24. kolo: Debakl Vajgaru s Kolínem, Drtiči v retro dresech přehráli Nymburk

pondělí 31.12.2012 | Redakce

V sobotu 29. prosince porazili hodonínští Drtiči v retro dresech Nymburk a Vajgar doma doslova vybouchl s Kolínem. V neděli pak rok ve skupině Střed ukončil duel Žihadel a Břeclavi, který domácí vyhráli na nájezdy. Zbylé dva z pěti zápasů 24. kola se předehrávaly. Už na přelomu října a listopadu vyloupil Žďár brněnské Haly dětí a mládeže. Těsně před Vánocemi si svůj zápas odehrála mužstva Pelhřimova a Chotěboře a všechny body zůstaly na Vysočině.

Výsledky 24. kola

VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 4:5 (1:1, 1:2, 2:2) - předehráno
Branky a nahrávky: 3. Mráz (Bělohlávek, Látal), 40. Sedláček (Rajnoha, Česnek), 57. Látal (Klimeš, Brzobohatý), 60. Látal (Klimeš) - 17. Kunstmüller (Staněk, Plachý), 22. Ježek (Dítě, Beneš), 29. Vítek (Kolda), 48. Beneš (Pleva), 50. Plachý (Březina). Rozhodčí: Netopil - Chocholouš, Kříž. Diváci: 60 (6% z celkové kapacity - 1000).

Ohlas Romana Kaňkovského (Technika):
„Myslím, že soupeř předvedl dobrý výkon a řekl bych i bojovnější. My jsme hráli ve stoje, nechodili jsme do těla. Sice jsme vedli, ale to nás ještě více uspokojilo. Pak jsme dostali dva góly a zase jsme moc chtěli, otevřeli jsme to a dostali jsme další. Myslím si, že Žďár si dnes vítězství zasloužil, protože my jsme neodvedli 100% bruslení a nasazení. Tím ale nechci snižovat výkon Žďáru, který hrál opravdu výborně, dobře bruslil, využil přesilovky a prostě byl dnes určitě lepším mužstvem.“>
(zdroj: hokejzr.cz).

Ohlas Martina Sobotky (Žďár nad Sázavou):
„Když jsem se ráno probudil a přemýšlel o dnešním zápase, říkal jsem si, že kdybychom dovezli alespoň bodík, byl bych spokojený. Nakonec vezeme tři, takže spokojenost je obrovská. Klukům patří veliká pochvala, protože ten výkon dnes byl perfektní. Nebylo tam tolik chyb jako s Nymburkem a dá se říci, že to byl dnes úplně jiný zápas. Beci to dávali rychle od hokejky a snažili se to dávat rychle ze třetiny. Samozřejmě nějaké chyby tam byly, jako třeba ta před koncem druhé třetiny, kdy jsme dostali branku na 2:3. Kluci se ale nepoložili, hráli dál zodpovědně, nezmatkovali a dali jsme další góly. Je vidět, že tam je síla mančaftu a i když dostane nějaký hloupý gól, tak se z toho nepoloží, nerozklepou se a makají dál. Doufám, že se teď ta bojovnost a chuť přenese do nedělního utkání proti Chotěboři, což jak všichni víme je vždycky pro nás hodně těžký zápas.“

Spartak Pelhřimov - HC Lvi Chotěboř 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - předehráno
Branky a nahrávky: 14. Hrbatý (Plachý), 20. Hrbatý (Posmyk, Tecl), 25. Hrbatý (Plachý, Tecl), 56. Plachý (Tecl, Hrbatý) - 2. Kesner (Pešek, Hemský). Rozhodčí: Měrtl - Kotlík, Zídek. Diváci: 380 (14,3% z celkové kapacity - 2660).

Ohlas Martina Melouna (Pelhřimov):
„Já doufám, že už jsme se z minulé domácí prohry s Chotěboří ponaučili. Hlavně se koncentrovat. Někdo totiž můžete tohoto soupeře podcenit a pak to může dopadnout, jak to dopadlo minule. Chotěboř si vypracovala nějaké šance a mohla se na nás dotáhnout. Naštěstí pro nás ona své šance nevyužila. Pro nás to byl těžký zápas, ovšem zvládli jsme ho.“
(zdroj: hokejpelhrimov.cz).

SHK Hodonín - NED Hockey Nymburk 6:2 (0:1, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 26. Jurásek (Peš, Stejskal), 30. Špok (Miklík), 40. Fiedler (Skočovský, Charvát), 47. Peš (Šťastný, Fiedler), 49. Popela (Sajdl), 57. Peš (Jurásek) - 19. Šimek M. (Tregl), 34. Drda (Kozák). Rozhodčí: Obadal - Velínský, Švarc. Diváci: 1603 (45,3% z celkové kapacity - 3540).

Ohlas Miroslava Baruse (Hodonín):
„Začali jsme v dobrém tempu, bohužel jsme vůbec nechodili do branky a nestříleli. Hra se postupem času rozházela přesilovkami, které nám vůbec nešly. Oslabení jsme sice zvládli slušně, ale jinak se mi náš výkon v první třetině vůbec nelíbil. Bylo to špatné. Hrajeme jako Barcelona, která má osmdesát procent hru pod kontrolou. Hrajeme na krásu, ale nechodíme do prostoru, kde to bolí. Toto je náš nešvar. Špatně chodíme do střelby, hráči nechodí do prostoru, ze kterého padají gól. Pak to vypadá, že máme optický tlak, ale bez jakéhokoliv efektu. Od druhé třetiny se náš výkon částečně zlepšil a závěrečná část už byla výborná. Spoustu šancí jsme ještě nevyužili. Lidé si museli sváteční zápas užít. Akorát nás mrzí, že jsme začali pořádně hrát až ve třetí třetině.“

Ohlas Pavla Bičiště (Nymburk):
„Do Hodonína jsme dorazili se značně oslabenou sestavou. I když řada hráčů byla nemocná, chtěli jsme zápas užít, což se nám nakonec povedlo. Odehráli jsme dobrý zápas. Kluci utkání odmakali. Díky nesmírné obětavosti a úsilí jsme přečkali i dost přesilovek soupeře. Zlomový okamžik byl, když jsme n začátku poslední třetiny nedokázali vstřelit branku. Kdyby dal Stehlík gól, třeba by Hodonín znervózněl. Klukům jsem na výkon poděkoval. Atmosféra byla výborná, řekněme si upřímně, tohle se nezažívá každý den.“

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - TJ SC Kolín 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Morkes (Barták), 10. Šafránek (Ježek), 13. Šafránek (Hanzl), 16. Morkes ( Skokan L.), 35. Morkes (Šifta), 42. Skokan (Morkes, Šifta), 46. Nedbal (Kadlec). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Diváci: 410 (10,6% z celkové kapacity - 3880).

Ohlas Ladislava Koldy (Jindřichův Hradec):
„Naše příprava na zápas, příprava každého hráče, přístup k zápasu nebyl dobrý a to se bohužel opakuje. Věděli jsme, že Kolín má dobré mužstvo, chtěli jsme v první třetině neinkasovat. Naopak jsme rychle dostali gól a první třetina byla strašná. Ve druhé třetině se to malinko zlepšilo, ale zápas byl prakticky rozhodnutý. Přišly vyloučení, dostali jsme další goly a do třetí třetiny jsme šli, aby jsme zápas nezabalili vůči divákům. Dopadlo to všechno špatně. Divákům se musíme omluvit za tenhle výkon, to nejde opakovat a více k tomu asi není co říct. Nejsme schopni a ochotni dělat věci jako padnout do střely, obsadit hráče, hrát více obětavě a zodpovědně, to nám chybí. A dokud si to hráči neuvědomí, tak vyhrávat jednoduše nemůžeme.“
(zdroj: klhvajgar.cz).

Ohlas Václava Ráce (Kolín):
„Od začátku jsme dominovali v utkání, na naší straně byla větší aktivita, ale nasazení a bruslení bylo znát a celý zápas jsme navyšovali skóre a dnes to bylo zasloužené vítězství. Do zápasu jsme šli s pokorou, věděli jsme, že domácí udělali body v Pelhřimově, že porazili Žďár. Připravili jsme se na to a myslím si, že tím naším pohybem a větší aktivitou jsme domácím nedali prostor. Domácí pak ztratili víru a my jsme jen navyšovali skóre.“

HC Moravské Budějovice 2005 - HC Lvi Břeclav 3:2sn (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Mikeš (Jánský, Sechovec), 36. Telesz (Mikeš, Latner), rozhodující nájezd Mikeš - 21. Beneš (Šaur, Popolanský), 35. Popolanský (Průdek). Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Samuel. Diváci: 520 (38,5% z celkové kapacity - 1350).

Ohlas Petra Žurka (Břeclav):
„Celý zápas byl hlavně o bruslení a o důrazu. Do utkání jsme vletěli v solidním tempu, byli jsme o něco lepší. Časem jsme přestali tolik bruslit a soupeř toho využil a zvýšil důraz. Ve druhé třetině nás můžou mrzet jen naše neproměněné šance, kdy jsme jezdili přečíslení dva nebo tři na jednoho. Zakončení bylo dneska žalostné. Ten zápas měl dopadnout úplně jinak. Třetí třetinu jsme soupeře také téměř do ničeho nepustili, ale místo vstřelení branky jsme se ještě v posledních minutách museli obávat o remízu, když jsme hráli v oslabení. Spokojení musíme nakonec být i s bodem.“
(zdroj: hcbreclav.cz).

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 2 - 1 - 0 - 2, 17:17 (3:7, 7:6, 6:4 - 0:0, 1:0).
Nejvyšší návštěva: 1603 (Hodonín)
Průměrná návštěva: 594 (celkem 2973).
Průměr gólů na zápas: 6,8 (celkem 34)
Nejrychlejší branka: Petr Morkes - TJ SC Kolín (00:55 - JHR vs. KOL).

Hráč kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: Petr Morkes (TJ SC Kolín) - 13 hlasů

V polovině ledna oslaví kolínský Petr Morkes čtyřiadvacáté narozeniny. Díky třem gólům a celkově čtyřem kanadským bodům, které zaznamenal v zápase u Vajgaru, si po zásluze odnáší poslední titul pro hráče kola v letošním roce. Druhé místo obsadil Budějovický Roman Mikeš, jenž byl u všech branek svého týmu v zápase s Břeclaví a vstřelil i jediný gól v samostatných nájezdech. Bronzovou příčku obsadil hodonínský Petr Peš, který v duelu s Nymburkem dvě branky vstřelil a na jednu přihrál.

Celkové pořadí:
Petr Morkes (KOL) - 13 hlasů
Roman Mikeš (MOB) - 9 hlasů
Petr Peš (HOD) - 7 hlasů
Jan Hrbatý (PEL) - 5 hlasů
Roman Boška (MOB) - 1 hlas
Hlasovali: (BRE, HOD, CHO, KOL, PEL, TEC)

Tým kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: TJ SC Kolín

Naprosto jasně vybrali redaktoři oficiálních klubových stránek nejlepší tým čtyřiadvacátého kola. A po zásluze jej získává TJ SC Kolín. Kozlové si na jihu Čech otevřeli střelnici a svou bránu naopak dokonale uzamkli. Výhra 7:0 na půdě soupeře, to se nestává každý den.

10. Technika	 	1340	 112		5083	 424		6423	 268

Do 19. kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma téměř všech domácích zápasů Techniky Brno, která úzkostlivě tají počty diváků na svých domácích utkáních a máme tudíž jen přibližné odhady počtu diváků na jejích zápasech. Pouze neoficiální údaje jsou také z těchto zápasů - 3. kolo: NYM - TEC a 10. kolo: BRE - CHO. Údaje z 20., 21., 22., 23. a 24. kola jsou brány jen z oficiálních webů klubů. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas