„Po prvním střídání to už bylo ok,“ říká debutant Jan Prčík

„Po prvním střídání to už bylo ok,“ říká debutant Jan Prčík
čtvrtek 20.12.2012 | Redakce

V zápase s Jindřichovým Hradcem si svou velkou premiéru v dospělém hokeji odbyl teprve šestnáctiletý odchovanec Drtičů Jan Prčík. I když odehrál jen pár střídání, byl to pro něj velký zážitek a obrovsky cenná zkušenost. Jak se vytáhlý obránce staršího dorostu cítil a jak svůj velký den prožíval, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

 
 

Honzo, v šestnácti letech jsi poprvé oblékl dres prvního týmu Drtičů. Jak se ti hrálo?

Hrálo se mi dobře, měl jsem k sobě hráče z juniorky, s kterýma chodívám někdy na trénink, takže já si myslím, že to bylo dobrý.


Kdy ses dozvěděl o nominaci do A-týmu?

Byl jsem na tréninku s áčkem už v pondělí, trenér mě zavolal a v úterý jsem se nakonec dozvěděl, že mám naskočit do zápasu, ale nebylo to jisté, protože jsem neměl vyřízené nějaké papíry. Nakonec jsem hrál, ale abych řekl pravdu, nečekal jsem, že se dostanu do zápasu.


Asi poprvé v životě jsi hrál před tolika lidmi. Jak sis zápas užíval? Je to asi velký rozdíl, být na takovém zápase jako divák a jako přímý účastník…

Jo, bylo to super, ale bál jsem se, že něco pokazím a lidi mě vypískají. Přiznám, že jsem měl velkou trému. Kluci, nebo spíš chlapi, co hrají za áčko déle, tak podle mě fanoušky tolik nevnímají. V okamžiku, jak mi trenér řekl, že se mám rozcvičit jsem se celý rozklepal, ale po prvním střídání to už bylo ok.


Po zápase na Tebe čekali spoluhráči ze staršího dorostu. Jak Tvůj start mezi muži komentovali?

Ani mi toho moc neříkali. Spíš se mě jen ptali na takové věci, jestli jsem se bál a podobně.


Tvého tátu není potřeba nijak dlouze představovat. Kromě toho, že to je bývalý hráč Baníku z devadesátých let, tak je také trenérem právě staršího dorostu. Probírali jste doma zápas s Vajgarem?

Ono moc asi nebylo co probírat. Odehrál jsem tři nebo čtyři střídání, ale táta říkal, že to bylo dobré.


Tvé hlavní působiště je však již vzpomínaný starší dorost. Jak se Ti daří v této kategorii?

V dorostu hraju na postu obránce a zatím se celkem daří. Vedu bodování obránců a myslím si, že treneři jsou prozatím s mými výsledky spokojení.


Proti Jindřichovu Hradci jsi ale nastoupil v útoku…

Minulý rok, když jsem hrál za mladší dorost, tak jsem byl celou sezonu útočník. Trenéři mě ve středu nasadili do útoku asi proto, abych bruslil (směje se).


S dorostem nejste v lehké situaci. Poruba celkem jasně vede. Boj o první místo a Extraligu ale určitě ještě nevzdáváte, i když to už nezáleží bohužel jen na vás...

Jasně, že to nevzdáváme, ale budeme to mít hodně těžké. Stát se ale může cokoliv. Poruba může párkrát prohrát a zase budeme ve hře. Nic není ztraceno. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies