„Nápad s retro dresy se vedení hodně povedl“, říká dvougólový střelec Petr Peš

„Nápad s retro dresy se vedení hodně povedl“, říká dvougólový střelec Petr Peš
neděle 30.12.2012 | Redakce

Spolu s Petrem Pokorným patří mezi dva služebně nejstarší Drtiče. Kabinu SHK obývá už devátou sezonu a tak není divu, že se na zápas s Nymburkem ohromně těšil. Ve sněhobílém dresu s nápisem BANÍK na hrudi a čtyřicítkou na zádech si Petr Peš do svých statistik připsal dvě branky a jednu asistenci a po zápase tak byla volba hráče pro rozhovor jasná.

 
 

Petře, máte za sebou vámi i fanoušky dlouho očekávaný zápas, v němž jste nakonec slavili výhru. Ale úplně ideální a jednoduché to ani zdaleka nebylo, souhlasíš?

Já jsem to tak nějak čekal. Vždycky, když bývá akce, na kterou se člověk těší už týden dopředu, tak to taky bývá. Byli jsme nervózní a Bylo to na naší hře ze začátku vidět. Měli jsme mraky přesilovek, ale v nich jsme si nedokázali ani kloudně přihrát, nebo překvapit soupeře.


Kdy podle Tebe nastal zlomový moment utkání?

Nymburk, jenž přijel jen v patnácti lidech, nás dlouho trápil a držel s námi krok. Zlomový moment zápasu byl určitě Fíďův (Ondřej Fiedler, pozn. redakce) přesilovkový gól na konci druhé třetiny. Pak už jsem neměl strach, že bychom ten zápas ztratili.


Do zápasu jste nastoupili v retro dresech. Jak se Ti líbily?

Čekal jsem, že budou takové, jak to říct… nafouklé, ale myslím si, že se povedly a moc se mi líbí. V jednoduchosti je krása. Jsou v podstatě obyčejné, ale moc pěkné. Jakmile jsme je viděli, tak jsme z nich byli všichni nadšení.


Účel tedy dresy splnily na výbornou. Povedly se a na zimák přilákaly největší návštěvu v sezoně…

Přesně tak. Myslím si, že nápad s retro dresy se vedení hodně povedl a dalo se čekat, že tahle akce lidi na zimák přiláká. Navíc bylo dobře, že se zápas nepředehrával a hrálo se mezi svátky, kdy lidi mají čas a rádi si najdou cestu za kulturou nebo sportem. Bylo to super a věřím, že i fanoušci byli spokojení.


Před Tvým druhým gólem se stala taková komická situace… asi víš, na co narážím. Co se vlastně stalo?

„Přéčinó byla chybná elektrónka E13 z podniko Katoda Olomóc“ (směje se). Stalo se to, že jsem jel kolem zadního mantinelu, díval jsem se na kluky, jestli nejdeme střídat a najednou jsem byl moc blízko mantinelu, šlápl jsem si na něj a už jsem byl na zemi. Fanoušky, kteří si toho všimli, jsem asi musel hodně pobavit (směje se).


Popiš nám Tvé dnešní trefy…

Na ten první mě krásně našel dlouhým pasem Šťáva (Radim Šťastný, pozn. redakce). Šeďa (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) na sebe natáhl beka a já tak měl docela jednoduchou práci. Golman byl docela daleko z branky, takže jsem mu udělal kličku do bekhendu a zakončil mezi betony. Ten druhý už byl v závěru a za rozhodnutého stavu, takže soupeř už zápas jen dohrával. Byl jsem sám před golmanem, ale tentokrát jsem mu to dal do bekhendu.


Kromě dvou branek sis připsal i asistenci u první branky Zdeňka Juráska. Byla to opět vaše typická souhra až do prázdné brány…

Na tom gólu měl lví podíl hlavně Stejsky (Vladimír Stejskal, pozn. redakce). Zabojoval v rohu za bránou, kdy vypíchl puk jejich bekovi. Pak se to dostalo ke mně, stál jsem sám před golmanem, ale Šeďa byl v ještě lepší pozici, takže jsem mu to přiťukl a on to jen zametl do brány.


Zápas zpestřil i pěstní souboj Petra Pokorného a Martina Šimka. Co jste na jeho rohovnický výkon říkali?

To jsem byl hodně překvapený. Říkal jsem si, že na něj musíme být hodní, protože Pokec (Petr Pokorný, pozn. redakce), do bitky… no to klobouk dolů (směje se). Myslím, že to zvládl parádně, dres mu sundal, nějakou ránu taky rozdal, takže dobrý (směje se). 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies