Malé Vánoční povídání s Drtiči část třetí

Malé Vánoční povídání s Drtiči část třetí
středa 26.12.2012 | Redakce

Chcete vědět, co dostali Drtiči pod stromeček? Jak odhadují šance českého národního týmu na blížícím se juniorském Šampionátu? Zajímá Vás, jak budou trávit konec roku nebo to, jak moc se těší na závěrečný zápas roku s Nymburkem? To vše se dozvíte v následujícím článku. V posledním dílu nám na otázky odpovídali Dominik Směřička, Petr Peš, Lukáš Popela, Martin Miklík a Martin Špok.

 
 

Jak jste prožili Štědrý den?

Dominik Směřička:
Štědrý den jsem letos trávil trochu netradičně, protože přítelkyně leží v nemocnici. Dopoledne jsem tak byl s ní a odpoledne jsem už pak jel za rodinou domu, abych s nimi strávil zbytek dne.

Petr Peš:
Tentokráte jsme jeli za mojí rodinou do Znojma, kde štědrý den probíhá klasicky. Zdobili jsme stromek a kuchli kapříka. Dívali jsme se na pohádky a udělali si hezké chvíle.

Lukáš Popela:
Štědrý den jsem prožil doma v rodinném kruhu.

Martin Miklík:
No prožil jsem ho tradičně u televize a cukroví v rodinném kruhu. Po večeři jsem jel za přítelkyní do Skalice a večer jsme pak vyrazili za kamarády ven.

Martin Špok:
Na Štědrý den podnikám tradiční výšlap na místní kopec, kde se setkáváme se spoustou známých a kamarádů. Po příchodu domů u pohádek zabalím dárky a potom sedám k večeři, kterou trávíme i s babičkou a dědou.


A byli jste hodní? Co Vám Ježíšek přinesl?

Dominik Směřička:
Podle toho, co mi Ježíšek přinesl, tak bych řekl, že ano (směje se). V létě jsme se přestěhovali do nového domu, takže jsem hlavně dostal vybavení do nového pokojíčku a potom nějaké to oblečení a drobnosti.

Petr Peš:
Asi jsem byl hodný, protože na mě Ježíšek u stromečku nezapomněl (směje se). Díky našemu Petříkovi už beru Vánoce trochu jinak. Bylo úžasné vidět, jak s nadšením rozbaluje dárky a má z nich radost.

Lukáš Popela:
Tak určitě jsem byl hodný (směje se) a dostal jsem samé užitečné dárky jako dálniční známku, nějakou tu kosmetiku, parfém a oblečení.

Martin Miklík:
Já ani neumím neposlouchat, takže mi ježíšek nadělil prima dárky (směje se). Třeba pro mě užitečnou noční košili s čepicí (směje se). I přítelkyně si ze mě taky udělala srandu a nadělila mi flash disk v podobě klíčku od auta.

Martin Špok:
Asi jsem hodný byl, nějaké dárky jsem totiž našel (i když jsem si většinu pořídil sám (směje se).


Na Štěpána, tedy 26. prosince, začíná v Ufě juniorské mistrovství světa. Jak si podle Vás povede český výběr?

Dominik Směřička:
Letos jsem bohužel neměl moc času na to, abych sledoval dění kolem mistrovství, takže nedovedu říct, jak si naši povedou, ale určitě jim budu držet palce.

Petr Peš:
Mistrovství světa dvacítek mě opravdu baví. Hraje se s obrovským nasazením a mladistvým entuziazmem. Naše mládež na tom je tak, jak je a proto by mi stačilo, kdyby kluci dokázali porazit alespoň někoho z top týmů. Bylo by to dobré jak pro sebevědomí do další práce, tak pro nalezení cesty jak se ujetému vlaku zase o něco přiblížit.

Lukáš Popela:
Těžko říct, jak si povedou. Za posledních pár let neudělali žádný pořádný úspěch, tak by bylo na čase, aby přivezli nějakou medaili. Když bude čas, určitě se na nějaký zápas podívám v televizi a budu klukům držet palce, aby udělali co nejlepší výsledek.

Martin Miklík:
Pokuď dobře zachytají golmani , tak si myslím, že mají dobré šance.

Martin Špok:
Ještě před několika lety jsem to mistrovství sledoval, protože jsem tam měl bývalé spoluhráče, ale teď už to nesleduju, jen výsledky. Nemyslím však, že umístění bude odlišné oproti předchozím rokům.


V sobotu zakončíte letošní rok zápasem s Nymburkem, který odehrajete v retro dresech. Jak se na tento zápas těšíte?

Dominik Směřička:
Na tento zápas se strašně těším. Jsem zvědavý, jak dresy budou vypadat a jak se budou divákům líbit. Doufám, že se na nás dojde podívat co nejvíc lidí a že to bude dobrý zápas pro diváky.

Petr Peš:
Bude to pro nás hráče lahůdka i čest. Mohlo by to být zajímavé i pro lidi a věřím, že nás během svátků příjde podpořit velké množství lidí. Moc se těším.

Lukáš Popela:
Na tento zápas se opravdu těším. Bude to takové zpestření hlavně pro diváky a rozloučení s tímto rokem, tak doufám, že přijde i hodně lidí a na zápase bude parádní atmosféra jako vždycky.

Martin Miklík:
Na zápas se těším, protože si myslím že dojde hodně lidí a udělají skvělou atmosféru. A jsem zvědavý na ty retro dresy, takže se těším.

Martin Špok:
Pro mě to je dlouho očekávaný zápas, protože bych se měl konečně vrátit do sestavy. Samozřejmě pokud to zvládnu po měsíci „flákání“ udýchat (směje se).


A co Silvestr? Kde strávíte poslední den v roce?

Dominik Směřička:
Letos zatím žádné plány na Silvestra nemám.

Petr Peš:
Silvestr strávíme se spoluhráči na chatě. Budeme tam mít dostatek ovladačů pro X-box, takže bude o zábavu postaráno (směje se). Kvůli dětem bereme raději i Štíčka (Radim Šťastný, pozn. redakce), abychom měli hlídání (směje se).

Lukáš Popela:
Silvestr nějak neřeším. Většinou se dohodneme s kamarády na poslední chvíli.

Martin Miklík:
Strávím ho s přáteli někde v uzavřené společnosti a před dvanáctou se půjdeme tradičně podívat na ohňostroj.

Martin Špok:
Silvestr zatím stoprocentně vyřešený nemám, ale nějaké zadní vrátka jsou.


Co byste popřáli fanouškům Drtičů do nového roku 2013?

Dominik Směřička:
Fanouškům bych samozřejmě popřál jen to nejlepší v novém roce a ať stále chodí v takém hojném počtu.

Petr Peš:
To co všem - zdraví, zdraví a zase zdraví. V profesním životě úspěchy a jistotu zaměstnání. A ze sportovního hlediska, aby mohli chodit fandit na tribuny stejně dlouho jako v minulé sezoně a aby měli po posledním zápase velký důvod oslavovat.

Lukáš Popela:
Fanouškům bych popřál hlavně hodně zdraví a štěstí toho není nikdy dost. A aby chodili v roce 2013 ve stejně hojném počtu, jako letos.

Martin Miklík:
Přeji jim hodně štěstí a hlavně zdraví a lásku. Ať se jim daří minimálně jak tento rok.

Martin Špok:
Přeji jim, ať do Nového roku vkročí tím správným směrem a drží se ho. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies