (Benýšek), 44. Rajnoha (Klimeš), 51. Látal (Bělohlávek), 58. Klimeš (Benýšek, Hnilička) - 9. Mazanec (Zvoník), 27. Voříšek (Mařík), 28. Chmel (Mařík). Rozhodčí: Volf - Linhart, Lošťák. Diváci: 64 (6,4% z celkové kapacity - 1000).

Ohlas Josefa Kuliše (Jindřichlv Hradec):
„Technika dala rychlý gól, poté jsme hráli přesilovku pět na tři, kterou jsme nevyužili, ale i tak jsme dokázali vyrovnat. Domácí šli ještě v první třetině do vedení, ale my jsme ve druhé třetině dvěma slepenými góly v jednom střídání otočili skóre. Bohužel ve třetí třetině domácí rychle vyrovnali a pak odskočili na 5:3. Šestý gól přidali při našem oslabení. Po dvou třetinách jsme si na nějaký ten bod mysleli, ale dostali jsme góly po našich chybách.“
(zdroj: klhvajgar.cz).

TJ SC Kolín - HC Moravské Budějovice 2005 6:3 (4:0, 0:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 6. Šifta (Kadlec), 11. Šifta (Hanzl), 12. Pýcha (Mejzr), 20. Morkes (Kadlec, Kulhánek), 48. Hanzl, 52. Barták (Šifta) - 46. Kovalský (Latner, Peroutka), 48. Bula (Dostál, Sobotka), 48. Cakl (Zahradník, Sechovec). Rozhodčí: Jechoutek - D. Štětina, J. Štětina. Diváci: 650 (11,8% z celkové kapacity - 5500).

Ohlas Václava Ráce (Kolín):
„Sehráli jsme přesilovky. Ve čtyřech lajnách jsme hráli dynamický hokej. Byla to hra, která měla přihrávky. Mělo to kvalitu. Opravdu výborný hokej, pak se to ale celé rozpadlo. Už ve druhé třetině někteří hráči ale odstoupili od zodpovědné hry. Měli jsme dost vyloučených, tím pádem se ne všichni hráči mohli zapojit do hry a tam se nám to rozbilo. Poslední třetina pak byla z naší strany tragická. Někteří hráči upřednostňují sebe a ne mužstvo a stejní hráči opakovaně dělají stejné chyby a dostávají góly, a to se projevilo i proti Moravským Budějovicím. Na konci už byly šarvátky a hodně se vylučovalo. Zápas se dohrával tak, že všechno bylo rozbourané a všichni čekali na konec zápasu. Nekončilo se v dobrém duchu. V posledním zápase chceme samozřejmě bodovat. Musíme udělat nějaké body, abychom si stoprocentně zajistili, že budeme v první čtyřce. Netaktizujeme. Hrajeme hokej, a jak to vyjde, tak budeme play-off hrát.“
(zdroj: kolinsky.denik.cz).

HC Lvi Chotěboř - NED Hockey Nymburk 3:6 (1:3, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kesner (Hospodka), 32. Varga (Fibikar), 39. Kesner (Brychta) - 8. Cicvárek (Tregl), 14. Marek (Stehlík), 19. Stehlík (Šimek, Tregl), 21. Stehlík, 26. Kulich (Bílek), 60. Sirotek (Sedlák). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Samuel. Diváci: cca 100 (8,3% z celkové kapacity - 1200).

SKLH Žďár nad Sázavou - Spartak Pelhřimov 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 9. Vítek (Man), 38. Smejkal (Kotlík, Man), 40. Man (Kunstmüller), 41. Ježek (Plachý, Kaňka), 45. Ježek (Plachý), 47. Střecha (Kaňka) - 30. Kořínek (Plachý T., Tecl), 60. Plachý T. (Kořínek). Rozhodčí: Talpa - Kotlík, Polák. Diváci: 645 (18,4% z celkové kapacity - 3500).

Ohlas Martina Sobotky (Žďár nad Sázavou):
„Myslím, že zápas měl dobrou úroveň, byla tam atmosféra a příchuť derby, takže to bylo i trochu ostřejší a vyhecovanější. Nezačali jsme špatně, dali jsme gól, ale ještě ta první třetina nebyla úplně ono. Hodně nás v tu dobu podržel Jirka Sláma, který dnes podal vynikající výkon. V půlce zápasu sice Pelhřimov vyrovnal, ale paradoxně od té chvíle si myslím, že jsme měli už navrch. Hlavní zlom pak přišel v té čtyřminutové přesilovce, kdy David Vítek ukázal zodpovědnost a disciplinovanost a nechtěl se prát. Z toho jsme dali dva góly a definitivně rozhodli zápas. Klukům musím poděkovat za skvělý výkon, ale zase mě tam trochu mrzí, těch posledních pět minut, kdy nám tam Tomáš Plachý dvakrát nebo třikrát ujel a dal nám gól. Přitom jsem upozorňoval, abychom si na to dávali pozor. Play-off bude o dobré obraně a jedině důsledná celoplošná obrana může vést k úspěchu. Na to se teď musíme soustředit a vypilovat a dobře se na to připravit.“
(zdroj: hokejzr.cz).

Ohlas Martina Melouna (Pelhřimov):
„Po takovémhle výsledku se zápas těžko hodnotí. Žďár byl první třetinu lepší, ve druhé se nám to postupně podařilo srovnat a chvílemi jsme možná byli i lepší my a vyrovnali jsme na 1:1. Nebudu říkat, že to ovlivnil rozhodčí, ale byl tam faul na Pláška (Tomáš Plachý pozn.redakce), který nepískl. Pak jsme ještě dostali dva góly a zápas se už jen dohrával. Na play-off by byl Žďár super, protože by chodili lidi, ale uvidíme jak se to zamotá.“

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 3 - 0 - 0 - 2, 23:19 (9:5, 4:8, 10:6).
Nejvyšší návštěva: 750 (Břeclav).
Průměrná návštěva: 441 (celkem 2209).
Průměr gólů na zápas: 8,4 (celkem 42).
Nejrychlejší branka: Matěj Charvát - SHK Hodonín (00:17 - BRE vs. HOD).

Hráč kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: Tomáš Klimeš (VSK Technika Brno) - 13 hlasů

Nejzkušenější obránce brněnské Techniky prožil ve středu jeden z nejpovedenějších zápasů své bohaté kariéry. Na výhře Brna se třiatřicetiletý zadák podílel hned čtyřmi kanadskými body. Dvě branky připravil pro spoluhráče, dva góly sám vstřelil a stává se tak hráčem kola. Na druhém místě se umístil kolínský Pavel Šifta, mladičký útočník pomohl třemi body (2+1) Kozlům k výhře nad Žihadly. Bronzová příčka patří hodonínskému Martinu Špokovi, který je před play-off ve výtečné formě, což potvrdil i v derby s Břeclaví (1+3).

Celkové pořadí:
Tomáš Klimeš (TEC) 13 hlasů, Pavel Šifta (KOL) 10 hlasů, Martin Špok (HOD) 4 hlasy, Jiří Man (ZNS) 5 hlasů, Jan Stehlík (NYM) 3 hlasy, Karel Benýšek (TEC) 1 hlas.
Hlasovali: BRE, HOD, JHR, KOL, TEC, ZNS.

Tým kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: SKLH Žďár nad Sázavou

Titul pro tým kola si tentokrát odnáší žďárské Plameny. Ty v derby s Pelhřimovem led naprosto ovládly a získaly důležité tři body v boji o konečné druhé místo. Žďár porazil Spartak 6:2 a před posledním kolem stále živi naději na bronzovou příčku.

SKLH Žďár nad Sázavou 12 hlasů, SHK Hodonín 3 hlasy, VSK Technika Brno 2 hlasy, TJ SC Kolín 1 hlas.

10. Technika 		1817	 101		8060	 474		9877	 282

Do 20. kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma téměř všech domácích zápasů Techniky Brno, která úzkostlivě tají počty diváků na svých domácích utkáních a máme tudíž jen přibližné odhady počtu diváků na jejích zápasech. Pouze neoficiální údaje jsou také z těchto zápasů - 3. kolo: NYM - TEC, 10. kolo: BRE - CHO, 26. kolo: NYM - CHO a 27. kolo: BRE - NYM. Údaje z 21., 22., 33., 34. a 35. kola jsou brány jen z oficiálních webů klubů. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas