23. kolo: Břeclav potřetí porazila Techniku, Nymburk doma padl se Spartakem, Drtiči přehráli Vajgar

čtvrtek 20.12.2012 | Redakce

Vedoucí celek tabulky z Hodonína si v domácím prostředí v pohodě poradil s předposledním Vajgarem. Nezaváhal ani třetí Žďár, který zničil kolínské Kozly pětigólovou smrští ve druhé třetině. Dalším favoritům se dařilo o poznání méně. Břeclav doma porazila Techniku a Nymburk dokonce doma odevzdal všechny body Pelhřimovu. V důležité bitvě dvou týmů ze spodních pater - Chotěboře a Moravských Budějovic si dva body z výhru v prodloužení odvezli hosté.

Výsledky 23. kola

SHK Hodonín - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Kučera (Sajdl, Fiedler), 24. Fiedler (Sajdl, Kučera), 27. Fiedler (Miklík), 31. Peš (Stejskal), 39. Skočovský (Jurásek, Peš), 47. Kučera (Jurásek), 50. Jurásek (Fiedler) - 8. Voříšek (Přibyl), 26. Sekera (Tupý), 60. Trummer. Rozhodčí: Slavka - Linhart, Lošťák. Diváci: 1040 (29,4% z celkové kapacity - 3540).

Ohlas Miroslava Baruse (Hodonín):
„První třetina se nám moc nepovedla. Chyběl nám pohyb, nebyli jsme dostatečně agresivní a důrazní. Hradec nás chvílemi přehrával, ale od druhé třetiny se obraz hry radikálně změnil. Pomohlo nám to, že se nám povedlo dát nějaké branky a myslím si, že v poslední části jsme už dominovali. Nutili jsme hráče soupeře dělat chyby a faulovat a jasně jsme je přehrávali. Je důležité, že se nám do týmu zapracovávají mladí kluci z juniorky. Pro tým to je obrovská výhoda. Ještě nejsou na špičkové úrovni, ale jde vidět, že pokud na sobě budou pracovat, tak se mohou dál zlepšovat. Věřím, že po Vánocích se nám vrátí většina marodů zpět do sestavy. I když jsem tady jen krátce, tak bych chtěl všem fanouškům poděkovat za to, jak nás podporují a za to, jakou vytváří pro naše hráče skvělou atmosféru, ve které se klukům hraje parádně. Přeji všem fanouškům krásné a klidné prožití vánočních svátků a ať nám zachovají i nadále svou přízeň.“>

Ohlas Ladislava Koldy (Jindřichův Hradec):
„Začátek zápasu nebyl špatný. Hra byla vyrovnaná a hráli jsme to, co jsme chtěli. Druhá třetina nám ale vůbec nevyšla a hra se nám úplně rozpadla. V přesilovkách jsme nevymysleli nic, protože domácí hráli aktivně a nám se tak vůbec nedařilo. Udělali jsme chyby, které domácí tým potrestal, a druhá třetina zápas rozhodla. Zaplatili jsme za naše chyby a výsledek odpovídá vývoji utkání a Hodonín vyhrál zaslouženě. V Hodoníně jsem už jednou byl, ale teď si opravdu nevzpomenu s kým, ale myslím, že s Pelhřimovem. Máte pěkný zimák, je tu dobré zázemí a výborná atmosféra, ve které se hráčům musí hrát výborně. Ve druhé lize se tisíc diváků na zápase jen tak nevidí.“

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Stehlík (Šefl), 53. Dvořák (Stehlík) - 11. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 20. Plachý (Tecl), 25. Kubát (Votápek), 32. Martin Hadrava (Bezděk), 59. Martin Hadrava. Rozhodčí: Stolín. Diváci: 143 (3,2% z celkové kapacity - 4500).

Ohlas Pavla Bičiště (Nymburk):
„Celý zápas jsme netrefovali bránu. Pár šancí jsme měli, ale doma musí být projev naší hry jiný. Musíme se se soupeřem srážet, aby nás to nakoplo. Zkoušel jsem dát mužstvu impulz tím, že jsem vystřídal gólmana a přeházel útoky. Chtěl jsem, aby to kluky zvedlo a aby věděli, že se něco děje. Už jsme letos doma prohrávali i o tři góly a dokázali jsme to dotáhnout. V poslední části byl náš projev trochu lepší, ale soupeř už si vítězství pohlídal.“
(zdroj klub.nedhockey.cz).

HC Lvi Chotěboř - HC Moravské Budějovice 2005 5:6pp (2:0, 3:4, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Milfait (Sobotka), 12. Blažek (Milfait, Dolinský), 23. Dolinský (Blažek), 34. Koželuh (Hospodka), 40. Blažek (Milfait, Koželuh) - 21. Zahradník (Kadela, Křenek), 28. Zábojník (Tichý, Latner), 34. Barták, 37. Jánský (Sobotka L.), 60. Sobotka L. (Zahradník), 61. Zahradník (Kadela). Rozhodčí: Battěk - Nepomucký, Žemlička. Diváci: 200 (16,7% z celkové kapacity - 1200).

HC Lvi Břeclav - VSK Technika Brno 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Kurial (Lechner, Koukal), 13. Kurial (M. Bartoš, Papp), 27. Dujsík (Popolanský, M. Bartoš), 42. Dufek (M. Bartoš, Popolanský), 50. Kurial (Lechner), 52. Popolanský (Zábranský, M.Bartoš) - 7. Bělohlávek (Habrovec), 26. Bělohlávek (Látal, Habrovec). Rozhodčí: Škach - Švarc, Velinský. Diváci: 213 (5,3% z celkové kapacity - 4039).

Ohlas Petra Žůrka (Břeclav):
„Nikdo asi nečekal, že Techniku takto porazíme třikrát během jedné sezony. Kluci ale plnili do puntíku naše pokyny, de facto Techniku kromě přesilovek do ničeho nepustili. Měli jsme echo, že Technika sice posílila, ale že hráči nejsou úplně v pohodě. A to se potvrdilo. Neměli šanci se do zápasu dostat. Ani za stavu 2:2 jsme se nebáli, věřili jsme klukům, že tento zápas jde dotáhnout do vítězného konce. Bylo to cítit i v kabině, jak moc chtějí vyhrát. Mohli jsme rozhodnout dřív, nevyužili jsme dlouhé přesilovky, ale nakonec to přece jen vyšlo i v normálním počtu hráčů. Takhle nás ty promarněné přesilovky nemusí mrzet.“
(zdroj hcbreclav.cz).

Ohlas Romana Kaňkovského (Technika):
„Proti Břeclavi se nám nedaří a tímto zápasem jsme to jen potvrdili. Nám se ale nedaří vlastně už delší dobu, dneska jsme ale hráli opravdu velice špatně, v naší hře chyběl svižnější pohyb. Kupili jsme tragické chyby. V naší přesilovce si necháme ujet hráče, uděláme dva fauly a rázem hrajeme v dlouhém oslabení. To jsou základní chyby, které by se nám stávat neměly. Samozřejmě domácí nás vytrestali. S ohledem na tento výsledek jsme opravdu rádi, že přichází dlouhá zápasová pauza.“
(zdroj: hcbreclav.cz).

SKLH Žďár nad Sázavou - TJ SC Kolín 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kunstmüller (Dítě), 25. Kaňka (Vítek), 25. Hron (Jan), 27. Pleva (Kaňka, Plachý), 30. Plachý (Vítek), 35. Vítek (Man) - 17. Šifta (Jankovský, Skokan). Rozhodčí: Talpa - Polák, Zídek. Diváci: 547 (15,6% z celkové kapacity - 3500).

Ohlas Martin Sobotka (Žďár nad Sázavou):
„Věděli jsme, že hosté májí výborné bruslaře a po zkušenostech z Kolína, kde nás soupeř jednoznačně přehrával a držel nás gólman Sláma, padla dnes volba opět na Jirku. Jsem rád, že to potvrdil a odchytal dnes zase parádní zápas. Hned na začátku utkání byl Kolín o něco lepší a my jsme se po těch dvou porážkách venku, které na klukách nějaké známky nechaly, trochu trápili. Hlavně v té obranné činnosti, kde jsme dělali zbytečné chyby. Takže za stav 1:1 po první třetině jsem byl rád. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a dali pár pokynů a jasných instrukcí, které hráči začali plnit a během druhé třetiny jsme zápas pěti brankama v deseti minutách rozhodli. I když i po druhé třetině jsem byl nervózní, protože vím, co jsme schopni i z dobře rozehraného zápasu udělat. Jsem ale rád, že kluci vzali tu třetí třetinu zodpovědně, uhráli to 0:0 a soupeře moc už k ničemu nepustili. Jsem rád i kvůli panu Švomovi, který se na nás snad někde shora díval a udělali jsme mu určitě radost.“
(zdroj: hokejzr.cz).

Ohlas Václava Ráce (Kolín):
„Po vyrovnané první třetině jsme nezvládli úvod druhé třetiny, dostali jsme laciné góly a postavili jsme domácí na nohy. V utkání nám zklamali starší a zkušenější hráči, kteří byli u rozhodujících gólů. Měli jsme sebou pár mladých kluků, kteří hráli na hraně svých možností a s těmi můžeme být spokojení, ale zápas ovlivnila herní disciplína těch zkušenějších hráčů. Rozhodla druhá třetina, závěr se už dohrával a čekalo se na konec utkání.“

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 3 - 0 - 1 - 1, 26:17 (7:5, 13:8, 6:3 - 0:1).
Nejvyšší návštěva: 1040 (Hodonín)
Průměrná návštěva: 428 (celkem 2143).
Průměr gólů na zápas: 8,6 (celkem 43)
Nejrychlejší branka: Petr Bělohlávek - VSK Technika Brno (08:08 - BRE vs. TEC).

Hráč kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: Jan Kurial (HC Lvi Břeclav) - 10 hlasů

Čtyřiadvacetiletý útočník břeclavských Lvů měl lví podíl na třetí výhře svého týmu nad brněnskými Vysokoškoláky v letošní sezoně. Postupně totiž vstřelil svůj třetí, čtvrtí a pátý gol v probíhajícím ročníku a zkompletoval tak hattrick. Na druhé místo určili redaktoři webů naší skupiny hodonínského Ondřeje Fiedlera. Šikovný štírek posbíral v zápase s Vajgarem čtyři kanadské body za dvě branky a dvě asistence. Třetí příčku obsadil žďárský David Vítek. Útočník Plamenů pomohl k výhře gólem a dvěma asistencemi.